جزایر اطراف بالی

بالی که به عنوان جزیره‌ی خدایان شناخته می‌شود، برترین مقصد گردشگری اندونزی محسوب می شود. در این مکان، تاریخی شگفت انگیز با فرهنگی معنوی به هم آمیخته‌اند و بدین ترتیب در اینجا برای همه‌ی افراد چیزی منحصر به فرد برای ارائه وجود دارد.

مهم‌تر از همه اینکه این جزیره واقعا زیباست و دارای ارکان طبیعی شگفت انگیزی مانند جنگل‌های سبز انبوه، کوهستان‌ها و سواحل ماسه‌ای سفید رنگ می‌باشد. همانطور که پیداست توربالی یکی از مهمترین مقاصد گردشگرانی است که به اندونزی سفر می‌کنند، اما در عین حال نباید جزایر اطراف بالی را فراموش کرد که به همان اندازه دیدنی و هیجان انگیز می‌باشند.هر چند بالی خودش جزیره است اما در اطراف این جزیره بزرگ چند جزیره دیگر قراردارد که از جاذبه های بالی به شمار می‌روند. در این مطلب نگاهی به جزایر اطراف بالی می‌اندازیم:

در جنوب شرقی جزیره بالی، سه جزیره کوچکتر قرار دارند که هرکدام یک جاذبه گردشگری به شمار می‌روند. نوسا پنیدا Nusa Penida بزرگ‌ترین آن‌هاست. دو جزیره دیگر Nusa Lembongan و Nusa Ceningan هستند.

جزیره نوسا پنیدا ( Nusa Penida)

نوسا پنیدا یکی از جزیره های اندونزی و بزرگ‌ترین آنها در جنوب شرقی جزیره بالی است. این جزیره در همسایگی جزیره لمبونگان واقع است و تپه‌های مرتفع در آن زیاد دیده می‌شود. نوسا پنیدا یکی از مشهورترین جزایر اطراف بالی است و تصاویر زیادی از آن در میان اهل سفر دست به دست می‌شود. این جزیره سواحل معروفی همچون Kelingking Beach یا Crystal Bay ، Angel Billabong و Broken Beach دارد که مورد علاقه گردشگران است.

همه چیز از شنا در استخرهای طبیعی تا غواصی و شنا در سواحل زیبای شنی سفید یا تماشای یک غروب زیبا در سواحل صخره‌ای و طبیعت‌گردی در جزیره‌ای بکر در آن دست یافتنی است.

اقامت‌گاه‌های هیجان‌انگیز و طبیعی جزیره نیز یکی از جذابیت‌های آن است و همه چیز ازمعبد زیرزمینی تا آبشار می‌توان در این جزیره یافت. غواصی‌های عمیق یا سطحی در آبهای زلال تا شنا در استخر اینفینیتی طبیعی و لذت از طعم خوراکی‌های دریایی از تفریحاتی است که می‌توان در این جزیره داشت.یکی از سواحل مشهور آن، ساحل Crystal bay است که مکان مناسبی برای شنا کردن یا غواصی سطحی است.تپه‌های جزیره نیز مکان مناسبی برای گشت و‌گذار اهل طبیعت است و شناکردن در یک استخر طبیعی با نام Tembeling .

برای رسیدن به نوسا پنیدا باید از یکی از اسکله‌های بالی، سوار قایق شد و با طی مسافت حدود 90 دقیقه به جزیره رسید. از آنجا که ساعت رفت و آمد به جزیره محدود است، برای سفر به جزیره یا اقامت در آن باید برنامه‌ریزی دقیقی انجام داد.برای دیدار از این جزیره تورهایی یک روزه نیز طراحی شده که توسط دفاتر مسافرتی ارائه می‌شوند.

جهت اخذ ویزای بالی بهتر است که از طریق شرکت خدمات گردشگری لیانا پرواز اقدام کرده و با کمترین هزینه و زمان ویزای خود را دریافت کنید.

