غار باتو کیو مالزیBatu Caves

مالزی به دلیل داشتن سواحل بی نظیر، غارهای شگفت انگیز و طبیعت منحصر به فردش در نقاط مختلف، از جمله غار باتو کیو مالزی یکی از مقاصد مهم گردشگری در جنوب شرق آسیا می‌باشد. سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای بازدید از جاذبه های گردشگری و استفاده از این سواحل به مالزی سفر می کنند. علاوه برسواحل، جنگل‌های انبوه و جاذبه‌های طبیعی، مالزی دارای فرهنگ و آداب رسوم گوناگون نیز می باشد و شاید همین باعث شده که مالزی به یکی از مهمترین قطب های گردشگری در جنوب شرق آسیا تبدیل شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اخذ ویزای مالزی و مراحل و شرایط آن، می توانید به کارشناسان بخش ویزای ما در لیانا پرواز، تماس حاصل نمایید.

جاذبه های غار باتو کیو مالزی 

اگر به مالزی سفر کردید حتما از غار باتو کیو که یکی از جاذبه‌های کوالالامپور است دیدن کنید. این مکان یکی از مکان‌های مقدس هندوها می‌باشد، این غار در سال 1881 میلادی توسط یک کاوشگر آمریکایی کشف شد. غار باتو کیو در فاصله 13 کیلو متری از مرکز شهر کوالالامپور واقع شده است و محلی برای اجرای مراسم هندوها و همچنین یکی از مهترین عبادتگاه‌های هندوها در مالزی به شمار می‌آید.

در بدو ورود شما مجسمه‌ای طلایی رنگ و بزرگ که الهه هندوها می باشد را در کنار پله‌های رنگی خواهید دید و بعد از گذر از این پلکان شما به غار اصلی خواهید رسید. لازم است بدانید برای رفتن به غار باتو کیو بهتر است از لباس پوشیده استفاده کنید چرا که در قسمت ورودی به افرادی که پوشش مناسب لباسی نداشته باشند، پارچه هایی به عنوان امانت به آن ها داده می شود؛ فراموش نکنید میمون‌های زیادی را در زمان بالا رفتن از این پلکان خواهید دید که البته این میمون‌ها منتظر هستند که فرصت مناسبی پیدا کنند تا خوراکی‌های شما را از دستتان در بیاورند.

برای رسیدن به غار باتو کیو شما باید حدود 272 پله را طی کنید تا به یک معبد تمام عیار هندی برسید. همچنین این غار آهکی حدود چهارصد سال قبل بر اثر دگرگونی‌های ایجاد شده در زمین به وجود آمده است و تشکیل شده از 4 غار می‌باشد که 3 غار آن اصلی و یکی از غارها کوچک می‌باشد، اصلی‌ترین غار باتو کیو در انتهای پله‌ها قرار دارد و معبد اصلی در این غار واقع شده است. میمون‌هایی که در بالا به آن اشاره کرده بودیم بعد از گذر از این پلکان به استقبال شما می‌آیند.

برای شرکت در ارزرانترین تور تایلند، با شماره های درج شده با همکاران ما تماس حاصل نمایید.

تاریخچه ی غار باتو کیو مالزی

تقریبا در اواخر ماه ژانویه گردشگران بسیاری برای بازدید از این مکان و جشن هندی‌ها به این مکان می‌روند، اسم این جشن تایپوسام است که هر ساله در یک روز خاص حدود اواخر ماه ژانویه برگزار می‌شود و دارای آیین خاص می‌باشد که دیدن این جشن از نزدیک خالی از لطف نخواهد بود.

باتو‌ کیو یک غار سنگی آهکی می باشد، این معبد حدود 100 سال از عمرش می گذرد و دارای چندین بت و مجسمه در اطراف و داخل این غار می باشد. در این مجموعه بی‌نظیر یکی دیگر از غارهایی که به شما پیشنهاد می‌شود از آن بازدید کنید غار کاتدرال می‌باشد که چندین معبد هندوها را در خود جای داده است، همچنین در این منطقه چندین غار دیگر وجود دارد که کاربری گالری هنر و موزه دارد و شما می‌توانید نقاشی‌های متعدد هندوها را نظاره‌گر باشید، همچنین فراموش نکنید در پایین این غار فروشگاه‌های کوچک جهت استراحت وخرید سوغاتی وجود دارد که می‌توانید در این فضا نیز قدم بزنید وبرای دوستان خود سوغاتی خریداری کنید.

لازم است بدانید ساعت کاری این معبد همه روزه از ساعت 06:00 صبح تا ساعت 21:00 می‌باشد. معمولا گشت باتو کیو به صورت تورهای گروهی انجام می‌شود و معمولا با یک گشت دیگر همانند گشت در ارتفاعات گنتینگ ادقام می‌شود، به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر از پکیج تور مالزی استفاده می‌کنید قبل از رفتن به این مکان با راهنمای تور خود مشورت کنید. برای بازدید از دیگر جاذبه های مالزی نیز تور مالزی بهترین گزینه است.

موقعیت جاذبه

کشور: مالزی

موقعیت روی نقشه

ارسال نظرات و سوالات شما