5 کار که باید در سفر به سنت پترزبورگ انجام دهید

به روز رسانی: ۱۶ خرداد ۱۴۰۳

در سفر به سن پترزبورگ دیدنی‌های جذاب بسیار زیادی وجود دارد که بازدید از آن‌ها بسیار توصیه می‌شود. علاوه بر 5 مورد مهم از این دیدنی‌ها که در ادامه بررسی خواهیم کرد، می‌توان به قلعه پیتر و پاول، کلیسای معروف منجی غرق در خون، تماشای باز شدن پل‌ها و خیابان نوسکی اشاره کرد.

همچنین در سفر به سن پترزبورگ نباید بازدید از موزه دولتی روسیه را از دست داد. موزه یادبود داستایوسکی نیز در این شهر واقع شده و همچنین می‌توان سراغ جزیره شمشیر، مرکز هنری پوشکین اسکایا و میدان پیروزی و خیابان موسکوفسکی نیز رفت.

کارشناسان لیانا پرواز در این گزارش 5 کار که باید در سفر به سن پترزبورگ و تور روسیه انجام دهید را معرفی کرده‌اند.

5 کار که باید در سفر به سنت پترزبورگ انجام دهید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

1. در سفر به سن پترزبورگ از موزه ارمیتاژ یا کاخ زمستانی دیدن کنید

یکی از اولین چیزهایی که در سفر به سن پترزبورگ جذابیت زیادی دارد، بازدید از موزه ارمیتاژ است. در این کاخ می‌توان گنجینه‌ای متفاوت از آثار باستانی را دید و در دل دنیای باستان قدم زد. اهمیت این موزه به قدری است که حتی بسیاری از افراد فقط بخاطر دیدن این موزه سراغ شهر سن پترزبورگ می‌روند.

کلکسیون اصلی کاخ زمستانی از بخش‌های مهم این موزه است که نه تنها آثار قرون گذشته اروپا را در خود جای داده، بلکه در آن می‌توان آثار باستانی یونانی و رومی را هم دید. همچنین امکان تجربه کردن دوران قرن 18 و 19 روسیه و خانواده سلطنتی فراهم شده و می‌توان در بخش دیگری سراغ آثار معروف امپرسیونیستی و پست امپرسیونیستی رفت.

5 کار که باید در سفر به سنت پترزبورگ انجام دهید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

2. دهکده تزارها (پوشکین) در سفر به سن پترزبورگ

دهکده تزارها به عنوان منطقه‌ای جذاب در نظر گرفته می‌شود که در سفر به روسیه حتما باید از آن دیدن کرد. این دهکده دو قطر بزرگ مربوط به قرن 18 را در خود جای داده و در آن می‌توان علاوه بر فضایی سرسبز، بناهایی جذاب و دلربا را دید. این منطقه ثروت عظیم و ولخرجی‌های خاندان سلطنتی را به نمایش گذاشته و مشهورترین بخش آن مربوط به مجموعه قصر کاترین است.

مجموعه قصر کاترین با معماری روکوکو بنا شده و سازنده آن بارتلومئو راسترلی عنوان می‌شود که به عنوان خواهر کاخ زمستانی در مرکز شهر در نظر گرفته شده و جذابیت زیادی دارد. در این قصر اتاق امبر بیشتر معروف بوده و می‌توان در آن ساختمان‌های گوناگون زیادی را پیدا کرد.

5 کار که باید در سفر به سنت پترزبورگ انجام دهید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

3. در سفر به سن پترزبورگ حتما تئاتر مارینسکی را ببینید

یکی از دیدنی‌های جذاب در روسیه تئاتر مارینسکی است. این تئاتر زیبا برترین تئاتر موزیکال بلامنازع در روسیه است که انضباط بی عیب و نقصی را در رقص‌های باله آن می‌توان دید. این مکان دلچسب بهترین انتخاب برای لذت بردن از موسیقی کلاسیک است و در آن والری گرگیف به عنوان یکی از بهترین و دقیق‌ترین رهبرهای ارکستر جهان فعالیت می‌کند.

