پارک برج‌ های دوقلو پتروناس

پارک برج‌ های دوقلو پتروناس

پارک برج‌ های دوقلو پتروناس در واقع دقیقا پایین برج‌های به یادماندی PETRONAS قرار گرفته است. همه شما حتما یک بار هم که شده نماد شهر کوالالامپور مالزی را در عکس‌ها و فیلم‌ها دیده‌اید. برج‌های دوقلوکه به اسم‌های برج پتروناس و یا برج کی ال سی سی نیز شناخته می‌شود؛ KLCC مخفف عبارت مرکز شهر کوالالامپور می‌باشد این سازه عظیم در مرکز شهر کوالالامپور واقع شده است. ارتفاع این برج‌ها با احتساب آنتن‌های روی آن‌ها 452 متر است، این برج در سال 2004 قبل از ساخته شدن برج خلیفه یکی از بلند‌ترین سازه‌های دنیا بود.

برای سفر به شهر زیبا و پرجاذبه ی کوالالامپور، ابتدا باید ویزای مالزی را دریافت کنید و سپس بصورت تور یا به طور فردی به این کشور سفر نمایید، تور مالزی، یکی از بهترین پکیچ های تور لیانا پرواز می باشد. کارشناسان لیانا پرواز نیز برای دریافت راحتر ویزای این کشور همواره در کنار شماست.

چرا پتروناس ؟

گروه پتروناس و شرکت ملی نفت با یکدیگر تصمیم گرفتند که این دو برج را در پایتخت مالزی بنا کنند و شاید دلیل این اسم سرمایه گذاری شرکت پتروناس می‌باشد. هر کدام از این برج‌ها 88 طبقه دارد و در طبقه 41 و 42 به وسیله‌ی پلی این دو برج به هم متصل می‌شوند. اکثر مسافران وگردشگرانی که به مالزی سفر می‌کنند حتما برای یک بار هم که شده بدون شک از این نماد بازدید می‌کنند.

پارک برج‌ های دوقلو پتروناس حدود 20 هکتار می‌باشد که در جنوب شرقی برج‌های پتروناس واقع شده است و علاوه بر گردشگران ساکنان این شهر نیز حس خوبی به این بنا دارند و معمولا برای وقت گذرانی به این مجموعه نیز سر می‌زنند. امکاناتی که همواره ساکنان و گردشگران در این مکان می‌توانند استفاده کنند شامل: مرکز خرید، مرکز بازی برای کودکان، دریاچه مصنوعی با فواره‌های چشم نواز، مسیرهای ویژه برای پیاده روی برای آن دسته از افراد که اهل پیاده روی هستند وهمچنین مجسمه‌ها و سطوح پوشیده از چمن والبته فضای سبز بی نظیرمی‌باشد.

اما در رابطه با این دریاچه باید گفت مساحت در نظر گرفته شده حدود 10000 متر مربع می‌باشد و پلی به طول 43 متر بر روی این دریاچه ساخته شده است. فواره‌های موجود در این دریاچه تا ارتفاع 42 متر پرتاب می‌شود و در شب با اجرای موزیک، نمایش خاصی از بازی نور و آب اجرا می‌شود؛ شاید به همین دلیل است که پارک برج‌ های دوقلو پتروناس را به اسم سمفونی آرامش تلقی می‌کنند.

اگر برای سفر به کشور عمان به دنبال ارزان ترین تور عمان هستید، ما تور گردشگری عمان لیانا پرواز را به شما معرفی می کنیم.

امکانات پارک برج‌ های دوقلو پتروناس

امکانات پارک برج‌ های دوقلو پتروناس از قبیل دو زمین بازی مخصوص کودکان، آلاچیق‌های بی نظیر، نیمکت‌ها و محل‌های ویژه برای نشستن واستراحت می‌باشد، در بخش غربی پارک استخر عمومی برای کودکان، مسیر پیاده روی و دو آهسته به طول 1.3 کیلومتر و همچنین پیاده رو های بسیار زیبا و تزیین شده می‌باشد، اما از درختان و گونه‌های درختان موجود در این پارک نباید قافل شد چرا که بیش از 2000 گونه از گیاهان بومی همانند نخل در این پارک وجود دارد وهمین امر باعث شده تا گونه‌های خاصی از پرندگان به این منطقه مهاجرت کنند.

از دیگر زیبایی‌های پارک برج‌ های دوقلو پتروناس می‌توان به نورپردازی خود برج‌های دوقلو اشاره کرد که در هنگام غروب به صورت یک پارچه روشن می‌شود و از آن‌جایی که این نماد در مرکز شهر می‌باشد، شما می‌توانید ساعت‌ها به آسمان خراش‌های اطراف این برج خیره شوید و هر کدام را برای شکوه و عظمتشان تحسین کنید .

همه آنچه که درباره ی مراحل و شرایط دریافت ویزای بالی باید بدانید.

ساعت بازدید پارک برج‌ های دوقلو پتروناس

فراموش نکنید ساعت بازدید از این فضای دلپذیر همه روزه ازساعت 7:00 صبح تا ساعت 22:00 می‌باشد و البته اگر بعد از ظهر برای بازدید از این پارک وقت بگذارید قطعا از هوای دلپذیر‌تری استفاده خواهید کرد و در ضمن می‌توانید از نمایش فواره‌ها نیز خاطره خوبی را با خود به همراه بیاورید. برای رسیدن به پارک برج‌ های دوقلو پتروناس کافی است خودتان را به قطارهای سریع السیر LRT برسانید و یا اگر ماشین دارید نگران آن نباشید چرا که با یک هزینه کم می‌توانید از پارکینگ استفاده کنید. این برج های زیبا کی از مهمترین و زیبای جاذبه های کوالالامپور به شمار میاید.

موقعیت جاذبه

ارسال نظرات و سوالات شما