چگونه ویزای الکترونیکی ایران را بگیریم؟

به روز رسانی: ۰۸ آبان ۱۴۰۲

ایران مانند اغلب کشورهای جهان برای متقاضیان ورود به خاک خود ویزا صادر می‌کند. با این حال پیشرفت تکنولوژی در تمام عرصه‌ها، سهولت دریافت ویزا را هم بی‌نصیب نگذاشته است. ایران نیز یکی از کشورهایی است که برای صدور روادید سامانه‌ جدیدی راه‌اندازی کرده تا با صدور ویزای الکترونیک سهولت دریافت آن را برای گردشگران و دیگر متقاضیان آسان کند.

کارشناسان لیانا پرواز در این مطلب به شیوه اخذ ویزای الکترونیکی ایران می‌پردازند.

ویزای الکترونیکی ایران

با سامانه روادید الکترونیک آشنا شوید

وزارت امور خارجه ایران به منظور صدور روادید برای اتباع خارجی، سامانه روادید الکترونیکی را راه‌اندازی کرده است. پیش از راه‌اندازی این سامانه اتباع خارجی برای دریافت ویزا باید به سفارت یا دفتر کنسولگری کشور خود مراجعه می‌کردند. این اقدام وزارت خارجه باعث شده متقاضیان بتوانند به جای مراجعه حضوری به سفارت، در کم‌ترین زمان ممکن ویزای خود را دریافت کنند.

چگونه ویزای الکترونیکی ایران را بگیریم؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

انواع ویزای ایران

ویزاهای ایران انواع متفاوتی دارند؛ ویزای توریستی، ویزای زیارتی، تجاری، دیدار خانواده، ترانزیت، دیپلماتیک، خبرنگاری تحصیلی کاری ویزای ورود و ویزای درمانی. این انواع متفاوت ویزا کمک می‌کند تا قصد هر تبعه خارجی از ورود به ایران به طور دقیق مشخص باشد.

چگونه ویزای الکترونیکی ایران را بگیریم؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

مراحل اخذ ویزای الکترونیکی ایران

بعد از ورود به سامانه ویزای الکترونیکی، در صورتی که قصد دارید به صورت فردی ویزا بگیرید، باید به سراغ گزینه درخواست فردی روادید بروید. آژانس‌های مسافرتی و شرکت‌های گردشگری در این سامانه گزینه‌های مخصوص خود را دارند.

بعد از انتخاب گزینه درخواست فردی ویزا، تمام نکات لازم برای ثبت درخواست آنلاین با دقت مطالعه کنید و بعد برای بارگذاری مدارک خود اقدام کنید. پس از بارگذاری مدارک و ثبت درخواست ویزا باید اطلاعات مربوط به درخواست ویزا را وارد کنید. این اطلاعات شامل نوع ویزا، ملیت و محل اخذ روادید است.

پس از تائید اطلاعات شما با فرم ثبت درخواست در سامانه روادید الکترونیکی مواجه می‌شوید. اطلاعات خواستـه شـده در این فرم شامل نام، نام خانوادگی، نام پدر، جنسیت، تابعیت قبلی، محل تولد، تاریخ تولد، وضعیت تاهل و شغل شما می‌شوند.

در مرحله بعد باید اطلاعات تماس خود از جمله شماره تلفن همراه، ایمیل، کد پستی، آدرس محل اقامت، شماره تلفن و آدرس خود در ایران را وارد کنید. در ادامه اطلاعات مربوط به پاسپورت خود مانند شماره گذرنامه، نوع گذرنامه، تاریخ صدور و تاریخ انقضای آن را در سایت وارد کنید و تصویر صفحه اول پاسپورت را نیز آپلود کنید.

آخرین مرحله تکمیل فرم، مربوط به اطلاعات ویزا است. شما باید مدت روادید را به روز تعیین کرده و همچنین نوع ورودتان را انتخاب کنید.

پس از پشت سر گذاشتن این مراحل، یک پیام تایید به آدرس ایمیلی که ثبت کرده‌اید، ارسال می‌شود. برای ثبت نهایی درخواست، این پیام را تایید کنید.

چگونه ویزای الکترونیکی ایران را بگیریم؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

شرایط دریافت ویزای الکترونیکی

طبق اطلاعات موجود در سامانه روادید الکترونیک، شرایط صدور ویزای الکترونیکی ایران برای همه افراد وجود ندارد. چهار گروه می‌توانند درخواست ویزای خود را ثبت کنند:

1- اشخاص حقیقی که تابعیت یکی از دولت‌های خارجی را دارند

2- شرکت‌های دولتی و خصوصی

3- آژانس‌های مسافرتی و گردشگری معتبر

4- سازمان‌ها و نهادهای دولتی

چگونه ویزای الکترونیکی ایران را بگیریم؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

چگونه درخواست ویزای خود را پیگیری کنیم؟

پس از تکمیل فرم‌ها و ثبت درخواست شما در سامانه ویزای الکترونیک، کد مرجعی در اختیار شما قرار داده می‌شود که می‌توانید برای پیگیری مراحل صدور ویزای خود از طریق آن اقدام کنید.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای الکترونیکی ایران

مدارکی که لازم است برای دریافت ویزای الکترونیکی ایران در سامانه بارگذاری کنید، شامل موارد زیر است:

  • اسکن صفحه اول پاسپورت یا عکس واضح از آن
  • عکس واضح از متقاضی یا اسکن آن
  • اسکن کارت ملی میزبان مسافر در ایران
  • تکمیل فرم اطلاعات میزبان و مسافر

چگونه ویزای الکترونیکی ایران را بگیریم؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

اخذ ویزای الکترونیکی ایران از طریق آژانس‌های مسافرتی

آژانس‌های مسافرتی و موسسات گردشگری می‌توانند از طریق سامانه صدور ویزای الکترونیک، درخواست خود را ثبت کنند. بنابراین این آژانس‌ها یکی از گزینه‌های مطلوب برای اخذ ویزا ویزای الکترونیک شما هستند که برای راحتی بیشتر می‌توانید از آنها کمک بگیرید. لیاناپرواز یکی از آژانس‌هایی است که با کمک آن می‌توانید ویزای الکترونیکی ایران را دریافت کنید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می‌توانید با شماره 02141187 تماس گرفته و از مشاوران لیانا پرواز کمک بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۰۸ آبان ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.