5 مسجد قطر که گردشگران را به خود جذب می کند

به روز رسانی: ۲۶ فروردین ۱۴۰۳

5 مسجد قطر به عنوان معروف‌ترین و بزرگ‌ترین مساجد این کشور شناخته می‌شوند. در واقع یکی از جذاب‌ترین بناهایی که در کشورهای اسلامی می‌توان سراغ آن‌ها رفت، مسجدها هستند. در تور قطر نیز می‌توان معماری‌های سنتی و مدرن اسلامی را در دل انواع مسجدها دید. این مسجدها اغلب با اندازه‌های بزرگی ساخته شده‌اند و ارتفاع زیادی ندارند. علاوه بر آن، اکثرا قدمت زیادی را هم به خود اختصاص نمی‌دهند و نسبتا بناهایی جدید به حساب می‌آیند که از نظر ظاهری با مساجد ایران متفاوت هستند.

کارشناسان لیانا پرواز در این گزارش 5 مسجد قطر که گردشگران را به خود جذب می‌کنند را معرفی کرده‌اند.

مسجد قطر

مسجد قطر با نام مسجد امام محمد بن عبدالوهاب

این مسجد قطر که به عنوان بزرگ‌ترین مسجد آن شناخته می‌شود، در دوحه قرار گرفته و به آن مسجد جامع دولتی نیز می‌گویند. این مسجد توسط شیخ جاسم بن محمد آل ثانی ساخته شده و در اواخر سال 2006 میلادی با مرمت و بازسازی‌های مختلف به یکی از زیباترین بناهای قطر تبدیل شده است. معماری این مسجد قطر نشانگر معماری سنتی این کشور بوده و ارتفاع آن زیاد نیست. گنبدهای کوچکی بر سقف این مکان قرار گرفته و جلوه آن متفاوت و خاص است.

5 مسجد قطر که گردشگران را به خود جذب می کند_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

مسجد قطر با نام مسجد کاتارا

مسجد دیگری که نباید بازدید از آن را از دست داد در دهکده کاتارا قرار گرفته و با همین نام نیز شناخته می‌شود. این مسجد زیبا با الهام از مساجد مختلف در جهان ساخته شده و به دلیل فاصله اندکی که با شهر دارد باعث شده تا همه روزه گردشگران زیادی سراغ آن بروند. در تزئین این مکان از خوشنویسی‌های عربی و موزاییک شیشه‌ای طلایی استفاده شده و در آن می‌توان نقوشی روی کاشی‌های لعابدار دید که از الگوی ایرانی تاثیر گرفته است.

5 مسجد قطر که گردشگران را به خود جذب می کند_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

مسجد شهر آموزش در قطر

شهر آموزش یکی از مکان‌های مهم و بزرگ در قطر است که مسجد آن نیز در بخش در ورودی اصلی قرار گرفته و ظرفیتی در حدود 1800 نفر دارد. این مسجد قطر در سال 2015 میلادی افتتاح شده و به عنوان بنایی نو پا شناخته می‌شود. طراحی آن نیز توسط فردی فرانسوی به نام منگرا ایوارز صورت گرفته است.

این بنای قابل توجه طراحی خاصی با تاثیر پذیری از المان‌های دینی داشته و نمای بیرونی سفید رنگی دارد که در بخش‌های مختلف آن می‌توان آیات قرآن را به طور خوشنویسی شده دید. این مسجد با نورگیرهایی که در قسمت بالایی خود دارد، باعث ورود نور طبیعی به محیط مسجد شده و فضای آن را گرم و سرزنده می‌کند.

5 مسجد قطر که گردشگران را به خود جذب می کند_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

مسجد قطر با نام مشیرب در دوحه

این مسجد قطر به عنوان یکی از زیباترین مساجد در دوحه شناخته می‌شود و در آن می‌توان تلفیق سنت و مدرنیته را به چشم دید. این بنای زیبا با سنگ‌های محلی ساخته شده و در آن سبکی متفاوت و ساده به کار رفته است. ورودی‌های این مکان برای خانم‌ها و آقایان جداگانه بوده و در بخش‌هایی از سقف و دیوارهای آن روزنه‌هایی به سبک نقش و نگارهای قطری کار شده که زیبایی آن را چند برابر می‌کند.

5 مسجد قطر که گردشگران را به خود جذب می کند_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

مسجد فرودگاه بین المللی حمد در قطر

مسجد دیگری که بسیاری از مخاطبان را به خود جذب کرده با نام حمد شناخته می‌شود و در فرودگاه بین المللی قطر قرار دارد. این مکان طراحی مدرنی داشته و ساختمان آن مدور و شیشه‌ای است. در واقع این مسجد قطر به کلی شکل گنبد دارد و برای آن تنها یک مناره ساخته شده که ارتفاع آن زیاد نیست. شکل این مسجد از دور همانند یک قطره آب به نظر می‌رسد و از این جهت می‌توان آن را به نوعی شاهکار معماری نیز دانست.

5 مسجد قطر که گردشگران را به خود جذب می کند_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

برای دریافت اطلاعات بیشتر از شرایط سفر به قطر و دیدن بناهای تاریخی آن، می‌توانید با شماره تلفن 02141187 تماس بگیرید. کارشناسان لیانا پرواز برای پاسخ دادن به سوالات مسافران و علاقه مندان در خدمت هستند.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۲۶ فروردین ۱۴۰۳

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.