عادت‌های غذایی و فرهنگی مردم کازان

به روز رسانی:۰۷ خرداد ۱۴۰۱

این مقاله به بررسی و معرفی عادت‌های غذایی و فرهنگی مردم کازان می پردازد، می‌­خواهیم سری بزنیم به غذای معروف مردم کازان که چیزی نیست به اسم اچ پچ مک! غذایی شبیه به سمبوسه خودمان که مزه­ای مشابه آن هم دارد. بدون شک شما رستورانی در سطح شهر پیدا نمی­کنید که در منوی آن اچ پچ مک نباشد.

معمولا زمانی که در فصل زمستان به رستوران ها می­روید برای شما یک سوپ رقیق داغ که رنگ شفاف همانند آب دارد و مزه سبزیجات می­دهد به همراه اچ پچ مک برای شما سرو می­‌شود.در صورتی که نیاز به آشنایی با ایل تاتارستان را دارید، وارد صفحه “درباره ایل تاتارستان چیزی شنیدید؟” شوید.

عادت‌های غذایی و فرهنگی مردم کازان

در زمان سفر با تور کازان ما از یک دهکده قدیمی دیدن کردیم که چیزی که قابل توجه بود وجود بسیار زیاد رستوران در این دهکده کوچک بود چرا که مردم شهر کازان عادت دارند که یک روز در هفته را به همراه خانواده غذا را در بیرون باشند و رستوران­های مختلف را تجربه کنند.

بی دلیل نیست که اسم دیگر این شهر، شهر رستوران­ها می­باشد. نکته قابل توجه دیگر که در زمان بازدید از این منطقه دیدیم وجود یک خانه به اسم خانه خرس­ها بود که در این مکان فضایی را به وجود آورده اند که خانواده­‌ها می‌­توانند در زمان بازدید از این منطقه بچه­‌های خود را به افراد داخل آن خانه بسپارند و در زمانی که آن­ها از این دهکده دیدن می‌کنند بچه‌­های آن­ها تفریح کنند و زمانی مفرح در آنجا بگذرانند.

کازان یکی از شهر های فرهنگی روسیه است و با تور روسیه نیز می توانید به کازان سفر نمایید.

نقش شیرینی های کازان در عادت‌های غذایی و فرهنگی مردم کازان

از خوراکی­‌های دیگری که در سطح شهر کازان وجود دارد شیرینی­‌های معروف آن است. هر منطقه­‌ای در دنیا سبک خاص شیرینی پزی خود را دارد و زمانی که شما به آن جا سفر می­‌کنید باید آن را امتحان کنید. شیرینی­‌هایی که در زمان سفر ما در سطح شهر بارها دیدیم 3 نوع شیرینی مختلف بود که اسم آن ها داغلیش، باقلوا و شربت بود که معمولا به عوان دسر در رستوران سرو می‌کردند.

باقلوا تاتاری شهر کازان

رستوران های کازان

شما در سطح شهر کازان همان طور که پیش تر گفتیم به دلیل ترکیب فرهنگی می‌­توانید با فرهنگ سایر مناطق آشنا شوید. رستوران بسیار معروفی به اسم بخارا در نزدیکی خیابان معروف و قلب تپنده شهر کازان یعنی خیابان بائومانا قرار دارد که با رفتن به آن می‌توانید با فرهنگ مردم مناطق ترکمنستان و ازبکستان آشنا شوید چرا که به محض ورود به این رستوران با دیزاین خاص سبک ازبکی مواجه خواهید شد و در زمان سرو غذاهای ازبکی و ترکمنی به موسیقی این منطقه گوش دهید و خاطره بسیار زیبایی در ذهن شما خواهد ماند.

بیشتر بدانید: برای سفر به کازان باید ویزای روسیه را داشته باشید.

رستوران بخارا شهرکازان

ما در زمان سفر به شهر کازان از ساختمان­های مختلف تاریخی ، اداری و ازجمله کلیساها و بانک ها و مراکز خرید دیدن کردیم. مورد بسیار جالبی که در زمان بازدید از کلیساها با ان مواجه شدیم، اختصاص یک برگ کاغد به افرادی که می­خواهند برای کسی دعا کنند. شما روی این برگه اسم فرد یا افرادی که میخواهید برای آن­ها دعا کنید می­نویسید و مشکل آن­ها را به اختصار توضح می‌دهید و در انتها این برگ را در جعبه ای که در کلیسا تعبیه شده است قرار می­دهید.

در زمانی که شما در شهر کازان و هتل های کازان اقامتت دارید به دلیل عدم وجود صرافی در سطح شهر شما برای عوض کردن ارز باید به بانک بروید. مورد قابل توجهی که در زمان ورود به بانک­ها با آن مواجه شدیم قرار دادن میز بازی برای بچه ­ها بود. و این می­تواند به شما کمک کند که در زمان مراجعه به بانک در صورت ازدحام زیاد نگران کلافگی فرزند خود نباشید و زمانی که در آن حضور دارید فرزند شما می­تواند به نقاشی کردن و بازی کردن بپردازد.

به طور کلی شما در زمان بازدید از جاذبه های کازان با عجایب و موارد زیادی مواجه خواهید شد که هر یک از آن­ها برای شما می­تواند قابل توجه باشد.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۰۷ خرداد ۱۴۰۱

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.