هزینه اخذ ویزای ایران چقدر است؟

به روز رسانی: ۰۵ آذر ۱۴۰۲

هزینه ویزای ایران متناسب با اینکه چه نوع ویزایی تهیه می‌کنید متفاوت است. هزینه ویزا توریستی 50 دلار یا به نرخ ریال روز می باشد.

هزینه اخذ ویزای ایران چقدر است؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

انواع ویزا در ایران

ایران مانند اکثر کشورهای دیگر دو نوع ویزای فرودگاهی و غیرفرودگاهی دارد. مسافرانی که قصد آمدن به ایران را دارند معمولا از ویزای فرودگاهی استفاده می‌کنند که متناسب با کشورشان قیمت‌های متفاوتی دارد.

 

ویزای فرودگاهی ایران

این ویزا که برای شهروندان بیش از 70 کشور صادر می‌شود حدود 1 تا 30 روز امکان اقامت در ایران را برای فرد فراهم می‌کند. برای صدور این ویزا بهتر است حداقل دو روز قبل از سفر اقدامات مربوطه انجام شود. کارهای لازم برای دریافت این ویزا تکمیل فرم الکترونیکی درخواست روادید و چاپ برگه موافقت صدور روادید هستند. قیمت این ویزا برای اتباع مختلف متفاوت و از 75 تا 150 یورو متغیر است.

برای دریافت ویزای فرودگاهی به فرودگاه‌های بین‌المللی خاصی باید مراجعه کرد که در ایران می‌توان به فرودگاه‌های امام خمینی و مهرآباد در تهران، فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی در تبریز، فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب در شیراز و فرودگاه‌های بین‌المللی شهرهای کیش، بوشهر و قشم اشاره کرد.

 

انواع ویزای ایران با توجه به کاربردشان

برای مسافرت به ایران می‌توان از ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای اقوام، ویزای مولتی ایران، ویزای ایران برای اتباع آمریکا، کانادا و انگلیس، ویزای زیارتی ایران، ویزای تحصیلی ایران، ویزای درمانی ایران، ویزای کار، ویزای مطبوعاتی ایران و ویزای سیاسی یا ویزای دیپلماتیک ایران استفاده کرد.

 

ویزای توریستی ایران

این ویزا که هم به شکل عادی و هم به شکل فرودگاهی قابل تهیه است. افرادی که در ایران فامیل یا دوستی را دارند که برایشان دعوتنامه بفرستد با سرعت بیشتری می‌توانند این ویزا را بگیرند. ویزای توریستی برای تبعه‌های کشورهای کانادا، کلمبیا، افغانستان، پاکستان، بنگلادش، هند و سومالی به شکل فرودگاهی صادر نمی‌شود. این ویزا سه ماه اعتبار دارد و قیمت آن 50 دلار است.

 

ویزای تجاری ایران

این ویزا از طریق شرکت‌ها گرفته می‌شود و با گرفتن آن فرد می‌تواند در طول یک سال سه بار به ایران سفر کند. برای این ویزا فرم مشخصات شرکت و فردی که از جانب شرکت فرستاده شده است باید تکمیل شود.

 

ویزای مولتی ایران

این ویزا امکان چند بار ورود به کشور را فراهم می‌کند. با توجه به تعداد سفرها و مقاصدی که فرد دارد اعتبارهای مختلفی از این ویزا وجود دارند که بین 3 ماه تا 1 سال متغیر است. برای گرفتن این ویزا باید شرکتی به عنوان میزبان شما را معرفی کند. در واقع این ویزا نیز نوعی ویزای تجاری است.

 

ویزای اقوام ایران

این ویزا نیازمند این است که فرد مسافر فامیلی در ایران داشته باشد و به عنوان میزبان به اداره کنسولی وزارت امورخارجه مراجعه کند. در این نوع از ویزا مدارک لازم برای نشان دادن نسبت فامیلی ضروری هستند و تا 60 روز می‌توان از آن استفاده کرد.

 

ویزای ایران برای اتباع آمریکا، انگلیس و کانادا

این ویزا از طریق آژانس‌های مسافرتی قابل پیگیری و دریافت است. برای این روش از گرفتن ویزا باید از قبل برنامه تور مشخصی وجود داشته باشد و تور لیدر مورد تایید سازمان گردشگری در طول سفر همراه مسافران باشد.

دریافت ویزای ایران با لیاناپرواز

متقاضیان دریافت ویزای ایران می‌توانند از مشاوران لیاناپرواز کمک بگیرند تا سفر خوبی را برای خود رقم بزنند. برای اطلاعات بیشتر با شماره 0214118 تماس بگیرید.

 

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۰۵ آذر ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.