ویزای کشورهای آفریقایی

به روز رسانی:۰۴ خرداد ۱۴۰۱

دریافت ویزا هزینه بالایی را از نظر پول و زمان برای فردی که درخواست ویزا می کند خواهد داشت، با این حال، علیرغم پیشرفت در گرفتن ویزا و ساده تر شدن قوانین دریافت ویزای کشور آفریقا (مانند جیبوتی، موزامبیک و رواندا)، بسیاری از سیاست های مهاجرتی به نیازهای امروزی شهروندان آفریقایی پاسخ نمی دهند.

کشورهای آفریقایی به روی یکدیگر بسته هستند و همین سفر به این قاره را دشوار می کند. آفریقا یکی از قاره هایی در جهان است که سخت ترین شرایط دریافت ویزا را دارد. این وضعیت برای آفریقایی ‌هایی که در داخل قاره آفریقا سفر می‌ کنند در مقایسه با اروپایی ‌ها و آمریکای شمالی بسیار محدودتر است.

اگر قصد سفر به کشورهای مالزی، اندونزی را دارید، ما بهترین مجری تور مالزی و اندونزی را به شما معرفی میکنیم.

اما تعداد ورود به این قاره (به ویژه پروازهای داخلی آفریقا) بالاترین رشد جهانی را در طول سال ‌های اخیر نشان داده است (IATA، 2010). باید اضافه کرد که دریافت ویزای تجاری اغلب دشوارتر از ویزای توریستی ست. تنها پنج کشور آفریقایی (سیشل، موزامبیک، رواندا، کومور و ماداگاسکار) دسترسی بدون ویزا یا ویزا را در بدو ورود به شهروندان تمام کشورهای آفریقایی ارائه می دهند. از سوی دیگر، جمهوری دموکراتیک کنگو، گینه استوایی، سائوتومه و سودان شهروندان هر کشور آفریقایی را ملزم به درخواست ویزا می کنند.

قاره آفریقا با بیش از 50 کشور خود مقصد گردشگری و کسب و کاری بسیاری از هموطنان است. شما میتوانید با پاسپورت کشورمان به برخی از این کشورها بدون اقدام برای ویزا پیش از سفر و به برخی دیگر با اخذ ویزا قبل از عزیمت، سفر کنید.

در صورتی که نیاز به آشنایی کامل با ویزا دارید، وارد صفحه “ویزا چیست؟” شوید.

ویزای کشورهای آفریقایی
ویزای کشورهای آفریقایی 2

شرایط دریافت ویزای کشور آفریقا

توجه داشته باشید که شرایط دریافت ویزای کشور آفریقا ممکن است تغییر کند و تهیه ویزا به عهده مسافر است. همچنین اطمینان حاصل کنید که پاسپورت شما حداقل 6 ماه از تاریخ برنامه ریزی شده برای خروج از آفریقا معتبر است و برای هر نوع ویزایی که نیاز دارید صفحات خالی کافی در گذرنامه خود دارید.

اکثر ویزاها در آفریقا را می توان در مرز دریافت کرد، اما ضروری است که شرایط ویزای هر کشوری را که از آن بازدید می کنید با سفارت محلی، کنسولگری یا یک آژانس معتبر مانند لیانا پرواز بررسی کنید. برای به روزترین اطلاعات ویزا قبل از آن باید بدانید به کدام کشور آفریقایی می خواهید سفر کنید. کشورهای آفریقایی به دلایل سیاسی گاهی در جنگ به سر می برند، بنابراین شرایط دریافت ویزا در برخی کشورها متفاوت است.

کشورهای آفریقایی بدون نیاز به ویزا برای سفر با پاسپورت ایرانی:

 • سیشل

ورود به شرط داشتن ویزا در بدو ورود و یا صدور ویزا در فرودگاه:

 • کنیا
 • موزامبیک
 • سومالی
 • توگو
 • ماداگاسکار
 • اوگاندا
 • زیمبابوه
 • کاپ وورد
 • قمر
 • گینه بیسائو
 • جیبوتی
 • موریتانی

شرایط ویزای کنیا

دارندگان پاسپورت آفریقای جنوبی نیازی به ویزا برای کنیا ندارند. اکثر ملیت ها، از جمله دارندگان پاسپورت بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزلند برای ورود به کنیا نیاز به ویزا دارند.
می توانید به صورت آنلاین در https://evisa.go.ke/evisa.html برای EVisa کنیا درخواست دهید. پروسه ویزا می تواند تا 7 روز کاری طول بکشد.

برای آشنایی بیشتر با ویزای الکترونیکی مقاله ی “ویزای الکترونیکی چیست؟” را مطالعه کنید.

ویزای توریستی آفریقای شرقی

اگر قصد دارید هنگام سفر به کنیا از اوگاندا و یا رواندا دیدن کنید، می توانید برای ویزای توریستی آفریقای شرقی که همه کشورها را پوشش می دهد، درخواست دهید. این نوع ویزا اجازه ورود چندگانه به این کشورها را می دهد و 90 روز اعتبار دارد. می توان از قبل یا هنگام ورود به فرودگاه بین المللی نایروبی درخواست داد.

