جاذبه های گردشگری کوالالامپور

جاذبه های گردشگری کوالالامپور

برج های دوقلوی پتروناس در کوالالامپور

یکی از جاذبه های کوالالامپور برج های دو قلو پتروناس است. برج های دوقلوی پتروناس کوالالامپور یا همان برج های کی ال سی سی زمانی به عنوان بلندترین برج دنیا به شمار می رفت. در حال حاضر برج های دوقلوی کوالالامپور بلندترین ساختمان دوقلوی جهان است که ۸۸ طبقه دارد و توسط شخصی به نام سزار پلی طراحی و ساخته شده است.

این آسمان خراش، از سطح خیابان ۱۷۵ متر ارتفاع دارد و عرض ساختمان نیر ۵۸ متر می باشد. با اینکه ارتفاع کلی پتروناس ۴۵۲ متر میباشد، اما امروزه شهرت برج خلیفه در دنیا به عنوان بلندترین برج دنیا، زبان زد همگان است. در طبقه همکف این برج، هایپر مارکت سوریا klcc (مرکز خرید سوریا، کوالالامپور) وجود دارد که مورد علاقه توریست ها و افراد پولدار می باشد.

برج اول توسط شرکت نفتی مالزیایی پتروناس و شرکت ها و دفاتر تابعه آن اِشغال شده است. و برج شماره دو نیز مملو از دیگر ملیت ها و شرکت های دنیا است.

سرگرمی ها و تفریحات

در امتداد و اطراف برج های دوقلو پتروناس، پارک بسیار زیبا و وسیعی گسترانیده شده که دارای پیستی برای قدم زدن و دو، فواره ی آب و استخری برای کودکان میباشد. علاوه بر پارک برج های دوقلو پتروناس و مرکز خرید، برج های پتروناس دارای مراکز دیگری مانند انجمن های مردمی گوناگون، مراکز نمایشگاهی مربوط به صنعت نفت و گاز و ... میباشد که بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته است.

آثار ادبی-هنری کلاسیک

یکی از آثار و ویژگی های خاص دیگری که شایان ذکر میباشد، سالن کنسرت فیل هارمونیک پتروناس میباشد که نقطه ای برای آغاز موسیقی کلاسیک در جنوب شرق آسیا میباشد. این بنا که در بین دو برج واقع شده، یکی از زیباترین معماری های قرن ۱۹ را دارد و محلی ست که افراد ستایش شده و صاحب نام موسیقی فیل هارمونیک جهان در آن حضور داشته اند.

نگاهی از سمت بالا

زمانی که در طبقه ۸۶ پتروناس بایستید، میتواتید دید بسیار وسیعی از کوالالامپور و جاذبه های زیبای آن داشته باشید. علاوه بر محلی برای استراحت و گردشگری، امکان خروج اضطراری در مواقع لازم، از پتروناس وجود دارد.

تایلند یکی از مقاصدی سفرهای خارجی ایرانیان به شمار می رود، بیشتر گردشگران برای کاهش هزینه های سفر خود، تور تایلند را انتخاب می نمایند.

 برج منارا کوالالامپور

در امتداد برج های پتروناس، برج منارا یکی از جاذبه های گردشگری کوالالامپور با دسترسی آسان در مالزی است. این برج که ارتفاعی ۴۲۱ متری دارد، به طرز ماهرانه ای ساخته شده و از پتروناس، در زمینه داشتن منظره بسیار خاص و مرتفع و زیبا، پیشی گرفته است.

نوک این برج که شبیه یک دوک نخ میباشد، همانند چراغ سوسو میکند و تقریبا از هر نقطه شهر زیبای کوالالامپور قابل رویت است. سکوی تماشا یا محلی که مخصوص تماشای مناظر میباشد، در منارا، در ارتفاع ۲۷۶ متری قرار دارد که حدودا ۱۰۰ متر بلندتر از پتروناس می باشد، که دارای دید فوق العاده و استثنائی در طول روز می باشد و همچنین در شب نیز مرکز شهر مانند ستارگان درخشان و لولو کنان، چشم گیر و زیبا جلوه میکند.

منارا در بالای جنگل حفاظت شده بوکیت ناناس (تپه آناناس) برپا شده که کهن ترین جنگل حفاظت شده در کشور زیبای مالزی شناخته شده است. این جنگل خانه ی درختان پیر همانند "فلورا و فائونا" میباشد که با آب و هوای گرمسیری مالزی سازگاری دارند.

