منطقه بشیکتاش استانبولBeşiktaş

منطقه بشیکتاش استانبول از قدیمی ترین و پر جمیعت مناطق در استانبول و حتی در کشور ترکیه به شمار می رود که به بهترین منطقه و محدوده برای زندگی در استانبول تبدیل شد است. این منطقه در ضلع غربی استانبول، در جنوب تنگه بسفر و در منطقه اروپایی ترکیه واقع شده که علاوه بر داشتن پتانسیل زندگی، علاوه بر اینکه یکی از جاذبه های گردشگری استانبول است، بلکه از مناطق مهم شهری هم برای زندگی و هم برای تجارت کردن مخصوصا برای کسب و کار های کوچک محسوب می شود. این منطقه داری بندر نیز هست و توانایی استفاده از قایق و یا کشتی را به مردم می دهد.

بشیکتاش (Beşiktaş) یکی از محله‌های معروف و دیدنی شهر استانبول است. زمانی که استانبول با نام «قسطنطنیه» پایتخت امپراتوری روم شرقی بود این محله یک روستای کوچک و ناامن تلقی می‌شد که بیرون از دیوارهای اصلی شهر قرار داشت. اما پس از تسلط امپراتوری عثمانی بر قسطنطنیه و تغییر نام آن به استانبول (یا اسلامبول به ‌معنای شهر اسلام) محله بشیکتاش نیز به خاطر قرار گرفتن در مسیر آبی و امکان پهلو گرفتن قایق‌ها و کشتی‌ها در آن، مورد توجه قرار گرفت و شروع به گسترش کرد. امروزه گردشگران شهر استانبول در زمان حضور در این شهر، برای دیدن فضای اصیل و سنتی حتما سری به منطقه بشیکتاش می‌زنند.

قیمت خرید بلیط هواپیما استانبول

منطقه بشیکتاش معروف به پنج سنگ

بشیکتاش در زبان ترکی به معنای «سنگ گهواره» است، داستان‌هایی از دوره بیزانس وجود دارد که ریشه نام این منطقه را بیان می‌کنند اما براساس برخی روایات، عثمانی‌ها پس از فتح استانبول منطقه بشیکتاش را به خاطر وجود پنج ستون انباشته شده در ساحل برای بستن کشتی‌ها، بستاس (Bestas) به معنای پنج سنگ نامیدند.

در متون قدیمی به جا مانده از زمان امپراتوری عثمانی این منطقه به ترکی معروف به پنج سنگ بوده که اشاره به پنج تا ستون دارد که در ساحل قرار گرفته اند. از این پنج ستون برای پهلو گرفتن کشتی ها استفاده می شده است.اما امروزه به سنگ گهواره معروف هستند. در زبان ترکی استانبولی داستان های فراوانی از زمان بیزانس در باره این سنگ ها وجود دارد.

منطقه بشیکتاش و محلات آن چیزی حدود صد و نود هزار نفر جمعیت را در خود جای داده اند، از برخی از محلات معروف بشیکتاش می توان به اولوس، نیشی تاشی و کوی اشاره کرد که از مناطق معروف برای خرید آپارتمان هستند. در این منطقه وسیع که تقریبا یازده هزار کیلومتر مساحت دارد، چند موزه مهم و تاریخی از جمله کاخ دلماباغچه، کاخ یلدیز، موزه ناوال و مقبره بارباروسا قرار دارند. در تور استانبول بازدید از بازار بزرگی که در بشیکتاش قرار دارد را فراموش نکنید.

تاریخچه منطقه بشیکتاش استانبول

در دوره حکمرانی امپراتوری بیزانس، بشیکتاش به نام دیپلوکیونیون معروف بود و در آن زمان داخل دیوار شهر قرار نداشت، جمعیت کمی داشت و به عنوان یک روستای کوچک شناخته می شد. در زمان حکومت امپراتوری عثمانی منطقه بشیکتاش محلی مناسب و پر رونق برای پهلو گرفتن کشتی ها شد و نام آن به بشیکتاش تغییر کرد و تا امروزه همین نام باقی مانده است.در قرن هجدهم میلادی در مدت ظهور امپراتوری عثمانی کاخ دولما باغچه در بشیکتاش ساخته و مرکز مدیریت قرار گرفت. همین موضوع به رشد و به برجسته شدن این منطقه کمک کرد.