شرایط ویزای تانزانیا

اکثر ملیت ها برای ورود به تانزانیا نیاز به ویزا دارند. دارندگان پاسپورت بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند و آفریقای جنوبی می توانند از سفارت تانزانیا ویزای با اعتبار 3 ماهه دریافت کنند.

شرایط ویزای مالاوی

از تاریخ 1 اکتبر 2015، از دارندگان گذرنامه (اما نه محدود به) بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزلند هزینه ویزا در مرز مالاوی دریافت می شود. هزینه 50 دلار برای ویزای ترانزیت 7 روزه و 75 دلار برای ویزای یکبار ورود 90 روزه است. برای اطلاعات بیشتر با سفارت/کمیسیون عالی مالاوی محلی خود تماس بگیرید. می توانید برای دریافت ویزا هر کشوری در آفریقا به لیانا پرواز مراجعه کنید.

شرایط ویزای زامبیا

دارندگان پاسپورت آفریقای جنوبی برای بازدید از زامبیا نیازی به ویزا ندارند. اکثر ملیت ها، از جمله دارندگان پاسپورت بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزلند برای ورود به زامبیا به ویزا نیاز دارند که در بدو ورود قابل دریافت است.

ویزای کازا

زیمبابوه و زامبیا “یونی ویزا” را دوباره معرفی کرده اند، که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا حداکثر 30 روز در هر یک از کشورها (یا هر دو) با پرداخت 50 دلار آمریکا اقامت داشته باشند. UniVisa در فرودگاه ‌های بین‌ المللی هراره، ویکتوریا، لوزاکا و لیوینگستون، مرز زمینی آبشار ویکتوریا (زیمبابوه/زامبیا) و مرز زمینی کازوگولا (زیمباوه/زامبیا/بوتسوانا) داده خواهد شد.

همه آنچه که باید درباره شرایط و مراحل رزرو تور بالی بدانید.

شرایط ویزای زیمبابوه

دارندگان پاسپورت آفریقای جنوبی برای بازدید از زیمبابوه نیازی به ویزا ندارند. اکثر ملیت ها، از جمله دارندگان پاسپورت بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا و نیوزلند برای ورود به زیمبابوه نیاز به ویزا دارند که می توان آن را در بدو ورود یا از قبل از سفارت دریافت کرد.

شرایط ویزای بوتسوانا

ملیت های برخی کشورها، از جمله بریتانیا، ایالات متحده، کانادا، استرالیا، نیوزلند و دارندگان پاسپورت آفریقای جنوبی، برای بازدید از بوتسوانا تا 30 روز نیازی به ویزا ندارند.

شرایط ویزای نامیبیا

اکثر ملیت ها، از جمله بریتانیا، ایالات متحده، کانادا، استرالیا، نیوزلند و دارندگان پاسپورت آفریقای جنوبی، برای بازدید از نامیبیا تا 90 روز نیازی به ویزا ندارند.

شرایط ویزای آفریقای جنوبی

اکثر ملیت ها، از جمله دارندگان پاسپورت بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، کانادا و استرالیا، برای بازدید از آفریقای جنوبی تا 90 روز نیازی به ویزا ندارند.

سفر به آفریقای جنوبی کودکان

از 1 ژوئن 2015 والدینی که با فرزندان خود به آفریقای جنوبی یا خارج از آن سفر می کنند، یا در حال ترانزیت در آفریقای جنوبی هستند، از آنها خواسته می شود که گواهی تولد (کامل) کودک را نشان دهند که مشخصات کودک و جزئیات هر دو والد در آن وجود داشته باشد. گواهی تولد مختصر (کوتاه) که فقط مشخصات کودک را ذکر می کند، پذیرفته نمی شود.

کشور تایلند به دلیل ارزان بودن هزینه های زندگی، یکی از کشورهای است که سالانه افراد زیادی تور تایلند را برای سفرهای گردشگری انتخاب می کنند.

کپی تایید نشده شناسنامه یا کپی شناسنامه والدین/سرپرست پذیرفته نخواهد شد. مدرک ارتباط با والدین (PCA) باید یک کپی تایید شده از هویت والدین/سرپرست (یعنی پاسپورت) ضمیمه آن باشد.
برای دریافت ویزا هر کشور آفریقایی لیانا پرواز می تواند در این مورد به مسافران این قاره کمک کند، تنها کافی است با ما در ارتباط باشید تمامی مراحل توسط این آژانس انجام خواهد گرفت.

کشورهای آفریقایی صادر کننده ویزا بدون پیچیدگی زیاد:

 • سنگال
 • مالدیو
 • گینه
 • غنا
 • نیجریه
 • تونس
 • مراکش
 • لیبی
 • ساحل عاج
 • بوروندی
 • بنین
 • سایر کشورها

برای ورود به سایر کشورهای آفریقایی با پاسپورت ایرانی، نیاز به تهیه مدارک خواسته شده و تدارک مقدمات مورد نیاز مقصد می باشد. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان بخش ویزای آژانس مسافرتی لیانا پرواز تماس بگیرید.

1/5 - (1 امتیاز)
منبع: / به روز رسانی:۰۴ خرداد ۱۴۰۱

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.