نماد سایت شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

بهترین زمان سفر به قشم

بهترین زمان سفر به قشم

جزیره قشم به عنوان بزرگترین جزیره ایران شناخته می‌شود. این جزیره که از دیدنی های طبیعی و تاریخی بسیار زیادی تشکیل شده، هم برای سفر و گردش و هم برای تجارت و کسب و کار، مکانی مناسب به شمار می‌رود. سفر به قشم، می تواند گزینه خوبی برای گذران وقت و تفریح نیز باشد.

اگر قصد شما رفتن به قشم است، قبل از سفر باید چندین نکته را در نظر بگیرید که یکی از مهم‌ترین آن‌ها زمان سفر است تا بهترین زمان سفر به قشم را با توجه به هدفتان از سفر انتخاب کنید و از آن لذت ببرید. زمان سفر به قشم می‌تواند تفاوت بسیار زیادی را در تجربه شما از دیدن قشم، ایجاد کند. در این مطلب به شرح بهترین زمان سفر به قشم خواهیم پرداخت.

جهت اطلاع از قیمت و رزرو تور عمان با مشاوران ما در لیانا پرواز در ارتباط باشید.

جاذبه‌های دیدنی قشم

دیدنی‌های قشم را می توان در دسته های مختلفی بیان کرد. دیدنی‌های طبیعی مانند تنگه چاه‌کوه، غار خربس، دره ستارگان، جزایر ناز و جنگل حرا طبیعت بکر و منحصر به فرد جنوب ایران را نشان می‌دهند. از طرفی فرهنگ غنی از تمدن این منطقه نیز باعث شده تا بر اهمیت این جزیره افزوده شود. صنایع دستی بومی و لباس های محلی از چیزهایی است که چشم هر مسافری را خیره می‌کند.

برای مشاهده جاذبه‌های قشم زمان مناسب خاصی نیست ولی اگر می‌خواهید برای شنا کردن به قشم بروید، در نظر داشته باشید که در تمام فصول سال امکان شنا در دریا وجود ندارد. در صورتی که می‌خواهید با تمام جاذبه‌های گردشگری قشم آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم صفحه “جاذبه‌های قشم” را مشاهده فرمایید.

بهترین زمان سفر به قشم

انتخاب بهترین زمان سفر به قشم با توجه به هدف از سفر

بهترین زمان سفر به قشم برای شنا کردن و استفاده از تفریحات آبی

هدف از سفر به این جزیره می‌تواند متفاوت باشد. بسیاری از کسانی که می‌خواهند به جزیره قشم سفر کنند برای تفریح و استفاده از امکانات گردشگری آن می خواهند به این جزیره بروند. وجود ساحل آرام و دل‌انگیز در کنار منطقه آزاد بودن قشم، مزیت خوبی را نسبت به دیگر سواحل برای مسافران فراهم کرده است. قصد بسیاری از مسافران از سفر، استفاده از دریا و شاید شنا باشد که خب طبیعتا برای این کار لازم است تا در ماه های گرم سال یعنی تیر تا شهریور که تابستان است، به آنجا سفر کنید.

بهترین زمان سفر به قشم برای خرید کردن

بعضی ها اما در کنار سفر، قصد خرید و تهیه لوازم مورد نیاز خود را دارند. اگر قصد خرید در منطقه آزاد و از مراکز خرید قشم را دارید، بهترین زمان سفر به قشم برای شما، وقتی است که تعداد مسافران در جزیره کم هستند و فروشندگان برای نگه‌داشتن فروش نسبی خود اقدام به دادن تخفیف های خوب و به صرفه می‌کنند. بهترین ماه‌ها برای خریدهای شخصی در پاییز و زمستان یعنی آذر تا بهمن است.

بازدید از بالی بهشتی کوچکی در اندونزی با تور بالی لیانا پرواز.

بهترین زمان سفر به قشم از نظر شلوغی جزیره

اگر شلوغ بودن جزیره شما را آزار می دهد و دوست دارید تا در کنار بازدید از مکان‌های زیبای جزیره قشم به آرامش و راحتی برسید، بهترین زمان سفر به قشم در فصل بهار به جز در ایام نوروز است. ماه‌های اسفند و فروردین به دلیل عید نوروز، مسافران زیادی به این جزیره می‌آیند و در ماه های تابستانی نیز افراد بسیاری به منظور استفاده از تعطیلات، مقصد خود را قشم انتخاب می‌کنند. اگر دوست دارید از این جزیره زیبا دیدن کنید، پیشنهاد می‌کنیم آفرهای لحظه آخری و باور نکردنی تور این جزیره را در صفحه “تور قشم” مشاهده فرمایید.

بهترین زمان سفر به قشم

نکاتی که قبل از رفتن به قشم باید آن‌ها را رعایت کنید

خروج از نسخه موبایل