بررسی خرید ملک در محله های بشیکتاش

بشیکتاش منطقه ای فوق العاده برای خرید ملک است و بستری مناسبی برای سرمایه گذاری علاقه مندان به شمار می رود. بشیکتاش همانطور که در بالاتر هم اشاره شد محله هایی دارد که برای خرید آپارتمان و زندگی بسیار عالی هستند و جز محبوب ترین و مشهور ترین محلات استانبول می باشد.

محله های مهم و توریستی بشیکتاش

منطقه بشیکتاش از 23 محله تشکیل شده است که با نام های اورتاکوی، کوروچسمه، وینسه زاده، آرناووتکوی، اولوس، اتیلر، لونت، ببک، یلدیز، آکاتلار، آباساغا، جهان نما، بالمومچو و غیره تشکیل شده است. برای سرمایه گذاری خصوصا خرید ملک منطقه بشیکتاش استانبول پیشنهاد عالی به شمار می رود، چرا که دسترسی های عالی به دریای بسفر دارد و از سوی دیگر معماری و طراحی این محله ها منحصر به فرد است. بشیکتاش بیشتر سبک اروپایی دارد و گردشگران را به سوی خود جذب می کند.

قیمت تور مالزی ویژه نوروز 1402

محله ببک در منطقه بشیکتاش

یکی از محله های مناسب برای خرید آپارتمان محله ببک است، این محله با توجه به معماری منحصر به فرد خود فقط برای برای افراد مرفه نشین مناسب است. علاقه مندان به سبک زندگی اروپایی می توانند در این محله به آن چه که مد نظرشان است را پیدا کنند و زندگی رویایی بسازند.

محله اتیلر در منطقه بشیکتاش

محله بعدی محله اتیلر است. محله ای نزدیک محله ببک و در نزدیکی ساحل اروپایی بسفر. این محله مناسب کسانی است که به دنبال آرامش هستند و علاقه مند به سواحل خاص. کسانی که محله اتیلر را انتخاب کنند، با وجود سواحل اروپایی بسفر و پاساژ های متعدد واقع در این محله می توانند به خوشگذرانی بپردازند. این منطقه پاتوق مناسبی برای تفریحات لاکچری است.

محله آرناووت در منطقه بشیکتاش

محله آرناووت کوی یک محله مناسب برای خرید آپارتمان است، چرا که این محله دارای دانشگاه های متعددی است. در این محله زیبا میتوانید شاهد عمارت هایی باشید که با استفاده از چوب ساخته شده اند و جلوه ای خیره کننده را القاع می کنند.این محله دارای بافت تاریخی خاصی است که سالانه جمعیت بزرگی را به منطقه بشیکتاش و محله آرناووت کوی می کشاند و محلی معروف برای گردشگران و توریست هاست.

جاذبه های گردشگری منطقه بشیکتاش

همانطور که اشاره کردیم بشیکتاش از محله‌های مشهور، قدیمی ‌و توریستی شهر استانبول است. این منطقه دارای تعدادی کاخ باشکوه و دیدنی و موزه است و یکی از برنامه‌های گردشگران حاضر در استانبول تماشای جاذبه‌های بشیکتاش و قدم زدن در محله‌های قدیمی ‌آن است.در اینجا برخی از مهم ترین جاذبه‌های منطقه بشیکتاش را معرفی می‌کنیم:

تور عمان با بهترین امکانات، انتخاب عالی برای گردشگران ایرانی می باشد.

موزه نیروی دریایی (Naval Museum)

ترکیه‌ای‌ها به موزه نیروی دریایی «موزه دنیز» می‌گویند. تقریبا یک قرن از تاسیس این موزه می‌گذرد و امروزه بزرگ‌ترین مجموعه اشیا و لوازم مربوط به نیروی دریایی در این موزه قرار دارد. حضور در موزه نیروی دریایی فرصت مناسبی است تا گردشگران با قایق‌های جنگی دوره عثمانی، توپ‌های جنگی، نمایشگاه مبارزات و نبردهای دریایی، تجهیزات و ابزارآلات دریانوردی و ماکت‌های مختلف کشتی‌ها و اسناد و مدارک مربوط به آن‌ها آشنا شوند.

کاخ دولماباغچه منطقه بشیکتاش

یکی از جاذبه های استانبول و منطقه بشیکتاش کاخ دولماباغچه است. به شما پیشنهاد می کنیم حتما به دیدن کاخ دولماباغچه بروید. این کاخ بزرگ ترین کاخ موجود در کل ترکیه است که  آخرین خانه سلاطین عثمانی بوده درکنار برج ساعت و میجدی است و نمایانگر ثروت و عظمت آن ها است.این کاخ در سال 1879 به دست حسن حسنو پاشا ساخته شده و بعنوان مرکز مدیریت اصلی و اداری امپراتوری عثمانی انتخاب شد.

