هزینه تاکسی و مترو در روسیه چقدر است؟

به روز رسانی: ۲۸ بهمن ۱۴۰۲

برای حمل و نقل درون شهری در تور روسیه، استفاده از ماشین‌ها و اتوبوس‌های مدرن رایج است. از جمله این وسایل حمل و نقل عمومی می‌توان به مترو، انواع اتوبوس و اتوبوس برقی، تراموا، ماروشروتکا، تاکسی، منوریل و قایق اشاره کرد. تمام این گزینه‌ها در شهر مسکو وجود دارند و برای پرداخت هزینه آن‌ها باید از کارت تریوکا استفاده کرد. هزینه اتوبوس، تاکسی و مترو در روسیه متناسب با مقصدی که انتخاب می‌شود متغیر است و از حدود 30 روبل روسیه آغاز می‌شود.

کارشناسان لیاناپرواز  در این گزارش هزینه تاکسی و مترو در روسیه و در شهر مسکو را بررسی کرده و بهترین روش برای حمل و نقل در روسیه را معرفی کرده‌اند.

هزینه تاکسی و مترو در روسیه چقدر است؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

کارت تریوکا چیست و چطور تهیه می‌شود؟

کارت تریوکا نوعی بلیط الکترونیکی است که برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در مسکو به کار می‌رود. این کارت محدودیتی نداشته و برای تمام وسیله‌ها کاربرد دارد. این کارت که با رنگ آبی و نقش 3 اسب بر روی آن طراحی شده با قیمت 42 روبل روسیه به فروش می‌رسد. سقف قابل شارژ آن 3000 روبل روسیه بوده و امکان شارژ آن از طریق دفاتر فروش بلیط الکترونیک، ماشین‌های خودکار فروش بلیط الکترونیک و ایستگاه‌های متروی مسکو فراهم می‌شود.

هزینه تاکسی و مترو در روسیه چقدر است؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

هزینه تاکسی و مترو در روسیه چقدر است؟

هزینه مترو مسکو 30 تا 50 روبل روسیه بوده و هزینه تاکسی 100 تا 200 روبل روسیه برای مسیرهای کوتاه است. هزینه اتوبوس، اتوبوس برقی و تراموا نیز از 50 روبل روسیه شروع شده و ممکن است قیمت‌های متفاوتی داشته باشد. هزینه ماشروتکا روسیه 46 روبل روسیه برای یک سواری بوده و کشتی تفریحی نیز از 190 روبل آغاز شده و ممکن است تا چند هزار روبل افزایش پیدا کند.

هزینه تاکسی و مترو در روسیه چقدر است؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

کاربرد اتوبوس، تاکسی و مترو در روسیه

تاکسی و مترو در روسیه به همراه دیگر وسایل حمل و نقل عمومی، همگی طرفداران زیادی داشته و کاربرد آسانی را در اختیار افراد قرار می‌دهند. در مورد مترو روسیه می‌توان گفت که ایستگاه‌های آن با علامت قرمز M شناخته می‌شوند و ساعت کاری آن‌ها از 5:30 صبح تا 1 بامداد است.

اتوبوس درون شهری در مسکو از ساعت 6 و 7 صبح تا نیمه شب فعال بوده و اغلب مردم محلی از آن استفاده می‌کنند. به طور کلی استفاده از اتوبوس در مسکو سخت‌تر است زیرا مسافران نام ایستگاه‌ها و مسیرها را نمی‌دانند.

در مسکو سرعت تراموا و اتوبوس برقی کم است و از 6 و 7 صبح تا نیمه شب کار می‌کنند. تراموا روی ریل حرکت کرده و اتوبوس برقیاز بالا به کابل برق متصل است. مارشروتکا نیز نوعی اتوبوس کوچک تا ون بوده و افراد با دست تکان دادن به آن می‌توانند سوارش شوند. هزینه مارشروتکا به صورت نقدی نیز قابل پرداخت است.

هزینه تاکسی و مترو در روسیه چقدر است؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

بهترین گزینه برای حمل و نقل در روسیه کدام است؟

استفاده از تاکسی و مترو در روسیه رواج بیشتری داشته و گزینه مناسب‌تر و سریع‌تری برای حمل و نقل هستند. البته به دلیل هزینه بیشتر تاکسی بهتر است مسافران سراغ مترو بروند و برای بازدید از مکان‌های دیدنی شهر حمل و نقلی آسان و سریع را تجربه کنند.

البته بین مردم عادی در مسکو، بعد از مترو، اتوبوس‌ها جزو پرکاربردترین روش‌های حمل و نقل به حساب می‌آیند و مسافران نیز می‌توانند با کمک نقشه یا مردم عادی و حتی راهنمای تور حمل و نقل با اتوبوس را تجربه کنند. هر چند به طور کلی بهتر است گردشگران در اتوبوس خود را سردرگم نکنند و روش‌های ساده‌تری را برای جابجایی انتخاب کنند.
هزینه تاکسی و مترو در روسیه چقدر است؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

برای دریافت اطلاعات بیشتر از شرایط سفر به روسیه با کارشناسان لیاناپرواز  در ارتباط باشید. برای این منظور می‌توانید با شماره تلفن 02141187 تماس گرفته و سوالات خود را در مورد روسیه و تورهای آن بپرسید.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۲۸ بهمن ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.