در گذشته از این برج به عنوان یک زیربنای ارتباطی استفاده میشد و هم اکنون نیز منارا جزء 7 برج ارتباطی مرتفع دنیا می باشد در زمان ساخت منارا، طبیعت اطراف منارا برای پیشرفت های محیطی بکر و دست نخورده باقی ماند. درخت ۱۰۰ ساله شاهدانه که در نزدیکی محل ساخت برج بود، برای حفاظت از آن دیوار بلندی به دورش کشیده شد. طراحی منارا آمیزه ای از فرهنگ عرب و اسلام میباشد که نمادی از تکامل زندگی انسان ها میباشد.

برج منارا افتخار میزبانی توریست های تور مالزی در رستوران های گردان و چرخشی را که دید ۳۶۰ درجه را به آنها می دهد، داراست. شما می توانید با میل کردن غذا، نوشیدن چای، دیدن مناظر بسیار زیبا و زمین فرود بالگرد، لذت وصف نشدنی را تجربه کنید. این برج یک مکان "واجب برای دیدن" در کوالالامپور می باشد که شما در سفر به کوالالامپور رویایی و زیبا حتما باید سری به آنجا بزنید. برج کی ال تاور کوالالامپور در حال حاضر بعد از برج میلاد تهران هفتمین برج بلند مخابراتی جهان است که در سال 1995 میلادی ساخته شده است.

تاریخ، میراث و فرهنگ آسیایی و زیبای کوالالامپور

در قلب شهر زیبای کوالالامپور نقطه ای وجود دارد که هیچ گاه رنگ خواب به چشمانش نمیبیند، و از همسایگان اطراف و مرکز شهر زیبای کوالالامپور و بوکیت بینتاگ نیز زیباتر و رنگارنگ تر و شلوغ تر است. شهر چینی ها که در خیابان پتالینگ واقع شده است، به نام خیابان کارخانه نشاسته نیز شناخته میشود که اشاره ای به این منطقه که مخصوص تولید نشاسته است، میکند.

منطقه چینی ها یکی از نقاط بسیار معروف در مالزی برای جذب توریست میباشد و به طور عمیقی در فرهنگ و تمدن و تاریخ آسیایی غوطه ور شده است.محله چینی ها همچنان در زمینه خرید و فروش اجناس مختلف، معروف به شهر بهشت است، زیرا از انواع گیاهان دارویی تا اجناس تقلبی در آن یافت میشود و به این نام مشهور است.

جاذبه های محله چینی ها

از بزرگترین جاذبه های گردشگری کوالالامپور شاید دکه های متعدد کنار خیابان باشد که به فروش اجناس مختلف و البته های گوناگون با قیمت های تخفیف خورده مشغول اند. اما اگر اندکی بیشتر بگردید، اجناسی بهتر و مرغوب تر از اجناس تقلبی و نامرغوب خواهید یافت.

دقیقا در گوشه ای از این دنیای اجناس تخفیفی و ارزان، معابدی هستند که قرن ها است سر بر افراشته اند. معبد "سری ماهاماریمان" که در سال ۱۸۷۳ بنا گردیده، قدیمی ترین معبد و زیباترین معبد با طراحی و معماری هندو در کشور است، در حالی که معابد "چان سی شو یوئن" و "کو آن تی"، نمونه بارز معماری آسیایی با حیاط های باز و عمارت های متقارن و سقف های تزیین شده هستند.

رزرو آنلاین بلیط هواپیما تهران مالزی در لیانا پرواز با بهترین نرخ.

رستوران های محله چینی ها

محله چینی ها تقریبا با رستوران های چینی و دکه های دوره گرد چوبی که تقریبا تمامی غذاها از پخته و خام و بخارپز و غذاهای دریایی را به مشتریان عرضه میکنند. هرکجا را که نگاه کنید رستورانی را به چشم خود میبینید که نظر شما را جلب میکند و بو های بسیار مطبوعی از آنها به مشام شما میرسد که شما را وادار میکند وارد این رستوران ها بشوید و شاهد اتفاقاتی باشید که در آنها رخ میدهد.

اما این ها تنها چیزهایی نیستند که شما در این نقطه پیدا میکنید. چیز های خوشمزه بسیار زیادی هستند که تنها در این نقطه و در این شهر یافت میشوند. نکته قابل توجه این است که این رستوران ها از شب الی صبح یکسره باز میباشند و پذیرای مردم هستند‌.

زندگی شبانه در محله چینی‌ها

زندگی در شب محله چینی ها رقابت تنگاتنگ بین خود را دارد؛ تنها منحصر به دکه های دوره گرد، رنگ های متنوع و نوشیدنی های حاوی الکل نیست، بلکه اتفاقات زیادی در شب رخ میدهد که جذاب هستند. مغازه ها در شب نیز بسیار جذاب تر به نظر میرسند و بسیار زیبا و دوست داشتنی میشوند.

خرید در شهر چینی ها

معروفترین و بزرگترین مرکز خرید در محله چینی ها بدون شک در خیابانی به اسم پتالینگ که پهناور و وسیع است واقع گردیده و سقف هایی که از گرما و ریزش قطرات باران جلوگیری میکند، تزیین شده اند.

