پرواز فرست کلاس و بیزینس کلاس چه تفاوتی دارند؟

به روز رسانی: ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

پرواز فرست کلاس و بیزینس کلاس چه تفاوتی دارند؟

در این هفته، دومین شرکت هواپیمایی برتر دنیا یعنی قطر ایرویز اعلام کرد که لوکس‌ترین کابین پرواز فرست کلاس خود را از رده خارج می‌کند. افزایش اقبال به پروازهای بیزینس کلاس باعث شده است تا سفرهای هوایی فرست کلاس در آینده نزدیک به سرنوشت مشابه چک‌های مسافرتی و چمدان‌های بدون چرخ دچار شوند. قطر ایرویز، اولین هواپیمایی نیست که قصد دارد از پروازهای فانتزی فرست کلاس خود صرف نظر کند. در واقع اخیراً هواپیمایی‌های نیوزلند، ترکیش، مالزی، آفریقای جنوبی و لاتام نیز اقدام به محدود کردن خدمات فرست کلاس خود کرده‌اند. شرکت هواپیمایی امریکن نیز قصد دارد تا از سال آینده به این لیست بپیوندند.

اکبر الباکر، مدیر اجرایی قطر ایرویز معتقد است که دیگر سرمایه‌گذاری در صندلی‌ها و کابین‌های لوکس، بازدهی کافی را ندارد و در حال حاضر، آینده از آنِ پروازهای بیزینس کلاس است. اما چه تفاوت عمده‌ای بین پروازهای این دو کلاس وجود دارد؟ کارشناسان لیاناپرواز در این مطلب به بررسی تفاوت بین صندلی‌های فرست کلاس و بیزینس کلاس در پنج خط بزرگ هوایی جهان می‌پردازند.

امارات ایرلاین

سرویس فرست کلاس امارات ایرلاین در هر دو هواپیمای A380 و بوئینگ 777 آن موجود است. در این هواپیماها سوئیت‌های مجزا با تلویزیون‌های بزرگ به مسافران ارائه می‌شود. همچنین، مسافران فرست کلاس امارات می‌توانند از صرف وعده‌های غذایی لوکس بر فراز آسمان لذت ببرند. منوی این پرواز شامل غذاهایی چون خاویار و خرچنگ است و این غذاها در ظروف چینی رویال دالتون سرو می‌شوند.

هواپیمای A380 امارات دارای یک دوش اسپای هوشمند و کوچک است و کیت‌های رفاهی مجموعه بولگاری را نیز در اختیار مسافران قرار می‌دهد. این کیت‌ها برای آقایان و بانوان به طور مجزا طراحی می‌شوند و هر کیت حاوی محصولات ایتالیایی بولگاری از جمله لوسیون بدن و اسپری مینیاتوری است.

مسافران بیزینس کلاس امارات می‌توانند بر روی صندلی‌های جادار و تخت‌شوی هواپیما استراحت کنند. یک مینی‌بار شخصی و یک تلویزیون عریض نیز برای آنها در نظر گرفته شده است. با این حال، امارات ایرلاین از درب‌های کشویی و حریم خصوصی این کلاس پروازی غافل شده است. برای وعده‌های غذایی، مجموعه‌ای از لقمه‌های سبک در نظر گرفته شده که در همان ظروف چینی برای مسافران سرو می‌شوند. دوش اسپا و کیت بولگاری نیز در پرواز بیزینس کلاس امارات به مسافران ارائه خواهد شد.

پرواز فرست کلاس و بیزینس کلاس چه تفاوتی دارند؟

اتحاد ایرلاینز

قصد پرواز به لندن را دارید؟ با رزرو پرواز فرست کلاس اتحاد ایرلاینز می‌توانید در یک سوئیت خصوصی سه اتاقه، سفر لذت‌بخشی را تجربه کنید. اتاق‌های این سوئیت شامل اتاق خواب، نشیمن و حمام اختصاصی می‌شود و یک پیش‌خدمت خصوصی همواره آماده خدمت‌رسانی به شما است. همچنین، صبحانه مسافران در رخت‌خواب و در مقابل تلویزیون‌های صفحه بزرگ سرو می‌شود.

در کابین بیزینس کلاس نیز مبل‌‎های تخت‌شو به همرای منوی انتخابی به مسافران ارائه می‌شود. یک بخش ویژه نیز به تازگی در کلاس تجاری اتحاد ایرلاینز با همکاری جورجیو آرمانی راه‌اندازی شده است. جورجیو آرمانی بنیان‌گذار برند مشهور آرمانی است که در زمینه طراحی مد فعالیت می‌کند. این کابین‌ها به تشک مموری فوم با ملافه‌های مجلل آرمانی مجهز شده‌اند.

پرواز فرست کلاس و بیزینس کلاس چه تفاوتی دارند؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

سنگاپور ایرلاینز

کابین‌های فرست کلاس سنگاپور ایرلاینز توسط ژان ژاک کوست، طراح قایق‌های لوکس فرانسوی، طراحی شده‌اند. این سوئیت‌ها دارای اتاق‌های یک نفره و دو نفره اختصاصی هستند. این اتاق‌ها به صندلی‌های چرمی بسیار عریض و تلویزیون 24 اینچی HD مجهز هستند. مسافران می‌توانند از غذاهای منوی انتخابی این پرواز لذت ببرند و یا وعده‌های غذایی مورد نظر خود را 24 ساعت قبل از پرواز سفارش بدهند.

در مقابل، صندلی‌های موجود در کلاس تجاری بسیار کوچک‌تر هستند. البته در پروازهای بین‌المللی، یک تخت نرم چرمی نیز وجود دارد. رزرو غذای انتخابی پیش از پرواز نیز در سرویس بیزینس کلاس وجود ندارد.

پرواز فرست کلاس و بیزینس کلاس چه تفاوتی دارند؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

بریتیش ایرویز

مسافران فرست کلاس در بریتیش ایرویز می‌توانند از امکانات یک سوئیت خصوصی کامل بهره‌مند شوند. در منوی انتخابی این پرواز، غذاها و نوشیدنی‌های متنوعی وجود دارد. این در حالی است که مسافران بیزینس کلاس باید از داشتن سوئیت خصوصی صرف نظر کنند. البته یک تخت نرم برای آنها در نظر گرفته شده است. همچنین، بریتیش ایرویز در سرویس کلاب ورلد خود، یک تخت بزرگ 198 سانتی‌متری با حفظ حریم خصوصی به مسافران بیزینس کلاس ارائه می‌کند.

پرواز فرست کلاس و بیزینس کلاس چه تفاوتی دارند؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

لوفت هانزا

سرویس فرست کلاس و بیزینس کلاس لوفت هانزا شامل سوئیت‌های دو نفره است. اما چند تفاوت جزئی در سوئیت‌های این دو پرواز وجود دارد. به عنوان مثال در پرواز فرست کلاس، دیوارهای بلند و درب‌های سراسری وجود دارند. اما دیوار اتاق‌های بیزینس کلاس حدوداً تا زیر گردن ارتفاع دارند و برای حفظ حریم خصوصی، درب‌های کشویی در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که در هر دو سوئیت، تخت‌‌خواب به همراه تلویزیون بزرگ و سیستم گرمایشی و سرمایشی وجود دارد.

پرواز فرست کلاس و بیزینس کلاس چه تفاوتی دارند؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

شما می توانید در خصوص رزرو انواع پرواز با کارشناسان لیاناپرواز در ارتباط باشید.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۲۴ خرداد ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.