بلیط هواپیما تهران استانبول

بلیط هواپیما تهران استانبول

بلیط هواپیما تهران استانبول

اگر می‌خواهید به استانبول سفر کنید و از این شهر زیبای ترکیه دیدن نمایید، باید بلیط هواپیما تهران استانبول را خریداری نمایید؛ این بهترین و مناسب‌ترین راه برای یک مسافرت به یاد ماندنی است. هواپیما شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بدون خستگی راه به مقصد می‌رساند. جالب است بدانید که این مسیر، بهترین مسیر است زیرا شما می‌توانید متناسب با خواسته خود، کلاس پرواز مناسب را انتخاب نمایید.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما تهران استانبول

بهار و پاییز بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما تهران استانبول است زیرا آب‌وهوای استانبول در این فصل‌ها متعادل‌ترین شرایط را دارند. البته بقیه فصل‌ها نیز طرفداران خاص خود را دارند. اگر علاقمند به شرکت در فستیوال‌ها هستید، تابستان، فصل مناسب شماست و اگر دوست دارید در خلوت‌ترین زمان استانبول را ببیند، زمستان، فصل مناسب شماست. خلوت بودن، مزیت ارزانی را با خود به همراه دارد و این ارزانی تنها در هنگام خرید بلیط هواپیما تهران استانبول دیده نمی‌شود بلکه هزینه هتل و بقیه هزینه‌های سفر نیز کمتر خواهد بود.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما تهران استانبول

ارزان‌ترین بلیط هواپیما تهران استانبول

ازران‌ترین بلیط هواپیما را باید در زمانی تهیه کنید که کم‎‌‌‌ترین تعداد مسافر وجود دارد. معمولا مردم در زمستان کمتر به مسافرت می‌روند، بنابراین هزینه بلیط در آن زمان کمتر است. از سوی دیگر، اگر بلیط خود را چند ماه زودتر تهیه کنید، می‌توانید بلیط را با قیمت کمتری تهیه نمایید.

تور استانبول یکی از پرطرفدارترین تورها بین گردشگران ایرانی است. در لیانا پرواز می توانید تمامی تورهای استانبول را یکجا مقایسه کرده و مناسب ترین آن را بخرید.

بلیط لحظه آخری تهران استانبول

همیشه مسافرانی هستند که در لحظه آخر تصمیم به تهیه بلیط می‌گیرند، برای همین اگر شما نیز از این دسته هستید، نگران نباشید زیرا می‌توانید اقدام به تهیه بلیط هواپیما تهران استانبول نمایید. همان‌طور که تعدادی از افراد لحظه آخر اقدام به تهیه بلیط می‌کنند. مسافرانی نیز هستند که لحظه آخر از سفر خود پشیمان می‌شوند و اقدام به استرداد بلیط خود می‌نمایند. در این حالت صندلی خالی ان‌ها به شما داده خواهد شد.

قبل از تهیه بلیط هواپیما تهران استانبول

اولین اقدام برای یک مسافرت، تهیه بلیط و مسیر رفتن است ولی این تنها اقدام نیست. شما برای داشتن بهترین تجربه مسافرت، باید بقیه مسیر سفر را برنامه‌ریزی کنید و چالش‌های احتمالی را بررسی کنید تا برای برطرف کردن آن برنامه‌ای داشته باشید. گاهی اوقات هنگام یک مسافرت، شما با توجه به میزان بودجه خود تصمیم می‌گیرید که مدت زمان مشخصی بمانید. در این حالت شما باید اقدام به تهیه بلیط برگشت نمایید و آن را برای آخرین لحظه نگذارید زیرا ممکن است به دلیل شلوغی، بلیطی پیدا نکنید.

امروزه بسیاری از مسائل به صورت اینترنتی در جریان هستند و شما می‌توانید بلیط هواپیما، رزرو هتل و… را به کمک آن انجام دهید. در یک مسافرت، همان قدر که تهیه بلیط اهمیت دارد، تهیه مکانی برای استراحت و گذران زندگی در آن الزامی است. گاهی فصل شلوغی است و مردم از سراسر دنیا برای گردش به استانبول می‌آیند و از هتل‌های آن‌جا برای استراحت استفاده می‌کنند. گاهی این فضا پر می‌شود و نمی‌توانید اتاق خالی تهیه کنید. بنابراین باید از قبل برای آن برنامه داشته باشید تا تجربه سفرتان را ناخوشایند نکند.

برای بیشترین استفاده از یک سفر باید برای آن برنامه داشته باشید و جاهای دیدنی را از قبل مشخص کنید که به کدام یک از آن‌ مکان‌ها مراجعه خواهید کرد.

