5 موزه مسکو که باید ببینید

به روز رسانی: ۲۶ فروردین ۱۴۰۳

روسیه به عنوان کشوری کهن و با قدمت، می‌تواند یکی از جذاب‌ترین مکان‌های جهان برای بازدید از موزه‌های مختلف به حساب بیاید. علاوه بر موزه‌هایی که بسیار تاریخی هستند، در خاص‌ترین موزه مسکو امکان دیدن نقاشی‌های هنرمندان بزرگ مانند ون گوگ یا نمایشگاه عکاسی نیز وجود دارد. علاوه بر آن، در دل این موزه‌ها می‌توان در دل زمان‌های دور سفر کرد و ابزارآلاتی از زمان پیش از میلاد مسیح را دید.

کارشناسان لیانا پرواز در این گزارش 5 موزه مسکو که باید در تور روسیه ببینید را معرفی کرده‌اند.

موزه مسکو

موزه هنرهای زیبای پوشکین در روسیه

این موزه مسکو در طول سال‌های 1898 تا 1912 ساخته شده و به عنوان یکی از ارزشمندترین موزه‌های روسیه شناخته می‌شود. این موزه جذاب با معماری خاصی که نماد روسیه و مسکو است، آثاری از کشورهای اروپایی را هم در خود نگه داشته و به همین جهت با نام موزه هنرهای غربی نیز شهرت دارد. البته به دلیل صدمین سالگرد مرگ پوشکین و برای بزرگداشت او نام این موزه به پوشکین تغییر پیدا کرده است.

 در این موزه بیش از 670 اثر هنری وجود داشته و در آن آثاری مربوط به مصر یا یونان باستان نیز به نمایش گذاشته می‌شوند. تابلوهایی مربوط به ون گوگ، گوگن، ماتیس، پیکاسو و مجموعه‌ای از بیزانس را هم در این مکان می‌توان دید.

5 موزه مسکو که باید ببینید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

موزه دولتی تاریخ روسیه زیباترین موزه مسکو

موزه دیگری که ارزش بازدید را دارد با نام موزه دولتی تاریخ روسیه شناخته می‌شود. این موزه در سال 1872 و با تلاش ایوان زابلین، الکسیه اواروف و افرادی دیگر ساخته شده است. هدف از تاسیس این موزه آشنایی بیشتر با فرهنگ و تاریخ روسیه در نظر گرفته شده و در بین میدان سرخ و میدان مانژ می‌توان آن را پیدا کرد.

آثاری مربوط به قبایل قدیمی قبل از میلاد مسیح در این موزه نگه داری شده و با دیدن بسیاری از موارد آن می‌توان با آداب و رسوم قبایل گذشته آشنا شد.

5 موزه مسکو که باید ببینید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

موزه مسکو با نام یادبود فضانوردی

افرادی که به دنیا موزه ارزان می‌گردند می‌توانند این موزه مسکو را انتخاب کنند. این مکان تاریخی از این جهت اهمیت دارد که روسیه به عنوان یکی از پیشگامان مهم در عرصه فضانوردی جهان شناخته می‌شود و به همین دلیل می‌توان اشیایی مربوط به فضانوردی در زمان‌های قدیمی‌تر را در آن پیدا کرد. افراد علاقه مند به علوم هوا و فضا نباید این موزه جذاب را از دست بدهند.

5 موزه مسکو که باید ببینید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

موزه مسکو با نام دایموند فاند

برای علاقه مندان به طلا و جواهرات سلطنتی، بازدید از موزه دایموند فاند پیشنهاد می‌شود. این موزه بخشی از کاخ کرملین بوده و در آن بسیاری از طلا و جواهرات ارزشمند و سلطنتی را می‌توان دید. این گنجینه بی نظیر به نوعی صندوق ملی کشور روسیه به حساب می‌آید. اولین جواهری که به این موزه اهدا شده مربوط به سال 1719 میلادی است و بعدها بسیاری از افراد دیگر نیز جواهرات خود را به این موزه مسکو اهدا کردند. این مکان جذاب برای کودکان زیر 6 سال ممنوع الورود در نظر گرفته شده است.

5 موزه مسکو که باید ببینید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

موزه هنرهای چند رسانه‌ای در مسکو

این موزه مسکو توسط Olga Sviblova و در سال 1996 بنا شده است. عنوانی که در زمان تاسیس به این موزه اختصاص داده شده بود، خانه عکاسی مسکو بوده و یکی از جذاب‌ترین موزه‌های مسکو به حساب می‌آید. این مکان علاوه بر موزه بودن به عنوان یک مدرسه عکاسی مهم نیز شناخته می‌شود و در آن فعالیت‌های هنری متعددی در حال وقوع است. علاوه بر آن، نمایشگاه‌های مختلفی مانند نمایشگاه هنر مدرن غربی و عکاسی را هم در این موزه می‌توان دید.

5 موزه مسکو که باید ببینید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

برای دریافت اطلاعات بیشتر از شرایط سفر به روسیه و دیدن موزه‌های جذاب آن، با کارشناسان لیانا پرواز در ارتباط باشید. برای کسب پاسخ‌های تخصصی با شماره تلفن 02141187 تماس حاصل فرمایید.

3.5/5 - (2 امتیاز)
منبع: / به روز رسانی:۲۶ فروردین ۱۴۰۳

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.