بلیط هواپیما تهران اهواز

بلیط هواپیما تهران اهواز

سفرهای هوایی برای شهرهایی توجیه‌پذیر است که از لحاظ مسافت فاصله زیادی با یکدیگر دارند. برای سفر از تهران به اهواز یا بالعکس باید حدود 800 کیلومتر را طی کنیم که با اتوبوس یا قطار ۱۲ ساعت زمان خواهد برد. اما با تهیه بلیط هواپیما تهران اهواز در کمتر از یک ساعت در مقصد خواهیم بود.

سفر به اهواز با هواپیما

اهواز یکی از شهرهای جنوبی ایران است که زیبایی‌های خاصی دارد. این شهر به‌عنوان یکی از مقاصد گردشگری شناخته می‌شود. به خصوص در فصل پاییز و زمستان آب و هوای اهواز بسیار مطبوع و دلنشین خواهد بود. برای رسیدن به این شهر تهیه بلیط هواپیمای تهران اهواز یکی از گزینه‌های پیشروی شما است.

فرودگاه بین‌المللی اهواز در قسمت ترمینال داخلی از شرکت‌های هواپیمایی مختلفی پذیرای مسافر است. ایران ایر، ماهان، کاسپین، ایرتور، آتا و.. به این فرودگاه پرواز مستقیم دارند. امکانات پیشرفته این فرودگاه به مسافران برای سفر ایمن کمک خواهد کرد.

اگر قصد سفر به استان فارس و شهر شیراز را دارید، پیشنهاد ما به شما رزرو تور شیراز می باشد.

خرید بلیط هواپیما تهران اهواز با ارزان‌ترین قیمت

اگر قصد سفر هوایی از تهران به اهواز را دارید، امکان استعلام قیمت از وب‌سایت‌های مختلف را دارید. قیمت بلیط هواپیمای تهران اهواز (چارتری یا لحظه آخری) برای مسافران به عوامل متعددی بستگی دارد. برخی از این عوامل عبارت‌اند از:

زمان سفر به اهواز

یکی از دلایل افزایش قیمت سفرهای هوایی به اهواز، تراکم تعداد مسافران است. معمولاً در فصل‌های زیارتی مانند ماه محرم (مراسم اربعین) قیمت بلیط هواپیما به اهواز افزایش پیدا می‌کند. همچنین در فصول سرد سال (مانند بهار، پاییز یا زمستان) تعداد مسافر بیشتری برای گردش به اهواز سفر می‌کنند.

قیمت مناسب بلیط لحظه آخری تهران به اهواز

برای تهیه بلیط هواپیما تهران اهواز با بهترین قیمت می‌توانید به استعلام بلیط‌های لحظه آخری بپردازید. شرکت‌های هواپیمایی که ظرفیت خود را تکمیل نکرده‌اند، در چند ساعت آخری که به پرواز باقی مانده است، بلیط‌های خود را با قیمت مناسب‌تری عرضه می‌کنند.

فرودگاه بین المللی اهواز
فرودگاه بین المللی اهواز

تاثیر کیفیت ایرلاین‌ها بر روی هزینه بلیط تهران اهواز

شرکت‌های هواپیمایی متعددی از مقصد تهران به اهواز و از اهواز به تهران پرواز دارند. کیفیت خدمات ارائه شده توسط آن‌ها و نوع هواپیمای مورد استفاده بر روی قیمت نهایی بلیط هواپیما تاثیر می‌گذارد.

مهمترین ایرلاین‌هایی که پرواز اهواز به تهران را ارائه می‌دهند:

 • هواپیمایی چابهار
 • هواپیمایی کارون (نفت)
 • هواپیمای ایران ایر
 • هواپیمایی زاگرس
 • هواپیمایی کاسپین
 • هواپیمایی وارش
 • هواپیمایی ایران ایرتور
 • و..

شرکت‌های هوایی بلیط هواپیما تهران اهواز را برای انواع مختلفی از هواپیماها به فروش می‌رسانند. از تهران به اهواز برحسب تعداد مسافر هواپیمای کوچک یا بزرگ مسافربری به انتقال مسافرین یا بار می‌پردازند. انواع هواپیماهای بوئینگ، ایرباس، فوکر، مک دانل داگلاس و.. در مسیر پروازی تهران به اهواز و اهواز به تهران مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بهترین قیمت رزرو آنلاین تور پاتایا

چطور مناسب‌ترین بلیط هواپیما تهران اهواز را خریداری کنیم؟

در حال حاضر امکان جستجوی آنلاین برای یافتن انواع بلیط هواپیمای تهران اهواز بر اساس فیلترهای مختلف وجود دارد. این فیلترها شامل زمان سفر، انتخاب ایرلاین، قیمت پرواز، نوع پرواز (چارتری یا سیستمی) و.. می‌شود.

