خیابان جالان آلور کوالالامپور

خیابان جالان آلور کوالالامپورJalan Alor Food Street


بعد از بازدید و عبور از خیابان پر هیجان بوکیت بینتانگ و گشت در مراکز خرید به خصوص مرکز خرید زیبای پاویلیون پیشنهاد می‌کنیم حتما به خیابان جالان آلور بروید و با نحوه پخت و طعم جدیدی از غذاهای محلی و دریایی غذاهای خیابانی این خیابان آشنا شوید.

تجربه سفری خوش و به یادماندنی همراه با تور مالزی. جهت اخذ ویزای مالزی در کمترین زمان با مشاوران ما در بخش ویزا در ارتباط باشید.

جاذبه های خیابان جالان آلور کوالالامپور

این خیابان معمولا در طول روز خلوت هست و با غروب آفتاب پر ازافرادی می شود که عاشق غذاهای لذیذ دریایی و یا محلی هستند، شاید یکی از دلایلی که در طول روز این خیابان خلوت هست به دلیل سر باز بودن وگرم شدن این فضا می باشد.

در این فضا شما می‌توانید بهترین غذاهای خیابانی را با قیمت‌های مناسب پیدا کنید و یک وعده غذای جدید و مناسب نوش جان کنید. معمولا ساعت کاری در این خیابات از ساعت 5 بعد از ظهر آغاز می‌شود و تا نیمه های شب مشغول به فعالیت می باشد.

در خیابان جالان آلور انواع غذاهای چینی، مالایی و تایلندی رو از نودل و ماهی سوخاری گرفته تا پای قورباغه پیدا می شود. یکی از دلایلی که سالانه گردشگران زیادی به این خیابان می‌آیند همین چشیدن طعم غذاهای گوناگون و همین طور آشنا شدن با فرهنگ و آداب غذاهای متفاوت می باشد.

بهترین زمان سفر به تایلند با تور تایلند، در فصل پاییز و زمان می باشد، چون آب و هوای این کشور گرمسیر است.

در کنار تمام این غذاها شما می‌توانید طعم انواع نوشیدنی های خاص و دل چسب را نیز در این منطقه همانند آبمیوه های تازه، آب نیشکر تجربه کنید. شما می‌توانید ساعاتی خوش همراه با موسیقی زنده را در یکی از شب های سفر خود در این خیابان سپری کنید. این خیابان را به مسافرانی که عاشق غذاهای منحصر به فرد دریایی هستن پیشنهاد می‌کنیم چرا که می‌توانند هشت پا، خرچنگ و ... با انواع ادویه های خاص پیدا کنند.

از دیگر ویژگی های این خیابان شاید همین مرکز فرهنگی سرو عذاهای محلی باشد این خیابان عاری از هر گونه تجملات می‌باشد و دیگر خبری از چیدمان راحت و نرم نمی‌باشد این مکان‌، محلی سنتی و بسیار صمیمی می‌باشد و تنها رستوران‌های چینی در این منطقه با حداقل تزیئنات هم چون نور کوچک و پرچم های قرمز رنگ زیبایی را به همراه دارند.

می توانید اگر وقت اضافه بعد از صرف غذا در این خیابان خاص پیدا کردید سری هم به میدان برجایا تایمز کوالالامپور بزنید و از مرکز خرید برجایا تایمز نیز دیدن کنید. یکی از خوبی های این خیابان دسترسی مناسب به مراکز خرید و خیابان های معروف این شهر می باشد.

جهت رزرو بهترین تور عمان با مشاوران ما در لیانا پرواز ارتباط باشید.

راه های دسترسی به خیابان جالان آلور

یکی از راه های دسترسی به خیابان جالان آلور و مراکزخرید اطراف این منطقه گرفتن تاکسی می باشد که معمولا اقتصادی نمی باشد. اگر می‌خواهید ازقطار استفاده کنید باید قطارهایی که به سمت ایستگاه مترو جالان بینتانگ می روند BintangSubway Station Jalan را سوار شوید. اگر هم می‌خواهید تجربه سوار شدن قطارهای هوایی را داشته باشید باید خود را به ایستگاه ایر آسیا بوتیک بینتانگ Air-Asia Bukit Bintang station برسانید و با رساندن خود به این ایستگاه ها به راحتی با کمی پیاده روی می‌توانید به خیابان جالان آلور و مراکز خریدی که بالا ذکر شد دسترسی پیدا کنید.

خیابان جالان آلور در شرایط کرونا

اما متاسفانه با شیوع ویروس کرونا در کل جهان در ابتدا یک سری نکات بهداشتی برای جلوگیری از این شیوع به رستوران ها و مراکز پخت غذاهای محلی ارائه شد به طور مثال از قاشق برای غذا خوردن استفاده کنند، مرتب دست‌های خود را با آب و صابون بشورند، از خوردن غداهای نیمه پخته شده پرهیز کنند ولی با گسترش این ویروس و ممنوعیت پروازهای عبور و مرور همچنین تعطیل شدن مراکز خرید و فروشگاه‌های غذا فروشی، این خیابان هم همانند صدها مرکز دیگر تعطیل شده است و چندین ماهی هست که رنگ مسافران و گردشگران را به خود ندیده است.

نکات مهم و ضروری که باید در سفر با تور بالی رعایت نمایید.

شاید می‌توان گفت که سالانه مسافران زیادی به کوالالامپور سفر می‌کنند و برای بازدید به خیابان جالان آلور می‌روند به خصوص در ایام خاصی مثل عید چینی‌ها که به تازگی تمام شده است بازدید کنندگان چندین برابر می شدند و همواره باعث رونق کسب وکار اهالی این خیابان بودند. حال در این شرایط خاص، خیابان جالان آلور که همیشه خیابان پر هیاهو و شلوغی بوده، به محلی آرام و خالی از هر گونه مسافر شده است.

موقعیت جاذبه

کشور: مالزی

موقعیت روی نقشه

ارسال نظرات و سوالات شما