در اینجا شما میتوانید بسیاری از موارد مورد نیاز خود را با قیمتی ارزان تهیه کنید، اگر کمی بیشتر هم اصرار کنید قیمت ها کمتر میشوند زیرا این روشی معمول در اینجا است.علاوه بر پتالینگ، خیابان های دیگری نیز در اطراف وجود دارند که مرکز خرید و سرگرمی هستند.

فعالیت های گوناگون درمحله چینی ها

باور کنید یا نه، در محله چینی ها چیزی فراتر از خرید ارزان یا تخفیف گرفتن وجود دارد.محله چینی ها مملو از اطاق های نشیمنی است که آماده پذیرایی از توریست ها میباشد. این مراکز تنها خدمات رسانی نمیکنند بلکه به فکر اقتصاد مردم هم هستند و قیمت های خود را با بودجه آنها تطبیق میدهند.

غار باتو کیو کوالالامپور

غارهای باتوکیو که یکی از جاذبه های گردشگری کوالالامپور است، تپه ی آهکی است که سه غار بزرگ و تعدادی غار کوچکتر را در برمی گیرد. مجسمه ها و نمادهای ۱۰۰ ساله که در درون غار ها سر برافراشته اند در ۱۱ کیلومتری شمال کوالالامپور واقع شده اند.

اینطور برآورد میشود که خود تپه اصلی ۴۰۰ میلیون سال قدمت داشته باشد و در میان هندوها در قدیم، به عنوان یک مکان مقدس مذهبی شناخته میشد. غار کلیسای جامع که در حدود ۱۰۰ متر ارتفاع دارد بزرگترین و مشهورترین غار در بین غارهای با تو کیو میباشد که معابد هندو ی زیادی در خود جای داده است.

غارهای با توو در زمان جشن های ملی تایپوسام

غارهای باتو کیو مکان مرکزی و اصلی جشن ملی سالانه تایپوسام هندو ها است، که هزاران را به این محل جذب میکند و گردهم می آورد. معمولا در اواخر ژانویه شروع فرآیند آماده ساری جشن از غروب آفتاب خواهد بود تا زمانی که جشن اصلی در معبد "سیری ماریمانمان" در مرکز شهر کوالالامپور برپا شود.

این یکی از بزرگترین جشن های ملی مالزی میباشد که جشنی سرتاسر شادی و مملو از رنگ های زیبا است و میلیون ها نفر را جذب خود کرده و دور هم جمع نیکند و به یکی از بزرگترین اجتماعات جهانی تبدیل شده است.

کاوادیس

بسیاری از مریدان و طرفداران در این جشن پیشکش های خود و ظروف مملو از شیر را برای تقدیم به ارباب موروگا که در مکانی به اسم کاوادیس که بسیار بزرگ و تزیین شده است، جلوس میکند، ارائه میکنند. کاوادیس ها در اصل دو قطعه چوب یا استیل های مزین شده به گل و تزیینات دیگر هستند که انعطاف پذیری بالایی دارند و بر روی شانه قرار داده میشوند. شاهکار مهم و بزرگ زمانی است که افراد حاضر مسیر دشوار و صعب العبور ۲۷۲ پله ای را تا بالای غار طی میکنند.

این پیاده روی تحمل بالایی را در بین آن همه شلوغی و همهمه مردم برای پیاده روی می طلبد. کشیش ها در بالای غار ایستاده اند تا بر روی سر مردم خاکسترهای موقوفه رو بپاشند و با یک سیخ آهنی بر بدن آنها ضربه ای بزنند تا حس شهوانی و شیطانی از آنها دور بشود و دوباره مسیر را بازمیگرد.

ساختمان سلطان عبدالصمد

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کوالالامپور ساختمان سلطان عبدالصمد است. ساختمان سلطان عبدالصمد در نزدیکی ساختمانی با معماری آفریقایی در کوالالامپور واقع شده است که در قسمت شرقی میدان مردکا و باشگاه رویال سلانگور قرار دارد.

این ساختمان در زمان سلطنت سلطان عبدالصمد در سال ۱۸۹۷ بنا گردید. زمین یاد شده وابسته اداره مستعمراتی بریتانیای کبیر بود و به طور مداوم در اختیار آنها بود. معمار آن نیز آ.س نورمن میباشد که مسئولیت معماری مسجد جامیک، ساختمان فوق العاده ای که برای نگهداری درباریان در آن زمان استفاده میشد، بر عهده داشت.