این کاخ بزرگ و تماشایی با سبک معماری نئوکلاسیک و دکوراسیون داخلی منحصر به فرد در اواسط قرن نوزدهم ساخته شده است و در زمان امپراتوری عثمانی به عنوان دیواری اداری مرکزی استفاده می‌شد. کاخ باشکوه دلمه باغچه به صورت متقارن بنا شده است و دارای 43 سراسرا، ۲۸۵ اتاق و ۶ حمام ترکی می‌باشد. یک چلچراغ ۴۰۰۰ کیلوگرمی ‌کریستالی با ارتفاع 2 متر نیز در سالن کاخ وجود دارد و باعث جذابیت بیشتر سالن دلمه باغچه شده است.

بعد از دوره عثمانی این کاخ به عنوان خانه پادشاهان مورد استفاده قرار گرفت و جالب است بدانید مصطفی کمال آتاتور هم در همین کاخ زندگی کرد و از دنیا رفت. امروزه کاخ دلمه باغچه دیگر یک مکان مسکونی نیست و به عنوان جاذبه گردشگری و موزه مورد استفاده قرار می‌گیرد.در طراحی این کاخ از مقدار بالایی طلا و کریستال استفاده شده تا نمایی از ترکیب معماری اروپایی و عثمانی داشته باشد. مساحت آن چیزی حدود صد و ده هزار متر مربع است. این کاخ دارای 300 اتاق بوده و امروزه تبدیل به یکی از موزه های ملی ترکیه شده است.

با خرید آنلاین بلیط هواپیما مالزی از سامانه رزرواسیون لیانا پرواز، خریدی بی واسطه و مطمئن را تجربه کنید.

موزه نقاشی و مجسمه نزدیک کاخ دلمه باغچه

یک موزه هنری نقاشی و مجسمه در نزدیکی کاخ دلمه باغچه قرار دارد که با بلیط ورودی کاخ، گردشگران می‌توانند از این موزه هم دیدن کنند و از تماشای تابلوهای نقاشی بی نظیر و مجسمه‌های جذاب لذت ببرند.

پارک ییلدیز (Yildiz Park)

پارک زیبای ییلدیز یکی از بزرگ ترین مناطق سبز شهر استانبول است و زمانی بخشی از باغ سلطنتی محسوب می‌شد. در این پارک گردشگران می‌توانند انواع گیاهان و گل‌های زیبا، درختان کمیاب و قدیمی ‌و مناظر بی نظیر را تماشا کنند و در آرامش این فضای دلپذیر قدم بزنند و یا استراحت کنند. یکی از بهترین زمان‌ها برای دیدن پارک ییلدیز ماه آوریل می‌باشد که پارک پر از شکوفه‌های بهاری است.

سوار شدن بر کشتی‌های کروز تفریحی

تنگه بسفر، یکی از بخش‌های جذاب منطقه بشیکتاش است و گردشگران می‌توانند هنگام حضور در این منطقه بر کشتی‌های تفریحی کروز سوار شده و از سفر تفریحی خود در تنگه بسفر لذت ببرند و یا خود را با این کشتی‌ها به محله اسکودار و بخش آسیایی برسانند.

شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری لیانا پرواز در زمینه فروش بلیط چارتری داخلی و خارجی از جمله تور عمان آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

بازارهای منطقه بشیکتاش

بایکی دیگر از جاذبه‌های محله بشیکتاش بازارهای محلی این منطقه می‌باشد. این بازار نزدیک کاخ ناوال است و با طراحی قدیمی خاص خود شما را مجذوب می کند. در این بازار می توانید انواع لباس، خوراکی، میوه و سبزیجات تازه را با قیمتی ارزان خریداری کنید. بعد از گردش در بازار هم به رستوران های داخل بازار بروید و از غذاهای ترکیه ای لذیذ نوش جان کنید و لذت ببرید. با قایق موتوری و کشتی های موجود در منطقه بشیکتاش نیز می توانید از تنگه بسفر و سواحل بسفر دیدن کنید و خاطرات خوشی را در سفر با تور استانبول برای خود بسازید.