جزیره نوسا لمبونگان ( Nusa Lembongan)

یکی از سه جزایر اطراف بالی، نوسا لمبونگان است که بسته به سرعت قایق یا کشتی از سی تا شصت دقیقه با جنوب بالی فاصله دارد. جزیره‌ای که امکانات تفریحی کاملی را دراختیار مسافرانش قرار می‌دهد؛ از ساحل‌های شنی سفید تا صخره‌ای، امکان انواع تفریحات دریایی تا طبیعت‌گردی و پیاده‌روی. این جزیره با جزیره Ceningan که در همسایگی‌اش قرار گرفته و توسط یک پل معلق زردرنگ به هم مرتبط می‌شوند، در مجموع فضای مناسبی برای اقامت و تفریحات جزیره‌ای آن هم در فضایی آرام‌تر از جزیره اصلی یعنی بالی هستند.

اگر با تور بالی و توسط کشتی به جزیره رفته باشید از امکانات برنامه‌ریزی شده در تور که شامل بازی‌های دریایی، گشت و گذار دیدنی در جزیره و یک غذای بوفه هیجان‌انگیز است، بهره خواهید برد. اگر هم انفرادی سفر کردید می‌توانید با کرایه یک موتورسیکلت سری به اطراف جزیره بزنید و از موتور سواری در بالی لذت برده، از جنگل‌های حرا Mangrove دیدن کنید، از روی پل معلق عبور کنید و سری به جزیره همسایه بزنید و از طبیعت زیبای هر دو جزیره لذت ببرید.

از ساحل‌های معروف نوسا لمبونگان، Dream beach یا Sandy Bay هستند. این جزیره‌های همسایه فضای مناسبی برای غواصی در سطح آب، دیدن یک غروب زیبا، آفتاب گرفتن و انواع سرگرمی‌های ویژه جزیره‌ها هستند. اگر اهل عکس گرفتن با تاب‌های معروف بالی هستید چندتای آنها را هم می‌توانید در این جزیره‌ها بیابید.

جزیره نوسا چنینگان (Nusa Ceningan)

جزیره نوسا چنینگان از دیگر جزایر اطراف بالی است. این جزیره نیز در همسایگی نوسا لمبونگان است. یک پل ارتباطی معلق میان این دو جزیره وجود دارد که البته تنها به وسیله موتور سیکلت می‌توان از آن عبور کرد. در این جزیره نیز دیدنی‌های طبیعی و تفریحات دریایی و اقامتگاه‌ها در دسترس است. دیدار از این جزیره‌های همسایه می‌تواند در یک روز انجام شود هرچند که با توجه به زمان محدود حرکت رفت و برگشت کشتی و قایق‌ها، اگر قصد اقامت در جزیره‌ها را نداشته باشید باید زمانتان را به نسبت فعالیت‌ها تنظیم کنید.

تور مالزی یکی از محبوبترین تورهای خارجی لیاناپرواز بوده و با جاذبه‌های گردشگری متنوع خود سالانه میزبان میلیون‌ها گردشگر است.

جزیره مویو (Island Moyo)

یکی از جزایر اطراف بالی که در فاصله‌ی 280 کیلومتری بالی و شمال جزیره سامباوا واقع شده، جزیره مویو است. این جزیره مکانی نسبتا دور افتاده می‌باشد که کمتر توسعه یافته و در آن اقامتگاه بسیار مجللی وجود دارد. به همین دلیل است که می‌تواند انتخاب خوبی برای آن دسته از افرادی باشد که به دنبال مکان‌های خلوت‌تر و طبیعی‌تر اندونزی هستند و در عین حال می‌خواهند از امکانات مجلل نیز بهره‌مند شوند.

جزیره لمبوک ( Lombok)

یکی از جزایر اطراف بالی جزیره لمبوک است که در شرق بالی واقع شده و بخشی از سلسله جزیره‌های Lesser Sunda است. این جزیره به سبب سواحل زیبا و نقاطی در جنوب جزیره که می‌توان موج‌سواری یا بازی‌های دریایی انجام داد، مشهور است. مجموعه جزیره‌های Gili که در آن‌ها استفاده از وسیله نقلیه موتوری ممنوع است نیز در غرب جزیره Lombok قرار دارند و امکانات بیشتری برای بهره بردن از ساحل‌های زیبا، غواصی در عمق و سطح و تماشای لاک‌پشت‌ها فراهم می‌کنند.این جزیره جمعیتی بیش از سه میلیون نفر دارد و دارای یک فرودگاه نیز هست.