طراحی ساختمان سلطان عبدالصمد

ساختمان سلطان عبدالصمد اکنون در اختیار اداره اطلاعات و فرهنگ و ارتباطات مالزی قرار گرفته است و در پشت اداره راه آهن کوالالامپور واقع شده است. در حالی این ساختمان و ادارات مذکور هیچ قصد و ماموریت رسمی ای را دنبال نمی کنند، این ساختمان به یکی از بهترین ساختمان ها و مراکز برای جذب توریست و گردشگران در کوالالامپور تبدیل گشته است.

مصالح به کار رفته در این ساختمان تماما آجر میباشد که با استایل و فرم آفریقایی و غربی ساخته شده و ستون های ورودی آن نیز مرتفع هستند و در ورودی آن نیز حکاکی های به چشم میخورد که بسیار زیبا و تماشایی هستند. معمولا این ساختمان برای راه پیمایی و سخنرانی روز استقلال کشور مالزی استفاده میشود.

بهتر است بدانید

ساختمان سلطان عبد الصمد یک بنای مستحکم و زیبا که گردشگران زیادی را به خود جذب کرده به بقای خود ادامه میدهد در حالی که چهره شهر با ساختمان های جدید و مرتفع به سرعت در حال تغییر است و این ساختمان نیز در میان این تغییرات واقع شده است.

بسیاری ساختمان های دیگر در اطراف این منطقه وجود دارند که توسط آ.س نورمن و آ.ب هاباک طراحی شده اند. این شاخه و گروه ساختمان ها، بخش اعظم هسته استعماری کوالالامپور در زمان قدیم را تشکیل میدهند.

در پشت ساختمان سلطان عبدالصمد شما محل اتصال و همریز گاه دو رود کلانگ و گومباک را خواهید دید. این ساختمان دقیقا شبیه به مسجد جامیک که با طراحی یکسان و معمار یکسان همین ساختمان سلطان عبدالصمد برپا گشته است. دسترسی به ساختمان سلطان عبدالصمد نیر بسیار راحت و آسان است.

پارک آبی سان وی لاگون

پارک آبی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کوالالامپور است. پارک آبی سان وی لاگون در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی کوالالامپور در روستایی بی نظیر و نادر قرار گرفته است. از جمله سرگرمی ها و فعالیت هایی که در اینجا میتوان انجام داد بسیاری از فعالیت های آبی و شنا و سواری های گوناگون است که فعالیت بسیار دیگری نیز در خشکی برای دیگران در نظر گرفته شده تا اوقات بسیار خوشی را در آنجا بگذرانند.

موج های مصنوعی و ساخته دست که در این پارک آبی وجود دارند در حال گردش و چرخش هستند. موج سواری، سواری بر کشتی های گردان و استخر موج از جمله فعالیت های بسیار جذاب این مجموعه هستند.

آب های آفریقا

بخش آب های آفریقا در پارک سان وی لاگون معروفترین بخش سرگرمی ها در این پارک است. اولین بخش شبیه ساز موج سواری در اینجا برپا شده و فعالیت های گوناگونی را درون خود جای داده؛ در اینجا موج سواران قادر خواهند بود که مهارت ها و فعالیت های خود را در مواقع مسابقات انفرادی و گروهی به نمایش بگذارند.

البته کلاس های آموزشی نیز در آخر هفته ها در استخر موج برگزار می شود. و اما کودکان نیز در این بخش حق انتخاب سرگرمی های خاصی که برای آنها در "پارک زیمباوه" در نظر گرفته شده را، دارند. غریق نجات و نگهبان هایی در آن قسمت برای حفاظت از کودکان مستقر شده اند.

رزرو تور بالی با بهترین قیمت و امکانات، جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در لیانا پرواز در ارتباط باشید.

پارک وحشت

پارک وحشت یکی از بخش های تازه اضافه شده به این پارک است که سرگرمی های ترسناک و جذاب را برای همگان در نظر گرفته است. فیلم های سه بعدی ترسناک، بازی های ویدئویی ترسناک و هیولاهایی که برای ترساندن مردم به آنجا آورده شده اند از جمله سرگرمی ها و فعالیت های این مجموعه از پارک است. آن دسته از افرادی که به دنبال هیجان بالا هستند میتوانند از این پارک دیدن کنند.

پارک تفریحی

در اینجا که مرکز غرب وحشی نام دارد، تمامی سرگرمی که موجب شور و شعف شما و به نوعی ایست قلبی شما باشد، فراهم شده است. این بخش برای کودکان و جوانان نیز مناسب است و سرگرمی ها و بازی های مخصوص آنها را فراهم کرده است. در این بخش میتوان لاک پشت های عظیم الجثه و همستر های زیبا را در بخش باغ وحش تماشا کرد.

