بلیط هواپیما تهران قشم

بلیط هواپیما تهران قشم

تهیه بلیط هواپیما تهران قشم

قشم بزرگترین جزیرۀ خلیج فارس و یکی از زیباترین مراکز گردشگری در جنوب ایران است. برای سفر به قشم از تهران باید کیلومترها راه طی شود. این در حالی است که با تهیه بلیط هواپیما تهران قشم در کمتر از 2 ساعت در این جزیره زیبا خواهید بود و امکان گردش یا انجام فعالیت‌های تجاری خود را خواهید داشت.

آشنایی با جزیره زیبای قشم

قشم بزرگترین جزیره خلیج فارس و ایران است که در استان هرمزگان قرار دارد. برای دسترسی به این جزیره بایستی از بنادر جنوبی مانند بندرعباس و از طریق دریا و با لنچ به آن سفر کرد. وجود فرودگاه در قشم امکان سفر هوایی را از شهرهای مختلف به این جزیره فراهم کرده است.

جنگل‌های حرا، غارهای خاربس، تنگه چاهکوه، جزایر ناز، غار نمکدان، قلعه پرتغالی‌ها، جزیره هنگام و مکان‌های تاریخی و دیدنی دیگر موجب شده تا قشم به‌عنوان یک جاذبه گردشگری شناخته شود. وجود آب و هوای مناسب در فصل پاییز، زمستان و اوایل بهار آن را به یک مقصد گردشگری بی‌نظیر تبدیل کرده است. قرارگیری مراکز تجاری و امکان ارتباط دریایی این جزیره با سایر کشورهای خلیج فارس موجب شده است تا قشم به عنوان یک مرکز اقتصادی مهم شناخته شود.

تنگه چاهکوه،

خرید بلیط هواپیما تهران قشم

برای سفر هوایی از تهران به قشم در تمامی ایام هفته، ایرلاین‌های مختلف به عرضه بلیط می‌پردازند. به همین دلیل در سفر به قشم دغدغه‌ای در تهیه بلیط نخواهید داشت. برخی از این ایرلاین‌ها عبارت‌اند از:

  • هواپیمایی ایران ایر
  • هواپیمایی زاگرس
  • هواپیمایی معراج
  • هواپیمایی قشم ایر
  • هواپیمایی آتا
  • هواپیمایی وارش
  • هواپیمایی چابهار
  • هواپیمایی سپهران
  • هواپیمایی آساجت
  • و..

این شرکت‌های هواپیمایی با توجه به تعداد مسافر خود از انواع هواپیماها استفاده می‌کنند. انواع هواپیماهای بوئینگ، ایرباس، فوکر و امبرائر مسافران را به قشم انتقال می‌دهند.

موقعیت قرارگیری فرودگاه قشم

در هنگام تهیه بلیط هواپیما تهران قشم باید به موقعیت فرودگاه این جزیره نیز توجه کرد. فرودگاه بین‌المللی قشم در فاصله 50 کیلومتری هستۀ اصلی شهر و در روستای دیرستان قرار دارد. در حقیقت فرودگاه قشم در مرکز جزیره قرار دارد و برای رسیدن به شهر قشم باید به سمت شرق رفت.

برای طی کردن فاصله بین فرودگاه قشم تا شهر با تاکسی در حدود 40 دقیقه باید زمان صرف کنید. خوشبختانه جزیره قشم به لحاظ حمل و نقل و سیستم تاکسی‌رانی در وضعیت مناسبی قرار دارد و مسافران با کمترین مشکل از فرودگاه به شهر منتقل خواهند شد.

مدت زمان سفر هوایی از تهران به قشم

باید توجه داشت که مسیر زمینی بین تهران قشم در حدود 1400 کیلومتر است. این مسیر طولانی موجب می‌شود افرادی که از زمان کافی برای سفر تفریحی برخوردار نیستند یا به هدف سفر تجاری به قشم می‌روند، به دنبال راهکار دیگری باشند. برای سفر با قطار نیز در حدود همین فاصله تا بندرعباس وجود دارد و از آنجا نیز باید با لنچ به قشم بروند.
علی‌رغم تمامی جذابیت‌های سفر زمینی، طولانی بودن مسیر، زمان زیادی را خواهد گرفت و مخاطراتی را به همراه دارد. از همین‌رو، ترجیح بسیاری از افراد سفر هوایی است. مسیر هوایی تهران قشم در حدود 601 کیلومتر است که برای رسیدن به قشم با هواپیما در حدود 1.5 تا 2 ساعت زمان لازم است.

باید توجه داشت که قرارگیری قشم در وسط آب‌های خلیج فارس باعث می‌شود تا در فصول بارانی و با طوفانی شدن هوا امکان فرود هواپیما در فرودگاه نباشد، در چنین شرایطی پروازهای قشم کنسل شده یا با تاخیر انجام می‌شوند.

