همه چیز در مورد جنگل سنگی چین

به روز رسانی: ۲۹ فروردین ۱۴۰۳

جنگل سنگی چین به عنوان جنگلی مقدس در بین مردم بومی شناخته می‌شود که در آن صخره‌هایی سر به فلک کشیده حضور دارند. این جنگل عجیب و عظیم برای علاقه مندان به صخره نوردی و یا کوهستان و سنگ مکانی بسیار دیدنی و جذاب به حساب می‌آید. اشکال این صخره‌ها ممکن است شکل انسان به خود بگیرد یا شبیه حیوانات و درختان باشد.

جنگل سنگی چین چشم اندازی وسیع و معنوی را پیش چشم مسافران قرار داده و طبق تجربه افرادی که از آن بازدید کرده‌اند، حتی ممکن است احساس کنید که خودتان هم یکی از آن صخره‌های عجیب هستید. به دلیل همین فضای حسی عجیب داستان‌های زیادی نیز برای این منطقه ساخته شده است.

کارشناسان لیانا پرواز در این گزارش به بررسی جنگل سنگی در تور چین پرداخته‌اند.

همه چیز در مورد جنگل سنگی چین_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

جنگل سنگی چین در کدام شهر آن قرار دارد؟

جنگل سنگی چین در شهر کنمینگ شیلین قرار گرفته و به قول مردم محلی آن، افرادی که به این شهر بروند و از جنگل سنگی دیدن نکنند در واقع وقت خود را تلف کرده‌‌اند. این پدیده زمین شناسی به جای داشتن درخت‌ها و گیاهان مختلف از سنگ‌های بلند و نوک تیز ساخته شده است. در این مکان زیبا می‌توان صخره‌هایی سر به فلک کشیده را دید.

همه چیز در مورد جنگل سنگی چین_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

بیشتر بخوانید:

صخره‌های عجیب در جنگل سنگی چین

در این جنگل می‌توان صخره‌هایی را دید که ارتفاعشان به 30 متر می‌رسد. این صخره‌ها رنگی خاکستری داشته و امکان گم شدن در بین آن‌ها بسیار زیاد است. به همین جهت مسافران به هیچ وجه نباید به تنهایی در آن قدم بردارند. وسعت این جنگل عجیب و غریب 2670 کیلومتر مربع بوده و به عنوان مکانی با رتبه گردشگری A در چین شناخته می‌شود.

علاوه بر آن، در این جنگل، غارهایی عجیب و اسرار آمیز نیز وجود دارند که به هیچ وجه نباید وارد آن‌ها شد. البته بسیاری از افراد وارد این غارها می‌شوند و لذتی ترسناک را تجربه می‌کنند.

همه چیز در مورد جنگل سنگی چین_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

 

 

جنگل سنگی چرا به وجود آمده است؟

این جنگل حدود 270 میلیون سال پیش در زیر آب‌های کم عمق قرار داشته و بعد از چندین هزار سال کم کم سر از آب بیرون آورده است. طبق افسانه‌های مردم محلی نیز جنگل سنگی را خدایان برای کسانی که به دنبال عشق هستند ساخته‌اند.

طبق روایت‌ها، دختری زیبا در زمان‌های قدیم عاشق شده و در اثر این عشق کشمکش‌های ایجاد می‌شود و در نهایت اجازه ازدواج به او داده نمی‌شود. همین اتفاق باعث ایجاد صخره‌ها به دست خدایان شده است.

همه چیز در مورد جنگل سنگی چین_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

فستیوال محلی در جنگل سنگی چین

از جمله فستیوال‌های جذابی که در این جنگل سنگی برپا می‌شود مربوط به روز 24 ماه ششم لونار است. در این روز مردم فستیوالی با نام مشعل را برگزار کرده و در جنگل سنگ رقص‌های محلی مختلف را اجرا می‌کنند. از دیگر آیین‌هایی که در این روز مورد توجه قرار می‌گیرد، می‌توان به کشتی گرفتن افراد با یک دیگر اشاره کرد.

همه چیز در مورد جنگل سنگی چین_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

تور جنگل سنگی چین

تور این جنگل 169 دلار هزینه دارد که برای شرکت در آن باید به شهر شیلین سفر کرد. مدت زمان تور مربوط به این مکان 1 روز بوده و از 8 صبح تا 6 عصر طول می‌کشد. در اصل تور این جنگل سنگی خصوصی بوده و به همین جهت هزینه آن نسبتا بیشتر است.

در تور جنگل سنگی سفری 1.5 ساعته از شهر شیلین تا مقصد مورد نظر صورت می‌گیرد و علاوه بر اتوبوس می‌توان با تاکسی نیز سراغ آن رفت. افراد باید توجه داشته باشند که سفر به این جنگل سنگی به تنهایی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود و امکان گم شدن در آن بسیار زیاد است.

همه چیز در مورد جنگل سنگی چین_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

برای دریافت اطلاعات بیشتر از شرایط سفر به چین و بازدید از جنگل سنگی آن با شماره تلفن 02141187 تماس بگیرید. کارشناسان لیانا پرواز به مسافران در انتخاب بهترین گزینه کمک می‌کنند.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۲۹ فروردین ۱۴۰۳

مطالب پیشنهادی

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.