پارک وسیع و رو باز

یک محل بسیار عالی برای بالا ترشح آدرنالین در بدن شما، همین پارک سرسبز و وسیع است که بخش های مختلفی همچون زمین پینت بال، صخره هایی برای صخره نوردی، زمین تیراندازی و پیست کارتینک را در خود جای داده است. علاوه بر این بازی های آبی نیز در اینجا وجود دارند که پرش از سکو و شیرجه از بلندترین سکوی پرشی مالزی که ۲۰۶متر ارتفاع دارد، شامل این بازی ها میشود.

پارک حیات وحش

آن دسته از افرادی که به دنبال علایق و سرگرمی های آرام و دوران کودکی خود هستند و میتوانند با دیدن حیوانات در باغ وحش سرگرم شوند. در این پارک بیش از ۱۵۰ گونه حیوان و پرنده که بسیارباهوش نیز هستند وجود دارند که بهترین محل برای ملاقات حیوانات درکشور مالزی میباشد.

بهترین غذای دوره گرد ها در مالزی

خیابان جالان آلور دکه های بسیار متعددی برای فروش دوره گردی غذاهای لذیذ در آن وجود دارد، به عنوان جاده و محلی معروف در این زمینه شناخته شده است. این محله در پشت جالان بوکیت بینتاگ، اندکی دورتر از چانگ کت بوکیت بینتاگ واقع شده که مکانی محبوب برای مردم برای خوردن خوراکی ها و استراحت میباشد. با اینکه خوردن غذا در رستوران هایی که دارای تهویه هوا و امکانات زیادی هستند بدک نیست، اما به شدیدا به شما غذاهای دوره گردی کوالاالامپور را پیشنهاد میکنیم.

از آنجا که کوالالامپور به مرکز مهاجرت افراد گوناگون تبدیل شده، به همین دلیل تنوع بسیار زیادی در غذاها وجود دارد که اکثرا لذید هستند. بسیاری از غذاهایی در این دکه ها یافت میشوند، در رستوران ها پیدا نمیشوند و اگر هم پیدا شوند، طعم و عطر و مزه غذاهای دکه ای و خیابانی را ندارند.

این مکان که به عنوان کازینو ی مرکزی شهر شناخته میشود، کمتر توسط توریست ها و گردشگران مورد عنایت قرار میگرد زیرا با گذشت زمان همچنان ناشناخته باقی مانده است.

بدون شک غذا در این مکان بسیار لذیذ و قابل توجه است اما مطمئنا آب و هوای این مکان همانند بهشت، مطبوع و دوست داشتنی است. این مکان در شب مملو از لرزش ها و صداهای گوناگون است. این صداها شامل صدای پخت و پز غذاهای گوناگون و همچنین صدای ظروف و صدای مردم میشود.

در دکه های چوبی فروش غذاها، غذاها با ادویه ها و طعم دهنده های مخصوصی طبخ میشوند و در ظروف پلاستیکی رنگارنگ به مشتریان عرضه میشوند.اکثر این دکه ها دارای منوهای تصویری هستند که سفارش غذا را برای مشتریان آسان میکند.

به شما پیشنهاد میکنیم که روبه روی رستوران اژدها میزی رزرو کتید و با یک بشقاب در دست از ابتدای خیابان بدای برداشتن غذا قدم بزنید و از دکه های مختلف غذا انتخاب کنید. آسانترین راه برای دسترسی به این محل استفاده ازمونوریل است. درایستگاه بوکیتبینتاگ سوارمونوریل شوید و درایستگاه جالان بوکیتبینتاگ پیاده شوید. از آنجا تا دکه ها تنها یک‌ دقیقه راه است.

مرکز آکواریوم کوالالامپور

از دیگر جاذبه های گردشگری کوالالامپور مرکز آکواریوم کوالالامپور است. آکواریوم کوالالامپور که در مجمع ملاقات های عمومی کوالالامپور واقع شده، به جرات یکی از بزرگترین آکواریوم های جنوب شرق آسیا میباشد. این آکواریوم خانه ۱۵۰ گونه ی آبزیان است که شامل ستاره های خیره کننده ای مانند کوسه های ترسناک, مارهای دریایی مرگبار، ماهی های چهارگوش آبی رنگ، مرجان های دریایی و اسب های دریایی و ... میشود.

این آکواریوم که بسیار خیره کننده و زیبا است، بسیار می طلبد که بازدید کنندگان به آنجا مراجعه کنند. شما با حضور چندساعته در آنجا، در حدود ۵ هزار موجود دریایی را خواهید دید که شامل ماهی های عظیم الجثه و جلبک ها و.... میشوند.

بعضی از مردم از حضور در اینجا به عنوان یک سفر موقت یاد میکنند اما مطمئنا آنها با دقت به گردنبندهای مرواریدی و مرجانی، حجم عظیم آب و... را از دست میدهند. این مکان یکی از مکان های بسیار زیبای مالزی است که گردشگران در سفر به مالزی همواره به اینجا می آیند و استقبال خوبی نیز از آنجا میشود.

