هر آنچه که باید درباره ویزای هند بدانید

به روز رسانی: ۲۸ خرداد ۱۴۰۲

هر آنچه که باید درباره ویزای هند بدانید

صنعت گردشگری در هند حدود 9.2 درصد از تولید ناخالص داخلی در این کشور را در سال 2018 پوشش داده است. دولت هند، آینده روشنی را برای این صنعت و به خصوص گردشگری پزشکی پیش‌بینی می‌کند. تمام اتباع خارجی به جز شهروندان کشورهای نپال، بوتان و مالدیو برای ورود به خاک هندوستان باید پاسپورت و ویزای هند را دریافت کنند. ویزای توریستی، کاری، تحصیلی و تجاری از جمله رایج‌ترین انواع ویزاهای صادر شده برای سفر به هند هستند. کارشناسان لیاناپرواز در این مطلب به بررسی انواع ویزای هند و شرایط اخذ آن می‌پردازند.

ویزای هند

انواع ویزای هند

ویزای توریستی: این ویزا برای گردشگرانی که قصد سفر به هند دارند صادر می‌شود. مدت زمان اعتبار ویزا بین 15 تا 30 روز است و اخذ ویزای توریستی منجر به اقامت دائم در هند نمی‌شود.

ویزای کاری: افرادی که این ویزا را دریافت می‌کنند باید سابقه کاری خوب و مهارت بالایی داشته باشند و از یک کارفرمای هندی، پیشنهاد کار دریافت کنند. متقاضی باید بتواند حداقل برای یک ماه، مخارج زندگی خود را تامین کند. دارندگان ویزای کاری هند می‌توانند پس از گذشت 5 سال برای اقامت دائم در این کشور اقدام کنند.

ویزای تحصیلی: هند به عنوان قطب رشته IT و برنامه‌نویسی در دنیا مشهور است. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارند باید بتوانند پیشنهاد تحصیلی دریافت کنند. این افراد می‌توانند پس از اتمام دوره تحصیلی خود برای اخذ ویزای کاری هند اقدام کنند.

ویزای تجاری: این ویزا برای کسانی صادر می‌شود که قصد انجام فعالیت تجاری در هند را دارند. در صورتی که تجارت شما پس از 5 سال همچنان فعال باشد، می‌توانید برای اخذ اقامت دائم هند اقدام کنید. این ویزا بنا به صلاحدید سفارت هند با اعتبار 3 یا 6 ماهه دو بار ورود صادر می‌شود.

شرایط اخذ ویزای هند

کشور هندوستان برای صدور ویزای توریستی هند، سخت‌گیری چندانی ندارد. متقاضیان نباید سوء سابقه کیفری یا حقوقی داشته باشند. این کشور تمام محدودیت‌های کرونایی خود را حذف کرده است. بنابراین، مسافران نیازی به ارائه کارت واکسن یا تست منفی پی‌سی‌آر ندارند. متقاضی می‌تواند برای اخذ ویزای هند به دو صورت حضوری یا الکترونیکی اقدام کند. البته در حال حاضر، امکان دریافت ویزای الکترونیکی هندوستان برای شهروندان ایرانی وجود ندارد.

هر آنچه که باید درباره ویزای هند بدانید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای هند

کسانی که برای تحصیل یا کار قصد سفر به هند را دارند باید مدارک مربوط به پیشنهاد تحصیلی یا کاری را به سفارت هند تحویل دهند. فرم تکمیل شده اطلاعات فردی، پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه، دو قطعه عکس 5*5 با زمینه سفید، کپی صفحات شناسنامه، کپی کارت ملی، کپی تمامی ویزاهای قبلی هند (در صورت وجود)، بیمه مسافرتی، بلیط رفت و برگشت و واچر هتل از دیگر مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای هند است.

لازم به ذکر است کسانی که قصد دریافت ویزای تجاری را دارند باید یک دعوت‌نامه از سوی شرکت تجاری در هند و یک معرفی‌نامه از شرکت بازرگانی در ایران را نیز به همراه داشته باشند. همچنین، ارائه گردش 3 ماهه حساب و داشتن مدارک مربوط به تمکن مالی الزامی است.

مراحل اخذ ویزای هند

متقاضیان ایرانی باید برای انجام انگشت‌نگاری و تحویل مدارک به سفارت هند مراجعه کنند. ویزای توریستی هند حدود 7 تا 10 روز پس از درخواست، صادر خواهد شد و هزینه آن 160 دلار است. همچنین، ویزای تجاری حدود 15 تا 30 روز بعد از درخواست صادر می‌شود و متقاضی باید 400 دلار بابت دریافت این ویزا پرداخت کند. این هزینه غیر قابل استرداد است.

لیاناپرواز جزء معدود کارگزارهای اصلی اخذ ویزا و رزرو هتل در کشور ایران است. در صورتی که قصد سفر به این کشور پر رمز و راز را دارید می‌توانید برای اخذ ویزای هند، رزرو تور، رزرو هتل و… با کارشناسان مجرب لیاناپرواز تماس بگیرید.

شماره تماس: 02141187

 

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۲۸ خرداد ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.