فرودگاه‌های استانبول

شما با خرید بلیط هواپیما تهران استانبول در یکی از دو فرودگاه این شهر فرود خواهید آمد. فرودگاه جدید استانبول IST و فرودگاه صبیحا گوکچن SAW. در گذشته فرودگاه آتاتورک مهمان‌ها و مسافران جدید را می‌پذیرفت اما با گذشت زمان و بیشتر شدن تعداد مسافران، دیگر این فرودگاه قادر به پاسخگویی به نیازهای مردم نبود و فرودگاه جدید استانبول جای آن را گرفت.

فرودگاه‌های استانبول

قیمت بلیط هواپیما تهران استانبول

قیمت وابسته به کیفیت است. شما ابتدا باید تاریخ سفر خود را تعیین کنید. سپس از بین شرکت‌های هواپیمایی اقدام به انتخاب بلیط هواپیما تهران استانبول نمایید. می‌توانید قیمت‌ها را از پایین به بالا ببینید تا بهترین قیمت را براساس شرایط خود انتخاب نمایید. البته شما می‌توانید بهترین کلاس هواپیمایی را بدون توجه به قیمت انتخاب کنید تا با راحت‌ترین شرایط به ترکیه برسید.

اگر قصد خرید و یا رزرو تور ترکیه لحظه آخری را دارید می توانید لیست قیمت آن را همراه با هتل، تاریخ و پروازهای مختلف در لیاناپرواز مشاهده نمایید.

اطلاعات مفید قبل از پرواز

هواپیما از تهران تا استانبول، مسافت 2024 کیلومتر را طی می‌کند. طی این مسیر 3 ساعت و 10 دقیقه زمان می‌برد اما با توجه به میزان توقف‌ها، شرایط آب‌وهوایی و… می‌تواند زمان بیشتر یا کمتر طول بکشد. جالب است بدانید که ساعت رسمی استانبول 30 دقیقه از ساعت رسمی تهران عقب‌تر است زیرا استانبول در سمت غرب ایران قرار دارد.

اگر می‌خواهید مستقیم به استانبول بروید، از ایرلاین‌های ترکیش، پگاسوس، ماهان، ایران ایر، آسمان، معراج، قشم ایر اقدام به تهیه بلیط هواپیما تهران استانبول نمایید اما اگر به دنبال ارزان‌ترین پرواز استانبول هستید، ایرلاین آسمان و معراج مناسب شماست. در بین ایرلاین‌ها، ایرلاین ترکیش به دلیل پروازهای بدون توقف تهران استانبول که دارد، محبوب‌ترین ایرلاین است. پرواز تهران به استانبول در همه روزهای هفته و همه ساعات روز انجام می‌شود.

بهار و پاییز مناسب‌ترین فصل سفر به استانبول است زیرا شرایط آب‌وهوایی استانبول در بهترین حالت خود قرار دارد. شما می‌توانید بدون ویزا به مدت 90 روز ساکن ترکیه باشید و همین موضوع، سفر به ترکیه را راحت‌تر کرده است.
گاهی شرایطی پیش می‌آید که مایل به کنسل کردن پرواز و سفر خود باشید. این امکان با پرداخت مقداری جریمه برای شما فراهم است؛ این جریمه متناسب با زمان کنسلی است، هر اندازه که فرصت کمتری تا پرواز مانده باشد، جریمه کنسلی بیشتر خواهد بود.

بلیط هواپیما تهران استانبول

پروازها دارای محدودیت میزان بار جابه‌جایی مسافران هستند و باید به این نکته توجه داشته باشید. میزان بار مجاز به شرکت هواپیمایی، نوع هواپیما، کلاس پرواز و مسیر آن بستگی دارد. بار مجاز برای پروازهای اقتصادی و نزدیک بین 25 تا 35 کیلوگرم است. بهتر است قبل از پرواز این موضوع را با بخش اطلاعات پرواز بلیط خود مطرح کنید.

بلیط‌ها برای همه افراد یک قیمت را ندارند و به سن فرد وابسته است. برای کودکان زیر 2 سال، تنها 10 درصد هزینه پرداخت می‌شود و این مبلغ برای کودکان زیر 12 سال، بین 50 تا 70 درصد است.

بهتر است با شماره تماس‌های ضروری استانبول آشنا باشید تا درصورت لزوم از آن‌ها استفاده کنید:

  • پلیس: 155
  • آمبولانس: 112
  • راهنمای فارسی زبان شبانه‌روزی: 11822
  • آتش‌نشانی: 110