5 مکانی که باید در تور مسکو همراه با کودکان ببینید

به روز رسانی: ۲۶ مهر ۱۴۰۲

سفر با کودکان بایدها و نبایدهای خودش را دارد. کسانی که فرزندان خردسال دارند، به خوبی می‌دانند که سفر با کودکان آسان‌ترین کار دنیا نیست. اما با رعایت چند نکته و بازدید از مکان‌هایی که مناسب کودکان باشد، می‎‌توانید سفر خوشی را داشته باشید. مسکو یکی از مقاصدی است که مکان‌های مناسب کودکان زیادی دارد.

کارشناسان لیاناپرواز در ادامه به چند مکان دیدنی که باید در تور مسکو با کودکان ببینید، می‌پردازند.

تور مسکو

1- افلاک نمای مسکو را از دست ندهید

تماشای ستاره فعالیتی است که بیشتر کودکان آن را دوست دارند. برای دیدن آسمان شب بهتر است به افلاک نمای مسکو بروید. این مکان در باغ حلقه مسکو و در نزدیکی باغ وحش آن واقع شده و یکی از قدیمی‌ترین افلاک نماهای جهان و البته قدیمی‌ترین افلاک‌ نمای روسیه است.

توجه داشته باشید که سن کودک شما 5 سال به بالا باشد تا بتواند از تماشای ستاره‌ها لذت ببرد. در زیر زمین این افلاک نما یک سالن کوچک برای نمایش ستاره‌ها وجود دارد که مخصوص کودکان طراحی شده تا تصویری با ظرافت از ستارگان را به آنها نشان بدهد.

در طبقه اول، موزه تعاملی لوناریوم قرار گرفته در زمینه نجوم و فیزیک فعالیت می‌کند. در طبقه دوم نیز دو رصدخانه کوچک و بزرگ قرار گرفته‌اند. رصدخانه بزرگ‌ترین تلسکوپ مسکو را دارد و مکان‌ خوبی برای بازدید به همراه کودکان است.

با این حال، دیدنی‌های افلاک نمای مسکو به موارد ذکر شده محدود نمی‌شود. در نظر داشته باشید که تماشای تمام آنها حدود یک روز کامل زمان می‌برد.

5 مکانی که باید در تور مسکو همراه با کودکان ببینید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

2- پارک سوکولنیکی و فعالیت‌های سرگرم کننده برای کودکان

اگر به دنبال مکانی هستید تا در آن از طبیعت و شرکت در فعالیت‌های هیجان انگیز لذت ببرید، پارک سوکولینکی یکی از مکان‌هایی است که باید به آن سر بزنید. این پارک که در شمال شرقی موسکو واقع شده، به نسبتا پارک‌های معروفی مثل پارک گورکی خلوت‌تر است و فعالیت‌های جذابی نیز برای کودکان دارد.

بالا رفتن از طناب‌ها و وقت گذراندن در طبیعت، تماشای اردک‌ها در حوض طلایی و سنجاب‌ها و پرندگان وحشی نیز از فعالیت‌هایی است که می‌توانید کودکان را با آن سرگرم کنید. اگر در فصل بهار به مسکو سفر کنید، می‌توانید از تماشای باغ یاس بنفش که در شکوفه‌های بهاری غرق شده، لذت ببرید.

زمین‌های بازی زیادی در پارک سوکولینکی وجود دارند که کودکان می‌توانند در آنها مشغول باشند. انواع فعالیت‌های مربوط به کودکان در این پارک فصلی است و بنابراین در هر فصلی که به سراغ آن بروید، فعالیت‌های متناسب با آن وجود دارند.

5 مکانی که باید در تور مسکو همراه با کودکان ببینید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

3- بازدید از موسکواریوم را فراموش نکنید

این آکواریوم مخصوص کودکان حدود 8 سال پیش در مسکو افتتاح شد. موسکواریوم در واقع تصویری زیبا و سرگرم کننده را از زندگی موجودات اقیانوس به کودکان نشان می‌دهد. موسکواریوم سه منطقه اصلی دارد که یکی از آنها مکانی برای نمایش‌های آبی و آکواریوم‌ها و همچنین شنا کردن با دلفین‌ها است.

در آکواریوم‌هایی که در طبقه همکف واقع شده‌اند، بیش از 600  نوع گونه ماهی و جانوران دریایی است که می‌توانید آنها را تماشا کنید. این جانوران دریایی شامل اختاپوس‌ها، ستاره‌ دریایی، نهنگ بلوگا، تمساح‌ها، اسب‌های دریایی، مرجان‌ها و حتی کوسه‌ها می‌شوند. کودکان می‌توانند با تماشا و غذا دادن به این حیوانات اطلاعات زیادی درباره آنها به دست آورند و در فعالیت‌های سرگرم کننده زیادی شرکت کنند.

5 مکانی که باید در تور مسکو همراه با کودکان ببینید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

4- باغ وحش مسکو و تماشای نمایش وال‌های سفید

بازدید از باغ وحش‌ راه رایجی برای سرگرم کردن کودکان است. باغ وحش مسکو نیز شما را ناامید نخواهد کرد. این باغ وحش دارای 1132 گونه حیوان است و زمان‌های مخصوصی برای غذا دادن به آنها وجود دارد. شما می‌توانید در باغ وحش مسکو پلیکان‌ها، راکون‌ها و سمورها را ببینید که مشغول غذا خوردن هستند. تماشای نمایشی که وال‎‌های سفید به هنگام غذا خوردن اجرا می‌کنند، اوقات هیجان انگیزی را برای شما می‌سازد.

5 مکانی که باید در تور مسکو همراه با کودکان ببینید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

5- ایزمائیلوف کرملین و خانه‌های چوبی و رنگارنگ

اگر برنامه بازدید روزانه شما شامل دیدن چند بنای تاریخی پشت سر هم باشد، کودک همراه شما قطعا خسته خواهد شد. اما طبیعی است که شما بخواهید از تمام دیدنی‌های تاریخی مسکو لذت ببرید. بنابراین، می‌توانید به سراغ بازدید از ایزمائیلوف کرملین بروید.این بنا یک مجموعه بسیار سرگرم کننده است که سبک معماری روسی در طول قرون 14 تا 17 میلادی را در مسکو به نمایش می‌گذارد.

تماشای خانه‌های رنگارنگ چوبی، کلیسا و بازار بزرگ آن برای کودکان جذاب خواهد بود. در آن محدوده کافه‌‎های زیادی وجود دارند که می‌توانید به آنها سر بزنید. قدم زدن در این منطقه رویایی بسیار لذت بخش خواهد بود.

5 مکانی که باید در تور مسکو همراه با کودکان ببینید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

تور مسکو در پاییز

برای سفر به مسکو در پاییز یکی از بهترین راه‌ها خرید یک تور روسیه است که شما را با دیدنی‌های آن به خوبی آشنا کند. برای انتخاب تور مناسب و همچنین رزرو هتل در مسکو می‌توانید از مشاوران لیاناپرواز کمک بگیرید که به خوبی شما را راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط مستقیم با آنها می‌توانید با شماره 02141187 استفاده کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۲۶ مهر ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.