جزیره تیومان مالزیTioman Island

جزیره تیومان در جنوب دریای چین در 56 کیلومتری ساحل پاهانگ واقع شده است. تیومان به دلیل برگزاری فستیوال های موسیقی در اقیانوس آرام جنوبی در سال 1959 معروف می باشد. پاهانگ یکی از بزرگترین ایالت شبه جزیره مالزی می باشد و جزیره تیومان در یکی از بخش های این ایالت واقع شده است. ساحل زیبا و خط ساحلی که در این منطقه همراه با افتاب استوایی از ویژگی های این منطقه می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه و مراحل رزرو بلیط هواپیما مالزی می توانید به سایت لیانا پرواز مراجعه نمایید.

جاذبه ها و ویژگی های جزیره تیومان

تیومان بزرگترین و پیشترفته ترین جزیره آتشفشانی می باشد براساس افسانه محلی این جزیره آخرین محل استراحتگاه شاهزاده اژده های زیبا بوده است. جزیره تیومان به دور از هر شلوغی می باشد، آرامش و سکوت و از همه مهم تر دست نخورده بودن این جزیره باعث شده تا گردشگرانی که دوست دارن به دور از هر هیاهو باشند به این منطقه هم سری بزنن. مالزی دارای جزایر مختلفی می باشد که در اکثر آن های میتوان به تفریحات آبی پرداخت این جزیره نیز همانند ما بقی جزیره های دارای تفریحات آبی شامل قایق سواری، شنا ، کایاک سواری، و موج سواری اشاره کرد.

آب های شفاف در این منطقه فرصتی مناسب را در اختیار گردشگران برای غواصی و کشف زندگی زیر اب دریا و اقیانوس را فراهم میکند. در زیر این آب شفاف میتوان گونه‌های متنوع ای از موجودات دریایی همانند ماهی ناپولئون، طوطی ماهی، دسته ماهیه ای دوکی را در حین غواصی کردن نظاره گر بود.

در این جزیره امکانات برای همه مسافران فراهم هست و کسانی که شناکردن رو دوست ندارند میتوانند با قایق هایی که کف آن ها به صورت شیشه ای است نظاره گر این زیبایی باشند. جزیره تیومان از نظر غواصی امن هست و اگر به مناطق دورتر جهت غواصی کردن شنا کنیم میتوانیم شانس دیدن کوسه های بی آزار نوک سیاه، سفره ماهی ها و انواع دیگر ماهی های آزاد را داشته باشید.

در اطراف خط ساحلی این جزیره روستاهای زیادی مستقر شده اند که یکی از بزرگ ترین این دهکده ها دهکده سالانگ می باشد. هر دهکده محیط خاص و ویژه خود را دارد و هر کدام به نوعی برای گردشگران جذابیت دارد. این دهکده در شمال غربی جزیره تیومان می باشد. و دلیل معروفیت آن شاید آب شفاف و مرجان های موجود در ساحلش باشد. قدم زدن در غروب کنار ساحل این منطقه دید خارق العاده ای از غروب افتاب را به مسافران و گردشگران می دهد.

رزرو تور مالزی با بهترین قیمت و امکانات

روستای موکات جزیره تیومان

از دیگر جنوبی ترین روستاهای این منطقه میتوان به روستای جزیره موکات اشاره کرد که دارای محیطی کاملا آرام و بکر می باشد. قله های دوقلو سر به فلک کشیده همانند دو شاخ اژدها از مهم ترین مکان های دیدنی در این روستا می باشد. با قدم زدن در این منطقه گردشگران می توانند از زیبایی و آراستگی منازل به سبک مالایی لذت ببرند.

برای رسیدن به این جزیره میتوانید از راه زمینی و یا از طریق راه دریایی و یا از طریق راه هوایی که روزانه صورت میگیرد استفاده کنید. ما به شما پیشنهاد میدهیم هرگز تنها به این جزیره سفر نکنید و در صورت تمایل بازدید از این منطقه، می توانید تور مالزی را رزرو کنید که شامل کلیه خدمات تور و ترانسفرها می باشد در ضمن یکی از مزیت های این پکیج ها همراه بودن لیدرهای بسیار با تجربه در این منطقه می باشد.

این جزیره به طور کلی مکان مناسبی برای گذراندن روزها در زیر آفتاب و شنا کردن در آب های سبز رنگ شفاف می باشد . پیشنهاد میکنیم در ساحل قدم بزنید و با صدای موج ها نظاره گر غروب آفتاب باشد.

همچنین با همکاری لیانا پرواز، دریافت ویزای توریستی مالزی زیاد پیچیده نیست، و شما خیلی راحت می توانید یک سفر بدون دغدغه و فراموش نشدنی را تجربه کنید.

موقعیت جاذبه

کشور: مالزی

موقعیت روی نقشه

ارسال نظرات و سوالات شما