ماجراجویی درسفر به سرزمین لگولند مالزی

پارک لگولند مالزی ششمین پارک موضوعی موجود در آسیا می‌باشد، این پارک در کوالالامپور در سال 2012 توسط سلطان ابراهیم اسماعیل و سلطان جوهور افتتاح شد.

چرا اصلا لگولند ؟

لگولند در هر کشور شهربازی‌هایی هستند که توسط شرکت مرلین اینترتیمنت ساخته می شوند و می‌توان گفت به صورت زنجیره‌ای می‌باشند، اولین نمونه این مدل شهربازی حدود 50 سال قبل در دانمارک افتتاح شد و تا 30 سال فکر تاسیس شعبات دیگر در کار نبود اما امروزه حدود 5 پارک سرگرمی لگولند در کشورهای آلمان،دانمارک،انگلیس و آمریکا تاسیس شده است و سالانه پذیرای گردشگران و مهمانان علاقه‌مند به اسباب بازی و بازی های فکری هستند می‌باشد. یکی از این لگولند‌ها را می‌توانید در مالزی یافت که به تازگی با گسترش آن گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.

لگولند مالزی

لگولند مالزی حدود 330 کیلومتر از شهر کوالالامپور فاصله دارد، این شهربازی در شهر نوسایاجا ایالت جوهور با وسعت 75 هکتار و با بیش از 40 نوع وسیله بازی برای گردشگران ساخته شده است ، لگولند اولین شهربازی بین المللی مالزی محسوب می‌شود و تا سنگاپور حدودا 10 دقیقه فاصله دارد اگر به مالزی سفر کردید به شما پیشنهاد می‌دهیم در صورت استفاده از پکیچ‌های ما مخصوصا اگرکودک همراه خود دارید چه در تورهای 7 شب کوالالامپور و چه در تورهای ترکیبی کوالالامپور سنگاپور حتما یک روز را برای گشت در پارک لگولند مالزی در نظر بگیرید.

جالب است درباره خود لگو‌های رنگی که میلیون‌ها کودک در سراسر دنیا با آن بزرگ شده اند بدانیم:

لگو قطعات پلاستیکی همانند آجر هستن و البته رنگی و با تمام سادگی که دارند، شما می‌توانید هر چیزی که فکر می‌کنید با آجرهای ناچیز بسازید؛ از خانه و درخت گرفته تا هواپیما و تاج محلی که در ساخت آن 5992 قطعه به کار می رود. این قطعات آجری رنگی عمری 120 ساله دارند و در ابتدا به صورت چوبی بودند و رفته رفته به پلاستیک تبدیل شدند. لگو در 34 کشور دنیا نمایندگی فروش دارد و مالزی نیز یکی از این کشورها محسوب می‌شود و میزان علاقه مالایی‌ها باعث شده تا به عنوان اولین میزبان آسیایی باشند.

سالانه هزارن نفر برای بازدید از این شهر بازی به شهر جوهور میروند و باعث رونق این شهر شده است. در این پارک یک فروشگاه لگولند هم وجود دارد و محصولات خود را که شامل اسباب بازی، DVD ها، کالاهای مربوط به لگو به فروش می رسد و دوستانی که علاقمند هستند می‌توانند برای خود یادگاری از این پارک فوق‌العاده تهیه کنند.

درسمت چپ بعد از ورود به این پارک شما می‌توانید بخش تخیلی را ببینید که در آن بازی‌های تعاملی لگو و ساختمان سازی انجام می‌شود که در آن خانه، ماشین، آسمان خراش و ... می سازند که بعد از ساخت می‌توانید آن ها را امتحان کنید. بخش دیگری از پارک اختصاص دارد به بازی‌های جذاب رایانه ای و رباتیک که می‌توانید ساعاتی را همراه با همراهان خود در آنجا سپری کنید.

این پارک براساس گروه‌های سنی مختلف به هفت منطقه تقسیم شده است که بخش هایی را در بالا معرفی کردیم مورد بعدی پارک آبی لگولند که سومین وبزرگ ترین پارک آبی موضوعی در مالزی می باشد که طراحی آن با ایده گرفتن از همین لگو های معروف می باشد. بخش دیگری از این مجموعه به سرزمین قلعه‌های افسانه ای با اژدها ، دایناسور و گیاهان آدم خوار اختصاص دارد.

همچنین برای گروه سنی پایین تر بخشی به نام پارک خردسال دارد که کودکان می توانند در آن با ماشین های کوچک پدالی و قایق سواری و حتی قطار سواری لذت ببرند و در آخر پیشنهاد می‌کنیم از مهم‌ترین بخش این پارک سرزمین Miniland بازدید کنید زیرا که در آن مشهورترین ساختمان‌های و بناهای تاریخی با استفاده از میلیون‌ها قطعه لوگو ساخته شده است. این بخش در مقیاس 1:20 ساخته شده است وشما می‌توانید از بارز ترین ساختمان‌های موجود در کوالالامپور و سنگاپور را نظاره گر باشید.

اگر به دنبال هتلی هستید که تا به حال حس اقامت را در آن تجربه نکردید هتل واقع در لگولند می‌باشد. گردشگرانی که از مقاصد دور برای بازدید به این مکان می‌آیند می‌توانند در این هتل برای استراحت اقامت داشته باشند. معماری یا بهتر است بگوییم ایده طراحی این بنا برگرفته از لگو‌های موجود می‌باشد و به شکلی مبتکرانه گردشگران می توانند در سه پلان دزد دریایی»، «امپراطوری» یا «ماجراجویی» در هتل اقامت داشته باشن و هر کدام از این انتخاب‌ها، بازی‌ها و اتفاقات هیجان‌انگیزی را برای کودکان به همراه خواهند داشت.

ساعت کاری این پارک همه روزه از ساعت 10 صبح تا 18 بعد ازظهر می باشد و با توجه به جذابیت هایی که این مکان داره به شما پیشنهاد میکنیم در اوایل صبح برای ماجراجویی اقدام کنید تا زمان بیشتری را داشته باشید.

موقعیت جاذبه