با اندکی توجه بیشتر، این آکواریوم تنها حجم آب زیاد و موجودات دریایی زیرآب را به مردم نشان نمیدهد، بلکه زوایای گوناگون دنیای زیرآب مالزی و طبیعتی از جنگل های آمازون و آبهای آزاد اقیانوس ها را به نمایش میکشد.

بازدید شما از این مکان، بازدیدی یکنواخت و معمولی نخواهد بود که از نقطه ای آغاز و در جای دیگری به اتمام برسد. بلکه موجوداتی را مشاهده میکنید که به سرعت غذای خود را میخورند، یا ماهی هایی را نیبینید که همانند فیل ها خرطوم دارند و ماهی هایی که با نام گربه ماهی شناخته میشوند. گاهی شما میتوانید مرجان هایی را که مشاهده میکنید در دست بگیرید و آنها را لمس کنید.

تونلی در آکواریوم مرکز جاذبه های توریستی کوالالامپور

یکی از نکات مهم و شایان ذکر آکواریوم کوالالامپور، تونلی در قلب این آکواریوم است که حدود ۹۰ متر مساحت دارد و به مانند یک کشتی و عرشه آن است و یک دید بسیار زیبا و بسیار طبیعی را از محیط زیر آب و موجوداتش به بازدید کنندگان میدهد. در داخل این تونل شما توسط ماهی های پهن برقی و ببر های شنی احاطه خواهی شد و از زیبایی آنها شگفت زده خواهی شد.

در حالی که به موجودات زیر آب خیره شده اید و آنها را تماشا میکنید، میتوانید به استراحت بپردازید و از تمامی موجودات عظیم الجثه و زیبای زیر آب که از آسیا و دیگر مناطق جهان گردآوری شده اند لذت ببرید. یادتان نرود که از نمایشگاه چرخه زندگی پروانه ها نیز بازدید کنید.

بازدید از جاذبه های زیبا و دیدنی شهر مسقط با مناسب ترین تور عمان.

عجیب و غریب و شگفت آور

در طبقه دوم شما شاهد طبیعت طوفان زده آمازون خواهی بود که برای شما به نمایش کشیده شده است که ماهیان دم قرمز، ماهیان کماندار و خرچنگ ها نیز آنجا به چشم میخورند.

غواصی با کوسه ها

عجیب ترین قسمت این سفر شاید زمانی باشد که حس گم شدن به شما دست میدهد. یا زمانی که در پی شناخت زوایای مختلف دریا و دنیای آن قسمت میروید و سردرگم میشوید. درحالیکه شاید این مرکز استثنایی و زیبا کمی کودکانه و رویایی به نظر برسد، اما مناسب تمامی سنین است و برای همگان مناسب وسرگرم کننده میباشد.

بازار مرکزی کوالالامپور

بازار مرکزی کوالالامپور یکی از معروفترین و مهم ترین جاذبه های کوالالامپور میباشد که در سال ۱۹۲۸ ساخته شده است. اندکی پیاده روی از خیابان پتالینگ، در امتداد خیابان جالان کانگ کاستوری، بازار مرکزی قرار دارد.نام این بازار همچنین "پاسار سِنی" نیز اطلاق میشود، که تنها قرار بود یک بازار معمولی باشد اما در سال ۱۹۸۰ و بازسازی مجدد و سرهم کردن تجهیزات و نقاط مختلف تبدیل به بازار صنایع دستی زیبای مالزی شد.

تمرکز اصلی مردم شهر بر جامعه ی هنری میباشد، به همین دلیل داخل ساختمان اصلی بازار مملو از بوتیک های البسه، صنایع دستی و دکه های کوچک فروش سوغاتی است که فروشندگان نیز کالاهای محلی مالزی همانند پارچه ها و دیگر کالاها را عرضه میدارند.

بازار مرکزی، بنایی موروثی

بازار مرکزی به عنوان بنایی فرهنگی توسط سازمان میراث فرهنگی شناخته شده است. مشابه باغ صومعه لندن یا بارانداز مرد ماهیگیر سانفرانسیسکو، این بازار که ۱۲۰ سال از عمرش میگذرد دستخوش تغییرات بسیاری برای جلب توجه بیشتر نسل های جوان،کسب اعتماد و تشکر مردم، و برای اتحاد و انضمام نژادهای مختلف مردم، شده است.

بازار مرکزی به طور استراتژیکی در نزدیکی خطوط اصلی حمل و نقل عمومی کوالالامپور واقع شده است، تا از تمامی نقاط کوالالامپور برای رسیدن به آنجا دسترسی آسان باشد.در طبقه دوم رستوران های متعددی وجود دارند و در طبقه اول رستورانی برای ارائه غذاهای آسیایی نیز به چشم میخورد.

