جزیره ردانگ مالزیRedang Island

جزیره ردانگ مالزی در 45 کیلومتری شمال شرقی ساحل کوالالامپور به نام ترنگانو و همینطور در فاصله 22 کیلومتری از ساحل تانجونگ مرگ واقع شده است. در گذشته خیلی دور اولین مردمانی که در این جزیره زندگی می کردند همان اقوام بوگیز، محدوده دریای سلب اندونزی بوده اند. امروزه بسیاری از نوادگان این قوم در این منطقه مشغول به فعالیت هستند.

آنچه که باید درباره جزیره ردانگ مالزی بدانید!

جزیره ردانگ یکی از محبوب ترین جاذبه های کوالالامپور می‌باشد که با پیشترفت قابل ملاحظه‌ای که در این سال‌ها داشته است توانسته سالانه گردشگران زیادی را به خود جلب کند. دلیلی که این جزیره سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند طبیعت بکر و ساحل دست نخورده این منطقه می باشد. درسال 1391،مجمع الجزایر ردانگ به عنوان پارک دریایی پولائو ردانک معرفی شد و همین باعث شدکه به یک منطقه حفاظت شده تحت نظارت دولت تبدیل شود.

نکته مهم قبل از سفر به مالزی، این است که حتما بلیط هواپیما تهران مالزی را از یک سایت معتبر رزرو نمایید.

ردانگ از جزیره های متعددی تشکیل شده است به نام های پولائو (Pulau Redang) ، پولائو لیما (Pulau Lima) ،پولائو پاکو بسار (Pulau Paku Besar)، پولائو پاکو کسیل (Pulau Paku Kecil)، پولائو کرنگا کسیل (Pulau Kerengga Kecil)، پولائو کرنگا بسار (Pulau Kerengga Besar)، پولائو اِکور تِبو (Pulau Ekor Tebu)، پولائو لینگ (Pulau Ling) و پولائو پینانگ (Pulau Pinang) ، این جزایر باعث شده که ردانگ به عنوان مجمع الجزایر ردانگ شناخته شود.

بزرگترین جزیره در ردانگ جزیره پولائو می باشد که مساحتی به طول 7 و عرض 6 کیلومتر دارا است و مرتفع ترین جزیره در این منطقه بوکیت بسار با ارتفاع 359 متر از سطح دریا می باشد.گردشگرانی که به این منطقه سفر می‌کنند می‌توانند به تنهایی به اکتشافات مناطق مرموز واسرار آمیز جزیره ردانگ مالزی بپردازند.

اگر قصد سفر به کشور اندونزی را دارید و مایل هستید از جاذبه های بالی نیز دیدن نمایید، بدون شک تور بالی را رزرو نمایید.

جاذبه های جزیره ردانگ مالزی

پیشنهاد می‌کنیم تا در برنامه سفر خود به این جزیره حتما از برکه آب بی انتها منطقه پاسیر گونتانگ و یا منطقه ساحلی پاسیر مک کپیت دیدن کنید، مردم محلی این منطقه اعتقاد دارند از سال های دور رایحه معطری از یک شاهزاده خانم در این منطقه ساحل باقی مانده است و همین باعث شده تا مسافران را این ساحل به خود جذب کند. یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مثل هر جزیره دیگر غواصی است که در ردانگ در سواحل پاسیرپاجانگ صورت می گیرد.

برای سفر به جزیره ردانگ پیشنهاد ما به شما تورهای ترکیبی مثل کوالالامپور – ردانگ یا تور مالزی می باشد و مسافرانی که قصد دارند از ساحل نیز استفاده کنند این تورها می تواند پیشنهاد خوبی باشد. راه های دسترسی به ردانگ شما باید یک پرواز یک ساعته را طی کنید و از آنجا تا ردانگ را با قایق ادامه بدهید که خالی از لطف نخواهد بود.

غذاهای محلی جزیره ردانگ

یکی دیگر از جذابیت های این جزیره که معمولا مسافران تجربه می‌کنند امتحان کردن غذاهای محلی این منطقه می باشد. یک از این مکان ها فود کورت ردانگ لاگونا که هم از لحاظ هزینه و هم از نظر کیفیت مکان مناسبی می باشد. در این رستوران غذاهای مالایی، چینی و انواع سالادهای ادویه دار تایلندی سرو می شود.

کافه سند فلای یکی دیگر از این مکان ها موجود می باشد که به سرو غذاهای محلی به سبک غربی می‌پردازد. در این جزیره رویایی شما می‌توانید در ساحل آرامش قدم بزنید و از غروب آفتاب لذت ببرید و همینطور می‌توانید تجربه ماساژهای آرامش بخشی که در این منطقه ارائه می‌شود را داشته باشید . پکیج‌های اسپا در این منطقه دارای کیفیت بالا با هزینه مناسب می‌باشد.

به شما پیشنهاد می‌کنیم در سفر به مالزی، ویزای مالزی را از طریق آژانس لیانا پرواز دریافت نمایید و حتما از این جزیره رویایی و دست نخورده بازدید نمایید.

موقعیت جاذبه

کشور: مالزی

موقعیت روی نقشه

ارسال نظرات و سوالات شما