چگونه ویزای ایران را تمدید کنیم؟

به روز رسانی: ۰۵ آذر ۱۴۰۲

ویزای ایران معمولا برای 30 روز صادر می‌شود که این 30 روز تنها برای یک بار ورود به کشور در نظر گرفته شده و در صورت اتمام باید تمدید شود. متناسب با نوع ویزایی که فرد گرفته است ممکن است امکان تمدید و مقدار آن متفاوت باشد. اگر اتباع خارجی در ایران باشند و مهلت ویزای آن‌ها به پایان برسد باید به شکل حضوری به دفاتر پلیس اتباع خارجه مراجعه کنند. در این صورت امکان تمدید کردن یا نکردن ویزا به تصمیم این مرکز بستگی دارد.

کارشناسان لیاناپرواز در این گزارش به بررسی شرایط تمدید ویزای ایران و مسائل مهم مربوط به آن پرداخته‌اند.

ویزای ایران

برای تمدید ویزا چه کار می‌کنند؟

برای این کار ابتدا مراحل تشخیص هویت طی می‌شوند و بعد از تایید هویت درخواست تمدید اعتبار ویزا از سوی اتباع خارجی ثبت می‌شود. انجام این مرحله با فرم‌ها و مدارک لازم صورت می‌گیرد.

 

چه مدارکی برای تمدید ویزا لازم است؟

برای این منظور به نامه ریاست دفتر پلیس اتباع خارجه نیاز دارید. بعد از گرفتن نامه همراه با دو قطعه عکس 3 در 4 که برای بانوان باید با حجاب لازم باشد و اصل گذرنامه، کپی تمام صفحات پاسپورت، فرم‌های تمدید روادید (2 برگه)، تمبر ورودی و فیش بانکی به مبلغ 34 هزار و 500 تومان )به حساب ملی 2171151302005( به مرکز مورد نظر مراجعه کنید. توجه کنید که علاوه بر مدارک ارائه شده برای افرادی که ویزای تجاری دریافت کرده‌اند باید درخواست کتبی شرکت مورد نظر نیز ضمیمه شده باشد.

 

چه زمانی برای تمدید ویزای ایران مناسب است؟

بهترین زمان برای تمدید ویزا 4 روز قبل از تمام شدن مهلت ویزا است. با این حال برای این منظور حداقل تا یک روز قبل نیز می‌توان اقدام کرد. به دلیل امکان شلوغ بودن مرکز بهتر است زودتر مراجعه کنید.

 

تا چند روز امکان تمدید ویزای ایران وجود دارد؟

برای تمدید ویزا در صورتی که مسافر با ویزای 30 روزه به ایران آمده باشد می‌تواند برای 30 روز دیگر ویزای خود را تمدید کند. اگر بخواهید که بیشتر از این مقدار ویزای خود را تمدید کنید تنها از طریق تایید پلیس اتباع خارجه این امکان وجود خواهد داشت. البته در این صورت نیز به احتمال زیاد تنها 30 روز دیگر به مدت اقامت اضافه خواهد شد.

 

در مصاحبه با پلیس اتباع خارجه چه باید گفت؟

در این مصاحبه متناسب با نوع ویزایی که گرفته‌اید صحبت خواهید کرد. اگر ویزای شما تجاری باشد باید شرایط کاری خود را توضیح دهید و نامه رسمی شرکتی که از شما دعوت به همکاری کرده به همراه داشته باشید. در صورتی که از ویزای مسافر استفاده می‌کنید باید در مورد قصد سیاحتی خود صحبت کرده و به رئیس دفتر در مورد مکان‌های بیشتری که می‌خواهید در ایران ببینید گزارش مختصری بدهید.

 

شرایط تمدید ویزای فرودگاهی به چه شکل است؟

ویزای فرودگاهی که معمولا برای مسافران سیاحتی گرفته می‌شود به اندازه تعداد روز خود قابل تمدید است. اگر ویزای فرودگاهی 15 روزه باشد تنها امکان تمدید 15 روز دیگر وجود دارد. این ویزا فقط یک بار امکان تمدید به شما می‌دهد.

چگونه ویزای ایران را تمدید کنیم؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

شرایط تمدید ویزای ایران برای اتباع آمریکا، کانادا و انگلیس

برای این کشورها شرایط تمدید ویزا وجود ندارد و باید با برنامه از پیش تعیین شده در ایران حضور داشته باشند.

 

مرکز تمدید ویزا در تهران کجاست؟

برای تمدید ویزا در تهران می‌توانید به دفتر مرکزی پلیس اتباع خارجی در خیابان ولیعصر بالاتر از خیابان زرتشت، نبش خیابان جاوید یا دفتر پلیس اتباع خارجی در خیابان شهرآرا مراجعه کنید.

 

جریمه خروج دیرتر از موعد مقرر ویزا از ایران

در صورتی که زمان ویزا به پایان برسد و هنوز در ایران باشید به ازای هر روز 250 هزار تومان جریمه خواهید شد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ویزای ایران و شرایط دریافت و تمدید آن می‌توانید با کارشناسان لیاناپرواز مشورت کنید. برای این منظور با شماره تلفن 0214118 تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
منبع: / به روز رسانی:۰۵ آذر ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.