7 کاری که نباید در سفر به تایلند انجام بدهید

به روز رسانی: ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

مطابق با آمار، در سال 2019 حدود 40 میلیون گردشگر به تایلند سفر کرده‌اند. از آنجایی که هر ساله تعداد زیادی توریست از تایلند دیدن می‌کنند، مردم این کشور با سلایق و فرهنگ افراد خارجی آشنایی دارند و بسیاری از رفتارها را بی احترامی تلقی نمی‌کنند. اما اگر شما از بسیاری از بایدها و نبایدهای تایلندی‌ها آگاه باشید، رفتار محترمانه‌تری را نسبت به میزبانان خود به نمایش می‌گذارید و در مقابل از سوی مردم تایلند احترام بیشتری را کسب خواهید کرد. در ادامه این مطلب، کارشناسان لیاناپرواز چند کاری که نباید در سفر به تایلند انجام داد را مورد بررسی قرار می‌دهند.

سفر به تایلند

سر کسی را لمس نکنید

یکی از مهمترین چیزهایی که باید در سفر به تایلند به خاطر بسپارید این است که به سر مردم دست نزنید. این موضوع معمولاً هنگامی رخ می‌دهد که بزرگسالان دوست دارند سر کودکان را نوازش کنند. اما در تایلند، سر، مقدس‌ترین و تمیزترین قسمت بدن در نظر گرفته می‌شود. بنابراین وقتی سر کسی را لمس می‌کنید، اساساً به آن شخص بی‌احترامی می‌کنید.

از پاهایتان برای کاری غیر از راه رفتن استفاده نکنید

اشاره کردن به افراد، مکان‌ها یا چیزها با انگشتان پا یا کف پا بسیار بی ادبانه تلقی می‌شود. پاهایتان را به سمت معابد، نماد بودا یا راهبان نبرید. انجام این کار، بسیار بی‌ادبانه و غیرقابل قبول است. لگد زدن یا پا گذاشتن روی چیزی یا بستن در با پاها نیز غیر قابل قبول است.

چانه زدن در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها ممنوع!

فروشندگان تایلندی هنگام چانه زدن و پایین آوردن غیرمنصفانه قیمت اجناس، ممکن است عصبانی شوند. قبل از چانه زدن بهتر است قیمتی را که برای خرید جنس انتخاب شده مدنظر دارید، به فروشنده بگویید؛ اما بیش از حد، قیمت را پایین نیاورید. اگر احساس می‌کنید قیمت کالای مورد نظر شما مناسب و منصفانه نیست، بهتر است از مغازه بیرون رفته و قیمت سایر فروشگاه‌ها را هم بسنجید. چانه زدن غیرمنطقی، از کارهای ممنوع در تایلند محسوب می‌شود.

7 کاری که نباید در سفر به تایلند انجام بدهید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

همیشه کفش به پا نداشته باشید

در اماکنی مثل معابد و خانه‌ها نباید کفش پوشید. این قانون برای برخی از رستوران‌های تایلندی هم صدق می‌کند. به همین دلیل است که در همه جا افرادی را می‌بینید که صندل‌های سبک وزن پوشیده‌اند. اگر قبل از ورود به یک مکان، انبوهی از کفش و صندل را مقابل در ورودی آن مکان مشاهده کردید، باید بدانید که شما هم باید بدون کفش وارد آن مکان شوید.

در سفر به تایلند با حیوانات اسیرشده عکس نگیرید

اغلب اوقات به گردشگران تایلند پیشنهاد می‌شود با حیواناتی که به صورت غیرقانونی شکار یا اسیر شده‌اند، عکس بگیرند. این اتفاق در شهرهای پاتایا، پوکت، آئو نانگ، سامویی و گاهی اوقات حتی  بانکوک رخ می‌دهد. این حیوانات حتی ممکن است رفتارهای خطرناک از خودشان بروز دهند. برای اینکه در یک کار غیر قانونی سهیم نباشید، بهتر است با حیوانات عکس نگیرید.

از مواد و داروهای غیرقانونی استفاده نکنید

در تایلند و بخصوص شهر بانکوک، شب‌زنده‌داری امری کاملاً طبیعی است و در این میهمانی‌ها مواد مخدر هم استعمال می‌شود. گردشگران هم در این میهمانی‌ها شرکت می‌کنند و گاهی به دام استعمال مواد مخدر می‌افتند. اما آنچه که گردشگران نمی‌دانند، این است که تایلند مقررات بسیار سفت و سختی در رابطه با استعمال مواد مخدر دارد و متخلفان به شدت مجازات خواهند شد. به طوری که قاچاق مواد مخدر در این کشور مجازات اعدام را به همراه دارد.

7 کاری که نباید در سفر به تایلند انجام بدهید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

بیش از مدت درج شده‌ در ویزا اقامت نداشته باشید

یکی از بدیهی‌ترین چیزهایی که قبل از سفر به تایلند باید بدانید، عدم تمدید ویزای شماست. اگر این کار را انجام دهید، باید روزانه 500 بات جریمه بپردازید. حداکثر جریمه حتی به 20 هزار بات هم می‌رسد و در صورت عدم پرداخت، ممکن است به زندان بیفتید. پلیس تایلند هم روی موضوع زمان ویزا نظارت جدی دارد.

چنانچه تاکنون به تایلند سفر نکرده‌اید و یا قصد دارید دوباره از این کشور زیبا دیدن کنید، مشاوران آژانس لیاناپرواز می‌توانند به شما کمک کنند تا یک سفر لذت‌بخش و خاطره‌انگیز را برنامه‌ریزی کنید. برای گفتگو با کارشناسانی که مشتاقانه آماده صحبت با شما هستند با شماره 02141187 تماس بگیرید.

3.5/5 - (17 امتیاز)
منبع: / به روز رسانی:۲۱ مرداد ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.