تاریخچه شهر کازان

به روز رسانی: ۰۶ اسفند ۱۴۰۱

کازان یکی از کلان شهرهای در حال توسعه در روسیه است که قدمتی حدود 1000 سال را دارا است. کازان شهری است با روحی لطیف که از مشرق زمین گرفته شده و ساختار و معماری مدرن الهام گرفته شده از غرب است که تاریخچه شهر کازان مدیون معماران چیره دست غربی است. در تور کازان با تاریخچه این شهر تاریخی به طور کامل آشنا خواهید شد.

برای قرن‌های متمادی، کازان به عنوان مرزی در بین غرب و شرق، از هر فرهنگ و تمدنی چیزی با ارزش برای خود به یادگار برگزیده است. نکات و فرهنگ‌های زیبای هر تمدن باهم در تاریخ و تاروپود مردمان کازان گره خورده‌اند تا آرامش فعلی مردم کازان پدید آید. در ادامه این مقاله به معرفی کامل تاریخچه شهر کازان و قدمت شهر کازان می پردازیم.

تاریخچه شهر کازان

تاریخچه شهر کازان

تاریخچه شهر کازان و شروع شهرسازی کازان را می‌توان به قرن دهم میلادی نسبت داد، زمانی‌که ولگا بلغاریان برای مسیرهای تجاری در حال توسعه بود. شهرک‌های تجاری و ساختار شهری که مناسب برای تجار بود در منطقه تاتارستان در حال شکل‌گیری بود. یکی از شهرک‌هایی که به عنوان مسیر تجاری ساخته شده، کازان بود که بر فراز یکی از بلندی‌های کنار رودخانه کازانکا ساخته شد. قلعه‌ای که در آن زمان ساخته شد، حالا با نام کازان کرملین شناخته می‌شود.

قدمت شهر کازان

باستان شناسان طی حفاری‌هایی که داشتند ثابت کردند قدمت شهر کازان به بیش از هزار سال می‌رسد. در طی حفاری‌هایی که در کازان کرملین صورت گرفت، باقی مانده سنگ تراشی‌ها، دیواره‌های چوبی و ظروف سفالی و بسیاری دیگر مصنوعات که به دست انسان‌ها ساخته شده بودند، ثابت می‌کردند که در طی قرون 10 الی 13 میلادی ساخته شده‌اند.

با تور کازان بازدید از جاذبه های کازان مانند مسجد قل شریف کازان، خیابان پائومان کازان و … را از دست ندهید.

مجموعه‌ای که از لایه‌های قدیمی بدست آمد، دو سکه بسیار عتیقه بودند که یکی از آنها، درهم عربی و دیگری یک سکه نقره‌ای متعلق به کشور چک بود. سکه نقره‌ای پیدا شده قدیمی‌ترین سکه پیدا شده در دنیاست که متعلق به کشور جمهوری چک می‌باشد.

قدمت شهر کازان
قدمت شهر کازان

علت نام‌گذاری شهر کازان

درباره نام‌گذاری این شهر به اسم کازان، افسانه‌های بسیار زیادی وجود دارد. طبق یکی از افسانه‌های موجود، بزرگترین پسر آخرین فرمانروای بلگار Balgar، به نزدیک رودخانه آمد تا کمی آب را با ظرف مسی بردارد. به دلیل خروشان بودن آب رودخانه، ظرف مسی از دست پسر می‌افتد و سریعا غرق می‌شود. به همین دلیل رودخانه به نام کازنکا معروف شد( که از اسم کازان یا Couldron گرفته شد) و همچنین شهر کنار رودخانه کازان نامیدند.

تور روسیه نیز یکی از تورهای است که شما می توانید از جاذبه های شهر کازان دیدن نمایید.

طبق ‌آخرین اکتشافات، شهر کازان در ابتدا بسیار کوچک ولی محکم بنا شده بود. قلعه‌ای کوچک ولی محکم بر فراز تپه‌های تاتارستان کنونی که با یک برج مراقبت در مرکز قلعه، پادگانی برای سرباز‌های جنگی بوده است. سرانجام شهر کازان از کنار دیواره‌های قلعه با مرکزیت تجاری رشد کرد. در دوره Golden horde کازاناز یک شهر کوچک به یکی از بزرگترین مراکز سیاسی و اقتصادی در اواسط دوره Volga تبدیل شد. در سال 1438 و به روایتی 1445 کازان به پایتخت مستقل خاناته نائل گشت.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۰۶ اسفند ۱۴۰۱

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.