شهر میری در مالزیMiri city

مالزی کشور شگفتی‌های زیباست. اما بسیاری از توریست‌ها و گردشگران شاید نمی‌دانند که به جز شهر کوالالامپور شهرها و مناطق جذاب دیگر هم در این کشور وجود دارد که دیدنی‌های زیادی در خود جا داده‌اند. یکی ازاین شهرهای زیبا و دیدنی، شهر میری (miri) نام دارد. میری دومین شهر بزرگ در ساراواک با جمعیتی نزدیک به یک چهارم میلیون نفر است. از لحاظ نژادی ترکیب جمعیتی شهر میری شامل مردمانی از سرزمین چینی، مالایی‌ها، هندی‌ها و اقوام دایاک، ملاناو، کایان، کنیاه، کلابیت، ایبان، بیدایوه، پنان و دیگر گروه‌های نژادی بومی مالایی است.

جالب است بدانید که تا پیش از سال 1910 یعنی زمانی که برای نخستین بار نفت در این منطقه کشف شد، میری روستای کوچکی بود که کسب و کار ساکنان آن به ماهی گیری محدود شده بود. با این حال شانس به مردم میری روی آورد و این شهر کوچک پس از کشف نفت شروع به توسعه کرد و پس از آن تا سال 1929 به یک مرکز اداری و دولتی ارزشمند تبدیل شد.

در واقع شهر میری اکنون به عنوان قلب صنعت نفت در ساراواک و مالزی شناخته می‌شود. اگرچه نخستین بار در سال 1910میلادی نفت توسط کمپانی شل در این شهر کشف و استخراج شد، اما میری پس از گذشت سال‌ها همچنین توانسته است جایگاه ارزشمند و صنعتی خود را میان شهرهای مالزی حفظ کند.

بر خلاف کوالالامپور و سایر شهرهای بزرگ مالزی تعداد گردشگرانی که به میری سفر می‌کنند هنوز بسیار اندک است. البته بسیاری از گردشگران حرفه‌ای برای بازدید از غارهای مولو و غارهای نیا که در نزدیکی شهر میری هستند به این شهر سفر می‌کنند. میری یکی از جذاب ترین شهرهاست که در تور مالزی می‌توانید از آن دیدن کنید.

برای سفر به کشور تایلند، ابتدا درباره ی جاذبه ها و تور تایلند اطلاعات کاملی به دست آورید، سپس اقدام به دریافت ویزای تایلند نمایید.

جاذبه‌های گردشگری و دیدنی شهر میری مالزی

سوغاتی‌های خود را از مرکز میراث صنایع دستی خریداری کنید.مرکز میراث صنایع دستی شهر میری بازار ارزشمندی است که در منطقه julan merabu و julan brook شهر واقع شده است. در این مرکز تعدادی زیادی فروشگاه‌های کوچک و بزرگ و مغازه‌های مدرن و قدیمی خواهید دید که محصولات دست ساز محلی را برای فروش به گردشگران عرضه می‌کند. بر خلاف بسیاری از بازارهای دیگر مالزی که کالاهای ساخته شده توسط چینی‌ها را به عنوان صنایع دستی عرضه می‌کنند، می‌توانید برای سوغات و صنایع دستی مالایی از این شهر دیدن کنید.

معبد چینی tua Pek Kong

معبد چینی شهر میری یک معبد صد ساله است که تصویری واقعی از دوران باستانی و بیش از کشف نفت در میری را به شما نمایش خواهد داد. این معبد به خدایی اختصاص دارد که به اعتقاد مردم محلی می‌تواند شفا دهنده باشد. این خدای محبوب میری در دورانی که بیماری همه گیری در میان مردم شهر شیوع پیدا کرده بود، توانست به فریاد مردمان این سرزمین برسد. این معبد ارزشمند تاریخی عبادی همچنین یکی از معدود بناهایی است که توانست در طول بمباران متفقین در جنگ جهانی دوم از شر جنگنده‌ها در امان بماند.ماجراجویی در طبیعت پارک ملی لامبیر هیلز را فراموش نکنید.

آژانس مسافرتی لیانا پرواز، یکی از بهترین شرکت های ارائه دهنده تور و ویزای کشورهای مختلف دنیا می باشد، شما با مراجعه حضوری و یا ثبت نام در سایت لیانا پرواز، از طریق واتساپ و تلگرام می توانید با همکاران ما ارتباط برقرار نمایید، و کارهای اخذ ویزای خود را به ما بسپارید، سپس با خیال راحت یک سفر فراموش نشدنی را تجربه کنید. اخذ ویزای مالزی و رزرو تور مالزی نیز، توسط همکاران ما انجام میشود.

موقعیت جاذبه

کشور: مالزی

موقعیت روی نقشه

ارسال نظرات و سوالات شما