همچنین ستاره‌های بین المللی اپرا و باله مانند اولیانا لوپاتکین، دیانا ویشنوا و همینطور آنا نتربکو همگی در این تئاتر مشغول به فعالیت هستند. این تئاتر به تازگی دو سالن جدید هم به مجموعه خود اضافه کرده که از نظر آکوستیک و تکنولوژی‌های روز دنیا بسیار غنی هستند.

5 کار که باید در سفر به سنت پترزبورگ انجام دهید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

4. در رودخانه‌ها و کانال‌های سن پترزبورگ قایق رانی کنید

یکی از جذاب‌ترین تجربه‌هایی که در سفر به سن پترزبورگ می‌توان داشت، تجربه کردن رودخانه‌های جذاب آن است. در بین ماه‌های اردیبهشت تا مهر، این رودخانه‌ها جذابیت بیشتری داشته و در آن‌ها می‌توان قایق هیدروفویل را کرایه کرد. همچنین می‌توان روی عرشه یک کروز سوار شد و رودخانه نوا را زیر پا گذاشت.

در این گردش جذاب، عموم مسافران برای دیدن قصرهای خارج شهر، پارک پیترهوف و لذت بردن از موسیقی، شام و بسیاری از تجربه‌های خوشایند سفر با قایق و کشتی را از دست نمی‌دهند. مسیرهای آبی که با قایق‌ها می‌توان دنبال کرد اغلب بخشی از رودخانه‌های فونتانکا و مویکا و قسمتی از کانال‌های کریاکوف و گربویدوف را در بر می‌گیرند.

5 کار که باید در سفر به سنت پترزبورگ انجام دهید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

 

5. پارک پیترهوف محیطی متفاوت در سفر به سن پترزبورگ

پارک پیترهوف به دلیل داشتن موزه‌ها و قصرهای مرکزی خود بسیار معروف شده و یکی از بهترین انتخاب‌هایی است که در سفر به سن پترزبورگ می‌توان سراغ آن رفت. این پارک قصرهای مجلل معروفی داشته و پارک‌های حومه‌ای آن نیز قابل توجه هستند.

این پارک به دست پیتر کبیر ساخته شده و بعدها توسط دختر او گسترش پیدا کرده است. در این پارک سبک‌های مختلفی از باغبانی را می‌توان دید و همچنین در دل آن می‌توان آبنمای طلاکاری شده فوق العاده‌ای را زیر نظر داشت که جذابیت آن را چندین برابر می‌کند.

5 کار که باید در سفر به سنت پترزبورگ انجام دهید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

 

6. کلیسای جامع ستوندار سن آیزاک در سفر به سن پترزبورگ

در سفر به سن پترزبورگ باید سراغ کلیسای جامع ستوندار سن آیزاک رفت. این کلیسا با گنبد طلایی خود بسیار مشهور شده و اثر هنری جذابی به حساب می‌آید که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مکان‌های مذهبی در سن پترزبورگ شهرت دارد. این کلیسا با مدتی بیش از 40 سال زمان تکمیل شده و در معماری آن می‌توان گرانیت‌های کارلیایی و سرخ رنگ را دید.

همچنین این کلیسا با معماری داخلی خود نشان دهنده سنت‌های اورتودکس با تاثیرات کاتولیکی بوده و در انتخاب مصالح ساخت نیز می‌توان نوعی افراط کاری را مشاهده کرد. در سفر به سن پترزبورگ با بازدید از این کلیسا می‌‌توان به قرن 19 سفر کرد و تاثیر زیاد معماری اروپایی و فرانسوی را در این منطقه دید.

5 کار که باید در سفر به سنت پترزبورگ انجام دهید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط سفر به سن پترزبورگ و بازدید از دیدنی‌های غیرقابل توصیف آن با کارشناسان لیانا پرواز در ارتباط باشید. برای این منظور شماره تلفن 02141187 در اختیار مسافران به روسیه و کشورهای دیگر قرار گرفته است.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۱۶ خرداد ۱۴۰۳

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.