کوه کینابالو در کجا قرار دارد؟

به روز رسانی: ۲۲ فروردین ۱۴۰۳

کوه کینابالو به عنوان کوهی شناخته می‌شود که حرکت می‌کند. این کوه به عنوان مکانی مقدس در نظر گرفته شده و مکان آن در یکی از پارک‌های ملی و مهم جنوب شرقی آسیا است. در هنگام بازدید از این کوه مسافران باید مراقب رفتار خود بوده و با احترام پیش روی کوه قرار بگیرند. علت اینکه می‌گویند این کوه را می‌رود جابجایی آن در طول سال است که باعث می‌شود در حد چند سانتی متر از مکان قبلی خود فاصله بگیرد.

کارشناسان لیانا پرواز در این گزارش کوه کینابالو در تور مالزی را معرفی کرده‌اند.

کوه کینابالو در کجا قرار دارد؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

کوه کینابالو از عجایب مالزی

کوه کینابالو یکی از بلندترین کوه‌های مالزی است که در یک پارک جنگلی زیبا قرار گرفته و زیبایی طبیعی آن باعث شده است تا مقصدی مهم برای مسافران به حساب بیاید. در جزیره بورنئو یکی از بلندترین کوه‌هایی که می‌توان دید کوه کینابالو است. این کوه زیبا با گیاهان عجیب و نایابی که دارد به عنوان بخشی از پارک ملی در نظر گرفته شده و در فهرست جهانی یونسکو نیز می‌توان نام آن را دید.

کوه کینابالو در کجا قرار دارد؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

بیشتر بخوانید:

آیا کوه کینابالو واقعا حرکت می‌کند؟

طبق تحقیقاتی که توسط زمین شناسان صورت گرفته تغییر مکانی این کوه به اثبات رسیده است. این کوه با حرکت خود باعث بیشتر شدن شیب‌ها شده و همین نیز ایالت برونئو را به عنوان پر شیب‌ترین بخش مالزی معروف می‌کند. در جاده‌های این منطقه بیش از 300 شیب خطرناک و بسیار تند به وجود آمده که علت آن تغییر مکان کوه در طول سال‌های دراز است.

گردشگران زمانی که کنار کوه بایستند می‌توانند حرکت آن را به خوبی احساس کنند. در واقع این مکان حتی در زمانی که ثابت ایستاده، به دلیل حالت عمود و عجیبی که دارد، احساس تحرک را به تماشاگر می‌دهد و همین مسئله تاثیر زیادی در ایجاد احساسات عجیب مردم داشته و داستان‌های بومی زیادی برای آن ساخته شده است. طبق نظر تماشاگران، ایستادن در مقابل این کوه احساس معنوی خاصی را در انسان برمی‌انگیزد.

کوه کینابالو در کجا قرار دارد؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

 

 

علت مقدس بودن کوه کینابالو چیست؟

مردم بومی در این منطقه و بسیاری از مردم مالزی، اعتقاد دارند که روح نیاکان آن‌ها در کوه کینابالو به آرامش رسیده است. این مردم برزخ اصلی را کوه کینابالو دانسته و گمان می‌کنند که ارواح قبل از رفتن به بهشت و جهنم در این منطقه جمع می‌شوند. همین مسئله باعث شده تا این کوه اهمیت زیادی در بین مردم داشته باشد و به عنوان مکانی مقدس شناخته شود.

کوه کینابالو در کجا قرار دارد؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

کوه نوردی برای رسیدن به قله کوه کینابالو

برای رسیدن به قله کوه کینابالو می‌توان تنها 2 ساعت کوهنوردی نسبتا سخت را پشت سر گذاشت. در اطراف این کوه شیب‌های تندی برای کوهنوردان وجود دارد که همین نیز تاثیر زیادی در سخت‌تر کردن مسیر آن خواهد داشت. برای صعود این قله حتما باید با تجهیزات لازم و راهنمایی کاربلد اقدام کرد. مسئله دیگری که باید به آن توجه کرد، این است که با وجود معتدل بودن آب و هوای دامنه کوه، در قله آن هوا بسیار سرد بوده و باید با لباس گرم سراغ آن رفت.

این قله مسافتی 3500 متری داشته و طبق نظراتی که نوشته شده یکی از منحصر به فردترین تجربه‌هایی است که کوهنوردان می‌توانند از سر بگذرانند.

کوه کینابالو در کجا قرار دارد؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

منطقه لابان راتا در کنار کوه کینابالو

منطقه لابان راتا جایی است که گردشگران و افراد ماجراجو امکان سکونت در آن را دارند و اگر قصد صعود به قله را داشته باشند در آن استراحت می‌کنند. این منطقه طبیعتی زیبا و بکر داشته و امکان بازدید از تمام بخش‌های پارک ملی را فراهم می‌کند.

کوه کینابالو در کجا قرار دارد؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

برای دریافت اطلاعات بیشتر از کوه کینابالو و دیدنی‌های جذاب مالزی با کارشناسان لیانا پرواز در ارتباط باشید. مسافران می‌توانند با شماره گیری 02141187 سوالات خود را در مورد تورهای مسافرتی مالزی از متخصصان بپرسند.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۲۲ فروردین ۱۴۰۳

مطالب پیشنهادی

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.