این بازارها پوشاک، میوه و سبزیجات متنوع را عرضه می‌کنند. بازار ماهی‌فروشان نیز در همان نزدیکی است و در صورت تمایل گردشگران می‌توانند از آنجا هم دیدن کنند. همچنین گردشگران و بازدیدکنندگان در کنار خرید و گشت و گذار در این بازار می‌توانند یک وعده غذای اصیل ترکی یا چای نیز نوش جان نمایند.

اطلاع از قیمت و نحوه برگزاری تور سنگاپور

 هتل یا کاخ چیراغان در منطقه بشیکتاش

 هتل لوکس و 5 ستاره چیراغان که در کنار بسفر واقع شده است در این منطقه قرار دارد. این هتل که قبلا کاخ چراهان بوده است امروزه به عنوان یکی از هتل های استانبول استفاده می گردد و بسیار دیدنی است.بسیاری از مردم بشیکتاش را با تیم فوتبال معروفش می شناسند، اما منطقه بشیکتاش جذابیت هایی بیشتر از یک تیم فوتبال برای ارائه دارد.

هتل کاخ چراغان در زمان سلطان عبدالعزیز یکم بنا شده و یکی از آخرین شاهکارهای دوران امپراتوری عثمانی به شمار می‌رود. این کاخ با سبک باروک توسط معمار ارمنی تبار کاخ‌های سلطان یعنی«نیگوغایوس بالیان» طراحی شد و توسط دو پسر بالیان در بین سال‌های ۱۸۶۱ و ۱۸۷۲ ساخته شده است. امروزه کاخ چراغان به یک هتل کاخ 5 ستاره لوکس به نام «هتل چراغان پالاس کمپینسکی» تبدیل شده است و گردشگران می‌توانند سوئیت‌های آن را برای اقامت در شهر استانبول رزرو نمایند.

مسجد اورتاکوی (Ortaköy Mosque)

مسجد اورتاکوی یکی دیگر از جاذبه‌های منطقه بشیکتاش استانبول می‌باشد که مردم بومی ‌و گردشگران آن را به عنوان بهشتی برای عکس‌های یادگاری معرفی می‌کنند. در کتب تاریخی نام مسجد اورتاکوی «مسجد بزرگ سلطان عبدالمجید» بیان شده اما بعدها به علت قرارگیری این مسجد در کنار تنگه بسفر و اسکله میدانی شکل، نام آن به «اورتاکوی» تغییر پیدا کرد. مسجد اورتاکوی توسط سلطان عبدالمجید یکم(سی و یکمین امپراتور عثمانی) در بین سال‌های ۱۸۵۴ تا ۱۸۵۶ ساخته شده است و معمار این بنا گربت امیرا بلیان (Garabet Amira Balyan) و پسرش، نیکوقوس بالیان (Nikoğos Balyan) هستند.

دیگر جاذبه های منطقه بشیکتاش

از دیگر جاذبه‌های منطقه بشیکتاش استانبول می‌توان به قصر چیرگان، قصرهای فرییه، غرفه احلامور و مقبره بارباروسا اشاره کرد. باید اشاره کنیم که برخی مواقع کنسرت‌های کوچک و بزرگی هم در این منطقه برگزار می‌شوند که ممکن است برای گردشگران و توریست‌ها جذاب باشند. همچنین فوتبال دوستان می‌توانند بازی‌های باشگاه فوتبال بشیکتاش را در استادیوم ساخته شده در همین منطقه تماشا کنند.

با رزرو تور بالی از جزیره بالی، سرزمین خدایان بی انتها دیدن نمایید.

از میدان تکسیم به بشیکتاش را می توان با اتوبوس و یا حتی پیاده رفت. موزه دریا در ساحل بشیکتاش قرار دارد و کمی بالاتر از آن یکی از گران‌ترین هتل‌های ترکیه به نام هتل چراغان پالاس قرار دارد. مسجد اورتاکوی که زینت بخش بسیاری از کارت پستال های استانبول است در کنار پل معروف بُسفر قرار دارد. پل بسفر در منطقه اورتاکوی به زندگی شبانه و ماهی‌ رستوران‌هایش معروف است. یکی از پارک‌های معروف استانبول که قصر و مجموعه موزه ییلدیز نام دارد در این منطقه واقع شده است. با رزرو تور استانبول لیانا پرواز می توانید از این جاذبه ها دیدن کنید.

موقعیت جاذبه

کشور: ترکیه

ارسال نظرات و سوالات شما