دره ستارگان قشمqeshm stars valley

دره ستارگان قشم کجاست ؟ جزیره قشم یکی از بزرگ‌ترین جزیره‌ها در دنیا است و حتی از کشورهایی هم چون بحرین و قطر بزرگ‌تر می‌باشد. همچنین سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از جاذبه های قشم به این جزیره سفر می کنند.

اگر به سمت ساحل جنوبی این جزیره رویایی حرکت کنید بعد از پنج کیلومتر به روستایی خواهید رسید که این روستا به نام روستای برکه خلف معروف می‌باشد و در کنار غار نمکی قشم و قلعه پرتغالی ها در قشم، خود جزئی از جاذبه هایی است که مسافران برای بازدید از آن به این مکان می‌روند، در انتهای این روستا شما به یک جاده خاکی می‌رسید, جایی که حدود دو میلیون سال قدمت دارد و از زمان زمین شناسی سنوزوئیک به یادگار مانده است. این مکان دره ستارگان قشم می نامند،که با تندیس‌های ماسه‌ای و سنگی پوشیده شده است.

آژانس مسافرتی لیانا پرواز معتبرترین سامانه رزرو بلیط هواپیما مالزی چارتر و سیستمی در ایران

علت به وجود آمدن دره ستارگان قشم

مردم بومی جزیره قشم بر این باور هستند که سال‌ها قبل‌، ستاره‌ای از آسمان به این منطقه برخورد کرد و برخورد این ستاره باعث به وجود آمدن دره و کوه‌های شنی شده است، همچنین در هنگام تاریک شدن هوا، صداهایی که براثر وزش بادهای تند و گردش هوا در لا به لای این ستون ها به وجود می‌آید باعث شده تا مردمان قشم بر این باور باشند که این منطقه محل حضور اجنه است.

شاید به همین دلیل است که توصیه می‌شود که در زمان تاریکی شب از این منطقه بازدید نکنید. با وجود ترس و وحشتی که در تاریکی شب در این منطقه حاکم است اما گردشگرانی هستند که علاقه زیادی به علم نجوم دارند و دوست دارند ساعاتی را در این منطقه به دیدن ستاره‌ها بپردازند.

ولی موضوع اصلی به وجود آمدن این برآمدگی و فرورفتگی‌هایی است که معمولا ارتفاعی بین 7 تا 10 متر دارند و در اثر فرسایش سنگ‌های ماسه‌ای در طول زمان و فرسایش براثر باد و باران می‌باشد. این دره بی‌نظیر قطعا شاهد تغییرات دیگر نیز خواهد بود، زیرا فرسایش خاک ، باد و باران همواره وجود خواهد داشت.

این دره بی‌نظیر به عنوان ژئوپارک جزیره قشم در یونسکو ثبت جهانی شده است، لازم است بدانید که این منطقه تنها ژئوپارک خاورمیانه است. دره ستارگان قشم جز عجایب هفتگانه این جزیره می‌باشد و شما چنین مکانی را می‌توانید در منطقه آمریکا پیدا کنید .دره ستارگان قشم به دره ارواح نیز معروف می‌باشد و شما علاوه بر پستی‌ها وبلندی‌ها می‌توانید شاهد ستونک‌های فرسایشی، مخروط‌های نوک تیز، آرک‌ها و دیواره‌های نواری باشید.

با تور بالی لحظه آخری و ارزان قیمت از سرزمین خدایان و بهشت کشور اندونزی دیدن نمایید.

راهنمای سفر به دره ستارگان قشم

برای رفتن به دره ستارگان قشم اگر از پکیج‌های تور قشم استفاده می‌کنید قطعا یک روز قبل راهنمایان تور برای ترانسفر و خدمات با شما هماهنگ خواهند کرد ولی اگر تصمیم گرفتید با تاکسی به این مکان بروید بهتر است به صورت ساعتی کرایه کنید چرا که در زمان برگشت مشکل نخواهید داشت. دره ستارگان مکان مناسبی به جهت عکاسی می‌باشد و گردشگران زیادی برای عکس برداری مخصوصا در زمان غروب خورشید به این مکان بکر می‌روند و ساعت‌ها مشغول عکس برداری هستند.

فراموش نکنید بهترین زمان سفر به قشم اواخر زمستان و اوایل بهار می‌باشد چرا که گرما اذیت کننده نخواهد بود و با آرامشی خاص شما به بازدید این منطقه می‌پردازید. همچنین زمان بازدید در این منطقه در بهترین حالت صبح می‌باشد یا اینکه زمانی به آنجا بروید که غروب آفتاب را در این مکان بی‌نظیر به تماشا بنشینید.

همچنین در این مکان امکانات رفاهی وجود ندارند و بهتر است همراه خود آب آشامیدنی داشته باشید. همچنین به دلیل گرما بهتر است از لباس‌های نخی و روشن همراه با کلاه و عینک استفاده کنید همچنین باید یادآوری کنیم در هنگام ورود هزینه ناچیزی بابت ورودیه از مسافران وگردشگران دریافت می‌شود.

سفری لذت بخش به سرزمین لبخندها با رزرو آنلاین پکیج های تور تایلند 

موقعیت جاذبه

کشور: ایران
شهر: قشم
آدرس: Island، استان هرمزگان برکه خلف، خیابان غارهای خربس، V۴۹F+X۳۲, Iran

موقعیت روی نقشه

ارسال نظرات و سوالات شما