جشن های فرهنگی

بازار مرکزی پذیرای دستفروشان مختلف و متعددی است که اجناس عالی و با کیفیت خود را برای فروش در جشنواره های مختلف و جذاب و رنگارنگ کشور مالزی، در معرض دید میگذارند. جشنواره های مختلف شامل هاری رایا، جشن سال نو چینی و دیپاوالی و... میباشد.

برای مثال در طی جشن هاری رایا، دستفروشان انواع و اقسام کیک و شیرینی را میفروشند؛ در دیپاوالی بازار مملو از پارچه های رنگارنگ و دیگر اجناس هندی است که نمایش داده میشوند؛ در حالی که در جشن سال نو چینی بازار مملو از اجناس چینی مانند البسه و پارچه های چینی است. در آخر سال نیز بازار از اجناس و تولیدات داخل به منظور حمایت از آنها مملو میشود و نمایشگاه های متعددی نیز برپا میشوند.

اجناس بازار مرکزی

راه دیگری برای توصیف ویژگی های بازار مرکزی کوالالامپور این است که آنرا به بازار "سوهو فیلی" نیویورک تشبیه کنیم. کالاها و اجناس در اینجا بسیار ارزان هستند و کالاهای سنتی مثل پارچه های قدیمی، سوغاتی ها و مجسمه ها نیز از تخفیف خوبی برخوردار هستند.

بازار بزرگ پارچه فروشان نیز پذیرای تولیدکنندگان و برند های معتبر میباشد.بازار به بخش های مختلفی تقسیم شده است، و بخش دستفروشان نیز مشخصا دارای نژاد ها و گونه های مختلف انسانی است. دلیل این تقسیم بندی این است که مردم و بازدید کنندگان نگاهی تازه به فرهنگ های افراد گوناگون داشته باشند.

باغ گیاه شناسی پردانا

از دیگر جاذبه های گردشگری کوالالامپور باغ گیاه شناسی پردانا است که در تور مالزی می توانید از آن دیدن کنید. باغ گیاه شناسی پردانا که به شکل بشکه ای و گرد داخل پارک عبد الرزاق واقع شده، شامل بزرگترین مجموعه باغ های گل و مجموعه حیوانات در مرکز شهر کوالالامپور میباشد. این پارک که به اسم برکه باغ ها نیز شناخته میشود، مرکزی تفریحی و رفاهی است که در مرکز شهر واقع شده و در آخر هفته ها بازدید کنندگان زیادی را پذیرایی میکند که در میدان اصلی شهر به انجام فعالیت های گوناگون تفریحی خاصی می پردازند.

جاذبه شگرف و حساس دیگری که در باغ گیاه شناسی پردانا وجود دارد، باغ گیاه بامیه میباشد که شما میتوانید تمامی گل های موجود در کشور زیبای مالزی را تماما به صورت غنچه و شکوفه های رنگارنگ در آن بیابید.

اگر کمتر از ۱۰ دقیقه دورتر از پارک پروانه کوالالامپور پیاده روی کنید، چشم اندازی به نمایش در خواهد آمد که ساختمانی متعلق به عصر استبداد و مستعمرات میباشد، که در این ساختمان رستوران دنج و ظریفی برای نوشیدن چای و نمایشگاهی برای نمایش دادن ظرافت های باغ گیاه بامیه و گیاهان موجود در آن و تاریخچه کشور زیبای مالزی، وجود دارند.

لامان پردانا در بین این دو باغ واقع شده است، جایی که شما شاهد رخدادهای بسیار زیادی در میدان اصلی شهر خواهید بود, که این مکان نزدیک به برکه مصنوعی ای هست که با چادر و سایبان های نیمه روشن و عظیم پوشانده شده اند و انواع نوشیدنی ها و خوراکی ها را به مشتریان ارائه میکنند و از خروجی و چشم انداز بسیار خوبی نیز برخوردار میباشد.

جدای از باغ ها، باغ های گیاه شناسی پردانا به صورت مکرر و زیادی پراکنده شده اند و دلیل این مورد هم نزدیکی و مجاورت آنها به ساختمان ها و بناهای گوناگون جاذبه ای کوالالامپور، همانند موزه هنرهای اسلامی کوالالامپور، بنای تاریخی ملی و آسمان نمای ملی میباشد.بازدید کنندگان قادر خواهند بود که به آسانی با واگن های برقی از تمامی نقاط باغ ها دیدن کنند.

