هتل ارسی تبریز

Orosi Hotel

معرفی و تصاویر

هتل ارسی تبریز (Orosi Hotel) یکی از اولین هتل بوتیک های تبریز بوده که ساخت آن در سال 1391 شروع شده است. هدف از شاخت این هتل، انتقال هنر زیبای این مجموعه، به دنیای بیرون و روایتی عاشقانه را بازگو می کند. این هتل در فضایی به مساحت 1000 متر مربع ایجاد شده که 20 درصد این مساحت را اتاق ها و محل های اقامتی، به خود اختصاص داده اند. هم چنین مهمانان، می‌توانند از فضاهای بسیار متنوعی در مدت زمان اقامتشان بهره‌مند شوند.

آرامش و آسایش مهمانان وجه تمایز این مجموعه با دیگران می باشد. تعداد اتاق های هتل بوتیک ارسی تبریز، محدود و طراحی داخلی آن نیز به صورت خاص، متمایز و الهام بخش می باشد. این بوتیک هتل، بیشتر همانند اثری هنری بوده و برخی مصالح استفاده شده در آن قدمت تاریخی نیز دارند.

این هتل دارای پنج اتاق به نام های “سرای کهربا”، “سرای لاجورد”، “سرای یاقوت”، “سرای زمرد” و “سرای الماس” بوده که لیانا‌پرواز به معرفی کامل هر کدام خواهد پرداخت.

در این هتل ، اتاقی مخصوص برای گپ و گفت میهمانان هتل و همچنین تماشای تلویزیون و بازی های سرگرمی مهیا شده است. “هتل بوتیک ارسی تبریز” یکی از هتل هایی می باشد که معماری و طراحی آن بی نظیر بوده و کیفیت خدمات آن نیز عالی می باشد. این هتل، تلفیقی از جزئیات تاریخی، با ظرافتی مدرن و شیک بوده که المان هایی از هنر معاصر با زرق و برق و حتی ادغامی از آثار هنری در دکوراسیون و طراحی داخلی آن قابل مشاهده است.

در طراحی و سرو غذاهای این هتل، طعم واقعی یک غذای سنتی با تلفیقی از غذای مدرن به وفور دیده می شود.

طاق کلیل آذری در هتل ارسی تبریز

طاق کلیل آذری یکی از طاق های مشهور در معماری ایران می باشد که در این هتل، با خیز بسیار کم و دقتی فراوان ساخته شده است. طرح های به کار رفته در وسط آن، “شاپرک و خوفته راسته” می باشد که برای اولین بار در کشور ما و با طرح ملات و سیمان به کار گرفته شده است. این طرح در دزفول و شوشتر با نام طرح “خوون چینی” ( برجسته) شناخته می شوند. آجر های این قسمت مربوط به دوران پهلوی می باشد که جمع آوری شده و با انجام تراش و سایر اقدامات هنری و با زحمت و تلاش بسیار فراوان در این طاق به کار رفته است.

نامی که برای ورودی این هتل گذاشته شده است، “سر سرای قاجار” نام دارد که از برخی المان های آن دوره استفاده شده است؛ اما در واقع سبک به کار گرفته شده، نوعی سبک تلفیقی می باشد که مربوط به دوره های تاریخی مختلف است. حتی “درب های طنبی” به کار رفته به نوعی دوره قاجار را در ذهن ادمی تداعی می کند.

 

مشخصات

مشخصات تماس