هتل تاریخی لب خندق یزد

Leb e Khandagh Historical Hotel

معرفی و تصاویر

شهر یزد در میان فلات ایران واقع شده است و از سمت جنوب شرقی همسایه اصفهان می‌باشد. همچنین شهر یزد در نزدیکی جاده ابریشم واقع شده است و به اولین شهر خشتی و دومین شهر تاریخی در دنیا معروف می‌باشد. لازم است بدانید شهر یزد در سال 2017 با نام شهر تاریخی یزد در یونسکو ثبت جهانی شد.

اما شهر یزد به دلیل بافت تاریخی یک پارچه، معماری اصیل ایرانی و همچنین استفاده از مصالح بومی ومصرف کمترین انرژی در تولید بناهایی از جنس خشت و معماری هم ساز با اقلیم این شهر سبب شده است تا سالانه هزاران گردشگر خارجی و داخلی برای بازدید به این شهر سفر کنند تا با آثار معماری و جاذبه‌های تاریخی این فضا بیشتر آشنا شوند.

از آن جایی که شهر یزد جز شهر‌های پرطرفدار می‌باشد و مسافران زیادی به این شهر سفر می‌کنند، هتل‌های زیادی در این شهر وجود دارد از هتل‌های دو ستاره گرفته تا هتل‌های 5 ستاره لوکس و اقامتگاه‌های بوم گردی.

معرفی هتل تاریخی لب خندق یزد

یکی از هتل‌های بی‌نظیر این شهر هتل تاریخی لب خندق یزد می‌باشد این هتل زیر مجموعه گروه هتل‌های زنجیره‌ای مهر می‌باشد ودر سال 1389 بازسازی و مرمت در این هتل صورت گرفته چرا که این هتل جز گنجینه‌های دوران قاجار می‌باشد. هتل تاریخی لب خندق یزد در ابتدا در خانه طیبی در محله‌ای به نام لب خندق احداث شد. همچنین این خانه در تقاطع ورودی محله‌ای در نزدیکی هتل تاریخی مهر واقع شده است و امروز نام این هتل برگرفته از این محله می‌باشد، این هتل در بین گردشگران به عنوان هتل 3 ستاره شناخته شده است.

 هتل تاریخی لب خندق یزد دارای معماری ایرانی می‌باشد به این شکل که ساختمان این هتل دارای دو حیاط می‌باشد، حیاط اصلی و نارنجستان همچنین وجود عنصر جدا نشدنی در معماری شهر یزد ( بادگیر ) در طراحی این ساختمان زیبایی این فضا دو چندان شده است.

از دیگر ویژگی‌های معماری این هتل می‌توان به تالار، هشتی، پشت بام مشرف به بافت تاریخی و … اشاره کرد.

 هتل تاریخی لب خندق یزد از نظر موقعیت مکانی در نزدیکی میدان تاریخی امیر چخماق ،خیابان قیام و در نزدیکی بزرگ ترین مرکز خرید شهر یزد واقع شده است. ناگفته نمااند این هتل دسترسی مناسبی نیز به بازار زرگرها، بازار خان، بازار پنجه علی، بازار شاهزاده فاضل و هتل تاریخی مهر دارد و این امر سبب شده است تا مسافرانی که به خرید کردن علاقه دارند در کوتاهترین زمان ممکن به مراکز خرید دسترسی پیدا می کنند.

این هتل دارای رستوران، کافی شاپ همچنین خدمات سرویس دهی 24 ساعته می باشد. هتل لب خندق دارای اتاق‌هایی با تایپ‌های متفاوت می‌باشد و مسافرین می توانند با هر نوع سلیقه و ظرفیت محل اقامت خود را رزرو کنید. تمامی اتاق‌ها دارای امکاناتی هم چون یخچال، تلفن، تلوزیون، سیستم اطفای حریق، اینترنت رایگان و … می‌باشد.

هتل لب خندق دارای فضای سبز فوق العاده‌ای می‌باشد و مسافران می‌توانند ساعاتی از فضای آرام این حیاط استفاده کنند.

فاصله هتل لب خندق تا مراکز مهم عبارت است از:

فاصله تا آتشکده زرتشتیان 2 کیلومتر

فاصله تا آب انبارشش بادگیر 1 کیلومتر

فاصله تا باغ دولت آباد 2 کیلو متر

فاصله تا ایستگاه راه آهن 6 کیلومتر

فاصله تا میدان امیر چخماق حدود 600 متر

هتل لب خندق یزد با پرسنلی مجرب و خون گرم همواره در تلاش هستند تا بهترین خدمات با بهترین کیفیت در اختیار گردشگران قرارد دهند تا خاطرات خوبی در مدت زمان اقامت برای مسافرین رقم بزنند.

اگر به شهر یزد سفر کردید هتل لب خندق می‌تواند یکی از گزینه‌های اقتصادی و مناسب برای اقامت باشد.

مشخصات

مشخصات تماس

قوانین و امکانات

امکاناتی که هتل دارد

اینترنت بی سیم
تاکسی سرویس در هتل
رستوران
رستوران سنتی