چشمه های آبگرم

یکی از مکان های جذاب و دیدنی مالزی چشمه های آبگرم است. شهر کونداسانگ یک شهر کوهستانی و زیباست و از آن جا می توان چشم اندازی عالی از کوه 4000 متری کینابالو داشت. در یک سفر یک روزه می توانید از چشمه آبگرم پورینگ دیدن کنید و در استخرهای آبگرم با عمق های مختلف آب تنی کنید و لذت ببرید.

کافی شاپ هایی بر فراز کوالالامپور

اگر آسانسور ساختمان Menara KH را سوار شوید و دکمه طبقه سی و چهارم را بزنید، وارد بار و کافی شاپ Heli Lounge خواهید شد که در آن موزیک پاپ با صدای بلند پخش می شود و افرادی از گوشه و کنار دنیا در آن به چشم می خورند. از آن جا دیدی بسیار عالی از برج های دوقلوی پتروناس خواهید داشت و غروب آفتاب در پشت برج KL را نیز مشاهده خواهید کرد. به دور از هیاهوی خیابان های زیر پایتان، می توانید از نوشیدنی هایی با قیمت مناسب لذت ببرید.

جزیره بهشتی تیومان

سواحل جزیره تیومان از مرکز دهکده فقط کمی فاصله دارند این جزیره یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کوالالامپور است. در این جزیره علاوه بر این که از رودخانه و آبشار لذت می برید، اگر قدری خوش شانس باشید می توانید چند لاک‌پشت دریایی هم ببینید.

پناهگاه اورانگوتان ها واقع در ساراواک

اگر به ساراواک رفتید، بازدید کردن از پناهگاه اورانگوتان ها یکی از واجبات است. اگر با اتوبوس بروید حدود 1 ساعت در راه هستید و ایستگاه اتوبوس درست جلو آن قرار دارد. بهتر است بدانید اورانگوتان یک حیوان نیمه وحشی است و هیچ تضمینی وجود ندارد که وحشی نشوند، با این حال در زمان غذا خوردن فرصت خوبی خواهید داشت که قدری میوه تازه به آن ها بدهید. تماشای این موجودات خارق العاده در زیستگاه طبیعی شان تجربه بسیار بی نظیری است.

هتل ساحلی چراتینگ

هتل ساحلی چراتینگ از دیگر مکان های جذاب و دیدنی مالزی است. اگر سه ساعت از کوالالامپور به سمت ساحل شرقی رانندگی کنید و دشت ها و کوه ها عبور بگذرید به سواحلی آرام و خلوت خواهید رسید که هتل Casa Titik آن جا واقع شده است. این هتل در واقع یک ویلا به سبک و سیاق اسپانیایی است که دو استخر، یک وان آبگرم، یک اصطبل برای اسب ها و یک گذرگاه دارد که به ساحلی سفید رنگ ختم می شود. این هتل مانند یک خانه لوکس است.

سفر با اتوبوس دریایی به جزیره پنانگ

از دیگر مکان های جذاب و دیدنی مالزی جزیره پنانگ است. یکی از بهترین وسیله ها برای رفتن به جزیره پنانگ از طریق آب است. اتوبوس دریایی جرج تاون باترورث از صبح زود تا نیمه شب به جزیره پنانگ رفت و آمد می کند. این سفر دریایی 20 دقیقه طول می کشد و فرصت بسیار خوبی در اختیارتان قرار می دهد تا با زندگی محلی آشنا شوید و چشم اندازهایی از جزیره و هم چنین جاذبه های پنانگ را ببینید.

غواصی در پاولا لنکاوی

با این غواصی در مالزی مانند غواصی در کشورهای همسایه اش در جنوب شرق زبانزد خاص و عام نیست ولی حتما به سواحل سفید پاولا لنکاوی بروید تا بتوانید دریا را از زاویه ای دیگر ببینید و اسب های آبی مرجان ها و دلقک ماهی ها را تماشا کنید. آب های کم عمق برای افراد مبتدی مناسب هستند و آب و هوای گرم نیز به شما این اجازه را می دهد که در تمام اوقات سال به غواصی بپردازید. فقط مراقب باشید داخل تورهای ماهیگیری نیفتید!

ضیافت های هندی در جرج تاون

به محله جرج تاون یا به قولی هندوستان کوچک در شهر پنانگ بیایید و در غذاخوری های محلی غذا بخورید. غداخوری های زیادی که تقیبا شبیه هم هستند در این منطقه وجود دارند با میزهای پلاستیکی و صندلی های فلزی که به گرمی از شما پذیرایی می کنند و غذاهای شان هم همیشه خوشمزه است. در این غذاخوری ها از یک برگ تازه پالم به جای بشقاب استفاده می شود که سس های معطر و تندی هم به شما پیشنهاد می شود. البته از قاشق و چنگال خبری نیست و باید با دست مشغول خوردن بشوید!

موقعیت جاذبه

ارسال نظرات و سوالات شما