مدت زمان سفر هوایی از تهران به قشم

خرید ارزان‌ترین بلیط هواپیمایی تهران قشم

بهترین زمان برای سفر به جزیره قشم از اوایل آذرماه تا اوایل اردیبهشت است. البته افزایش تعداد مسافران در این بازه زمانی موجب می‌شود تا قیمت بلیط هواپیما تهران قشم افزایش پیدا کند.
برای خرید بلیط هواپیما با قیمت مناسب باید از کارگزاران معتبر استعلام انجام گیرد. عوامل متعددی بر روی قیمت بلیط سفر هوایی به قشم تاثیرگذارند:

زمان سفر

به‌طور معمول در تابستان‌ها که هوای قشم گرم و شرجی است، مسافر کمتری به این جزیره می‌رود. در همین بازه زمانی قیمت بلیط هواپیما تهران قشم به شکل چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

پرواز چارتری یا لحظه آخری به قشم

آژانس‌های مسافرتی یا برخی از شرکت‌های هوایی، تعدادی بلیط را با قیمت مناسب و به صورت یک جا خریداری می‌کنند. از آنجایی که قیمت این بلیط‌ها برای شرکت‌های هواپیمایی مناسب‌تر است، آنها بلیط‌های خود را با قیمت پایین‌تری به مسافران عرضه می‌کنند. البته باید توجه داشت که در صورت کنسل کردن بلیط چارتری مبلغ زیادی از وجه پرداختی کسر خواهد شد (تا حدود ۹۰ درصد).
همچنین ایرلاین‌ها در شرایطی که قبل از پرواز، ظرفیت هواپیما تکمیل نشده باشد، قیمت بلیط را کاهش می‌دهند. برای تهیه بلیط هواپیما تهران قشم لحظه آخری باید به‌صورت آنلاین به کنترل پروازهای تکمیل ظرفیت نشده بپردازید.

تهیه بلیط رفت و برگشت

در سفرهایی که برنامه زمان‌بندی مشخصی دارید و زمان حضور خود در هتل را مشخص کرده‌اید، با تهیه بلیط رفت و برگشت به قشم از قیمت مناسب‌تری برخوردار خواهید شد.

کلاس پروازی در قیمت بلیط هواپیما تهران قشم

پروازهای تهران به قشم در کلاس‌های پروازی مختلفی انجام می‌شود. پرواز اکونومی، مناسب‌ترین قیمت را دارد و پروازهای بیزینسی و فرست کلاس دارای قیمت بالاتری هستند که البته خدمات بیشتری را به مسافران ارائه می‌دهند.
میزان بار مجاز در پرواز اکونومی 20 کیلوگرم و در پروازهای بیزینسی 30 کیلوگرم است که برای اضافه بار بیشتر از این مقدار باید جریمه پرداخت شود.

بلیط گروهی

اگر در تهیه بلیط به صورت تور قشم مسافرتی یا گروهی با تعداد بیشتر از 15 نفر اقدام کنید، شرکت‌های هواپیمایی تخفیف ویژه‌ای را برای شما در نظر می‌گیرند.

شرایط پرداخت گمرکی در سفرهای هوایی برای خرید از قشم

از آنجایی که بسیاری از افراد سفر به قشم را به قصد خرید انجام می‌دهند، این سوال برای آن‌ها پیش می‌آید که تا چه مبلغ خرید نیازی به پرداخت گمرکی ندارند. به‌طور کلی تا مبلغ خریدی معادل 80 دلار نیاز به پرداخت گمرکی نیست. در حقیقت اگر خرید انجام شده مرسوم باشد، نیازی نیست که نگران پرداخت حق گمرک باشید.

حدود قیمت بلیط هواپیما تهران قشم

با توجه به معیارهایی که در بالا گفتیم و شرایط ایرلاین‌ها، بلیط قشم از حدود 600 هزار تومان آغاز شده و تا 2 میلیون تومان نیز می‌رسد. در حال حاضر این امکان وجود دارد که قیمت بلیط هواپیما تهران قشم را به‌صورت آنلاین بررسی کنید یا از طریق تماس تلفنی به تهیه مناسب‌ترین بلیط برای سفر خود بپردازید.

بلیط هواپیما تهران قشم

سخن پایانی

قشم یکی از جزایر زیبای ایرانی در خلیج فارس است که بسیاری از گردشگران آن را برای سفر خود انتخاب می‌کنند. برای خرید بلیط هواپیما تهران قشم با مناسب‌ترین قیمت به استعلام آنلاین در لیانا پرواز بپردازید و با تعیین فیلترهای مدنظرتان به خرید بلیط اقدام کنید.