جزیره‌های گیلی ( Gili Islands)

یکی دیگر از جزایر اطراف بالی جزیره های گیلی است که این جزیره‌ها در نوار ساحلی لمبوک قرار دارند. سه جزیره کوچک که با شن‌های سفید، درختان نخل، آب نیلگون و یک دنیای زیرآب شگفت‌انگیز احاطه شده‌اند. یکی از ویژگی‌های این جزیره‌ها نبود هرگونه وسیله نقلیه موتوری در آن است. که همین مساله آن‌ها را به مکانی برای آرامش یافتن در دل طبیعت مبدل کرده است. کوچکی جزیره‌ها به حدی است که با یک دوچرخه می‌توان در عرض سی دقیقه اطراف آن را دید.

Gili Air

از دیگز جزایر اطراف بالی، جزیره Gili Air می باشد. این جزیره کوچک و آرام با امکانات اقامتی لوکس محلی است برای تماشای غروب و طبیعت زیبا و ساحل دیدنی و دریای شفاف. (البته به دلیل حضور گردشگران زیادی در این جزیره‌ها گاهی زباله‌های زیادی در اطراف جزیره دیده می‌شود.)

Gili Trawangan

این جزیره یکی از بزرگ‌ترین جزیره‌های گیلی است و محلی برای تفریح و شب زنده‌داری می باشد.

Gili Meno

این جزیره کوچک‌ترین جزیره‌های گیلی است و محلی برای تماشای لاک‌پشت‌ها. فضایی برای دوچرخه‌سواری، یوگا، نوشتن یا قدم زدن و انجام غواصی یا دیگر تفریخات دریایی در محیطی آرام و به دور از هیاهو. این جزیره شاید آرام‌ترین این جزیره‌ها باشد.

در فصول سرد سال بهترین ایده برای مسافرت میتواند سواحل گرم خلیج فارس باشد. لیانا پرواز مجری تخصصی تور عمان با بهترین قیمت و خدمات

جزیره کومودو (Komodo)

این جزیره نیز در زنجیره جزیره Lesser Sunda قرار دارد و زیستگاه نوعی از مارمولک 3 متری درشت‌پیکر که به آن اژدهای کومودو می‌گویند،است. تعداد 4 هزار از این گونه جانور، در پارک ملی کومودو که تقریبا تمام منطقه را پوشش داده، زندگی می‌کنند. سطح جزیره از جنگل و تپه‌های آتشفشانی سرخ رنگ پوشیده شده هم چنین آب‌های اطراف جزیره با گیاهان دریایی، درختان حرا و صخره‌های مرجانی فراگرفته شده است.

جزیره جاوا (Java Island)

از دیگر جزایر اطراف بالی که غرب بالی واقع شده جاوا نام دارد، اینجا همان جایی است که شما می‌توانید شهرهای بزرگی مثل جاکارتا را بیابید. اگر تمایل دارید تاریخ و فرهنگ غنی اندونزی را تجربه کنید، جاوا مکانی فراموش نشدنی برای این منظور است.

بسیاری از تورها در این منطقه به شما کمک می‌کنند که از مکان‌های جالب و برجسته‌ی جاوا طی یک یا دو روز بازدید کنید که از آن جمله می‌توان به معابد هندوی باستانی مانند بوروبودور یا سازه‌های جالبی مانند کاخ سلطان اشاره نمود. آتشفشان‌ها، معابد و سواحل تنها تعدادی از این جاذبه‌های دیدنی هستند که جاوا می‌تواند در اختیار شما قرار دهد.

موقعیت جاذبه

کشور: اندونزی
شهر: بالی

ارسال نظرات و سوالات شما