پارک آبی سان وی لاگون مالزی

پارک آبی سان وی لاگون مالزیSunway Lagoon Water Park

یکی از تفریحاتی که در مالزی معروف می‌باشد پارک آبی سان وی لاگون مالزی است. یکی از تورهای انتخابی که توسط لیدرها به مسافران تور مالزی ( به خصوص مسافرانی که همراه خود کودک دارند) پیشنهاد می‌شود، همین پارک آبی سان وی لاگون است. اگر به مالزی سفر کردید حتما یک روز کامل را برای تفریح در این پارک آبی و مرکز خرید این مجموعه در نظر بگیرید.

ویژگی های پارک آبی سان وی لاگون مالزی

پارک آبی سان وی لاگون یک مجموعه تفریحی و توریستی می‌باشد که هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند. شاید بتوان این مجموعه را یکی از برترین مراکز تفریحی در مالزی دانست. این مجموعه بی‌نظیر از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده‌است ،مجموعه‌ای از شهربازی و پارک آبی که دارای سر‌سره‌های مهیج ،تفریحات آبی، طولانی‌ترین پل معلق که شاید تجربه عبور از این پل خارق‌العاده باشد.

پارک آبی سان وی لاگون در 15 کیلو‌متری غرب کوالالامپور واقع شده‌است و وسعت این پارک حدود 35 هکتار می‌باشد و دارای 6 بخش که شامل:لاست لاگون، پارک آبی ،شهربازی ،باغ وحش، نیکدیون، پارک هیجان وپارک وحشت می‌باشد. هر کدام از این بخش‌ها برای روحیات مختلف طراحی شده‌است و هر نوع فردی با سلیقه‌های متفاوت می‌تواند در این مجموعه سرگرم شود مطمئن باشید که در سان‌وی‌لاگون وقت کم خواهید آورد پس پیشنهاد می‌کنیم یک روز کامل را برای تفریح در این مجموعه در نظر بگیرید!

پارک آبی سان وی لاگون موضوعی در سال 1992 در کشور مالزی افتتاح شد وسالانه بیش از دو میلیون بازدید کننده دارد. اولین فلو‌راید که نوعی شبیه ساز موج سواری می‌باشد، در این پارک راه اندازی شد؛ همچنین اولین سینمای 5 بعدی در سال 2013 به این مجموعه اضافه شد، این پارک آبی لقب بزرگ‌ترین سرسره آبی جهان را از آن خود کرد. اسم این سرسره معروف VUVUZELA می‌باشد. از دیگر ویژگی‌های‌ این پارک آبی، بزرگرترین ساحل مصنوعی موج‌دار آن می‌باشد که در جهان خاص و منحصر به فرد است وهمان‌طور که در بالا اشاره کردیم طولانی ترین پل معلق در این پارک وجود دارد،همه این هیجانات در یک مجموعه برای علاقه‌مندان به بازی‌های آبی جمع‌آوری شده‌است.

برای آگاهی از قیمت خرید بلیط هواپیما مالزی می توانید به سایت لیانا پرواز مراجعه نمایید.

قسمت‌های مختلف پارک آبی سان وی لاگون

نیکدیون لاست لاگون یکی از بخش‌های این پارک آبی می‌باشد ،در این فضا در واقع شما از فضای شهری مالزی جدا می‌شوید زیرا که اطراف این پارک را پوشش گیاهی خارق‌العاده‌ای محاصره کرده است. این بخش حدود 4 هکتار این مجموعه را در برگرفته‌است و بالای 12 سرسره و تفریحات آبی متنوع در این بخش مستقر شده است. این بخش از پارک دارای شخصیت‌های کارتونی می‌باشد و اسم آن برگرفته از همین موضوع می‌باشد.این شخصیت‌ها همانند باب اسفنجی،سرسره خشم جنگل،پلکان عجایب و....

بخش دیگر این پارک به نام پارک آبی سان‌وی‌لاگون می‌باشد که یکی از پر‌طرف‌ دارترین و مهیج‌ترین قسمت این پارک می‌باشد، در این بخش جنگل‌های استوایی آفریقا برای شما تداعی خواهد شد. سرسره‌های چالش کنگو، سرسره صعود کامرون ، مارپیتون و وو ووزلا در این بخش واقع شده‌است. با سوار شدن بر سرسره وو ووزلا، سقوطی مستقیم به درون بزرگ ترین سرسره قیفی دنیا خواهید داشت و سپس به وسیله هیولای وو ووزلا بلعیده می‌شوید. همچنین سینمای 5 بعدی و ساحل موج‌دار با وسعت 13.000 متر مربع که دارای موج‌هایی با ارتفاع 8 متر می‌باشد در این بخش از پارک تعبیه شده‌است.

بخش بعدی باغ‌وحش این مجموعه می‌باشد و بیش از 150 گونه حیوانی در این بخش زندگی می‌کنند، این بخش از پارک هر روز از ساعت 15 الی 15:15 نمایش حیوانات برگزار می‌کند و دوست دارن حیات وحش می‌توانند ازاین بخش از پارک استفاده کنند. بخش دیگری در شهربازی سان‌وی‌لاگون می‌باشد، برای گردشگرانی که امکان استفاده از پارک آبی را ندارند پیشنهاد می‌کنیم به این بخش سری بزنند و هیجان پیاده روی بر روی طولانی ترین پل معلق مالزی را از دست ندهند. بازی‌هایی هم‌چون انتقام دزدان دریایی، ترن شهرگمشده و ... دراین بخش از پارک می‌باشد.

پارک هیجان و پارک وحشت دو بخش دیگر از این پارک می‌باشد، پارک وحشت برای کودکان بالای 7 سال قابل استفاده می‌باشد و دارای بخش‌های مختلف ماجراجویی می‌باشد.

آشنایی با نکات مهم قبل از سفر با تور عمان

قوانین پارک آبی سان وی لاگون

پارک آبی سان وی لاگون دارای قوانین خاص می‌باشد و در صورت رعایت نکردن حتما برخوردی جدی خواهد‌شد، سیگار کشیدن در محدوده تعریف شده از این پارک تنها مجاز می‌باشد. در این پارک استفاده از مشروبات الکلی مجاز نمی‌باشد.از مچ بندهایی که به شما می‌دهند خوب مراقبت کنید زیرا که در صورت گم کردن مچ‌بند دیگری به شما نخواهند داد. حتما قبل از رفتن به این پارک از قوانین پوشش لباس آگاهی‌های لازم را کسب کنید.

در اطراف این پارک آبی شما می‌توانید هتل‌های 5 ستاره و حتی متوسط نیز پیدا کنید و اقامت داشته باشید، شاید بد نباشد از مرکز خریدی که در نزدیکی این پارک آبی وجود دارد بازدید کنید و چند ساعتی را در این مجموعه سر‌گرم شوید. پس اگر تور مالزی به مالزی سفر کردید حتما در برنامه ریزی‌های خود این گشت پر‌هیجان را فراموش نکنید.

همه آنچه که باید درباره ی مراحل و شرایط اخذ ویزای مالزی بدانید.

 

موقعیت جاذبه

کشور: مالزی

موقعیت روی نقشه

ارسال نظرات و سوالات شما