با خرید آنلاین بلیط دیگر نیاز به حضور فیزیکی در آژانس‌های مسافرتی یا دفاتر هواپیمایی را ندارید و امکان تهیه بلیط با مناسب‌ترین قیمت برای سفر خود و اعضای خانواده را خواهید داشت. باید توجه داشته باشید که ایرلاین‌های مختلف قوانین متفاوتی در زمینه وزن بار مجاز دارند، اما به طور متوسط در سفرهای اکونومی حمل بین 20 تا 30 کیلو بار برای هر مسافر مجاز است و مقدار بیشتر از آن، مشمول پرداخت اضافه بار خواهد شد.

بهترین خرید بلیط هواپیما تهران اهواز
قیمت خرید بلیط هواپیما تهران اهواز

در چه روزهایی از هفته از تهران به اهواز پرواز وجود دارد؟

خوشبختانه در حال حاضر ایرلاین‌های مختلف در تمامی ایام هفته در مسیر تهران به اهواز دارای پروازهای متعددی هستند. به‌طور متوسط در هر روز بین سه تا پنج پرواز برای این مسیر وجود دارد.
قیمت بلیط هواپیما تهران اهواز به طور میانگین زیر یک میلیون تومان است که البته در روزهای آخر هفته یا در ایام پیک سفرها، هزینه خرید بلیط افزایش پیدا می‌کند. مسیر هوایی تهران به اهواز در حدود 549 کیلومتر است که پرواز در آن حدود یک ساعت زمان خواهد برد.
در حال حاضر امکان خریداری بلیط رفت و برگشت اهواز به تهران و تهران به اهواز وجود دارد. بدین شکل امکان برنامه‌ریزی برای سفر، مدیریت هزینه‌ها و رزرو هتل نیز وجود دارد.

قوانین استرداد بلیط هواپیمای تهران اهواز

برای کنسل کردن بلیط سفر هوایی به اهواز، مبلغی از وجه پرداخت شده کسر خواهد شد. این مبلغ بر اساس نوع پرواز (سیستمی یا چارتری) و قوانین ایرلاین تعیین می‌شود.
در پروازهای چارتری به محض خرید بلیط هواپیما یک روز قبل از پرواز 90 درصد مبلغ پرداخت شده به عنوان جریمه کسر خواهد شد. بنابراین باید دقت کرد که در هنگام انتخاب بلیط هواپیما تهران اهواز چارتری به این موضوع توجه کافی داشته باشید.

اما در پروازهای سیستمی که توسط خود ایرلاین یا نماینده قانونی آن بلیط به فروش می‌رسد، به محض خریداری بلیط برای استرداد آن 30 درصد کسر خواهد شد و هرچه به زمان پرواز نزدیک‌تر شوید این مبلغ تا حدود 70 درصد خواهد رسید.

چنانچه قصد سفر به کشور مالزی را دارید، تور مالزی را با قیمت مناسب رزرو نمایید.

انتخاب بلیط سیستمی در شرایطی که احتمال انصراف از سفر را می‌دهید، نسبت به پروازهای چارتری مناسب‌تر است. توجه داشته باشیم که اگر بلیط خود را به‌صورت آنلاین خریداری کرده باشید، امکان استرداد آن را به صورت آنلاین خواهید داشت و نیازی به حضور در دفاتر آژانس‌های مسافرتی با مراکز فروش بلیط فرودگاهی نخواهد بود.

خرید بلیط هواپیما تهران اهواز
جاذبه های شهر اهواز

نکات مهم در خرید بلیط تهران اهواز

 1. قیمت بلیط هواپیما تهران اهواز در ایام مختلف سال یا حتی هفته متفاوت است؛
 2. برای استفاده از پرواز نیازی به داشتن پرینت بلیط نیست، اما بهتر است اطلاعات پرواز شامل شماره پرواز، نام ایرلاین، نوع هواپیما، ساعت پرواز و شماره بلیط و.. را بر روی گوشی همراه خود داشته باشید؛
 3. خرید بلیط رفت و برگشت اهواز به تهران از بلیط تک سفره ارزان‌تر است. بنابراین اگر برنامه سفر مشخصی دارید نسبت به تهیه بلیط دوطرفه (بلیط اهواز به تهران) نیز اقدام کنید؛
 4. امکان کنسلی یا استرداد بلیط هواپیما تهران اهواز وجود دارد. اما میزان جریمه استرداد در بلیط‌های چارتری بیشتر از بلیط‌های سیستمی است.

سخن پایانی
برای سفر از تهران به اهواز با توجه به بعد مسافت، خرید بلیط هواپیمای تهران اهواز بهترین راهکار است. برای استعلام قیمت و خرید انواع بلیط‌های چارتری یا لحظه آخری از خدمات وب‌سایت‌ آنلاین لیانا پرواز استفاده کنید.