هر آنچه که باید درباره اخذ ویزای عمان بدانید

به روز رسانی: ۱۳ تیر ۱۴۰۲

سفر به عمان برای گردشگران ایرانی کار چندان دشواری نیست. چرا که ایران جزء 103 کشور معاف از ویزا و روادید برای سفرهای 14 روزه به عمان است. البته گردشگرانی که قصد دارند تا بیش از 14 روز در عمان اقامت داشته باشند، باید نسبت به اخذ ویزای توریستی عمان اقدام کنند. کارشناسان لیاناپرواز در ادامه، انواع ویزای عمان و شرایط اخذ ویزای توریستی عمان را مورد بررسی قرار می‌دهند.

ویزای عمان

انواع ویزای عمان

ویزای توریستی: این ویزا برای مدت 14 روز، 30 روز و حتی یکساله برای مسافران صادر می‌شود.

ویزای کاری: افرادی که قصد دارند تا در عمان کار کنند باید از طرف یک کارفرمای عمانی، پیشنهاد شغلی دریافت کنند. این ویزا تنها برای افراد 21 تا 60 ساله صادر خواهد شد.

ویزای تجاری: ویزای تجاری عمان در حقیقت همان ویزای سرمایه‌گذاری است. این ویزا برای صاحبان کسب و کارها، مدیران و تاجرانی که قصد توسعه یا تاسیس شرکت در عمان را دارند صادر می‌شود. همچنین، کسانی که قصد دارند تا در این کشور، املاک خریداری کنند باید ویزای تجاری عمان را دریافت کنند.

ویزای تحصیلی: دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در عمان را دارند باید نسبت به اخذ این ویزا اقدام کنند. دریافت پذیرش از دانشگاه‌های عمان برای دریافت ویزای تحصیلی الزامی است.

ویزای درمانی: افرادی که قصد دارند تا فرآیند درمانی خود را در عمان انجام بدهند باید ویزای درمانی این کشور را دریافت کنند. البته باید توجه داشت که شرط اصلی اخذ ویزای درمانی، اثبات عدم توانایی درمان در کشور مبدا است.

هر آنچه که باید درباره اخذ ویزای عمان بدانید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

مطالب مرتبط:

بهترین تور عمان در بهترین هتل های مسقط با لیاناپرواز

7 جاذبه گردشگری که نباید در سفر به عمان از دست بدهید

قوانین سفر به عمان بدون ویزا

همانطور که قبلاً اشاره شد گردشگران 103 کشور از جمله ایران، انگلیس، کانادا، آمریکا، ارمنستان، چین، کره جنوبی، تایوان، تایلند، هند و… می‌توانند بدون ویزا و روادید برای مدت 14 روز به این کشور سفر کنند. با این حال، سفر بدون ویزا به عمان، مقررات خاصی دارد که عبارتند از:

 • این گردشگران باید مدارک مربوط به رزرو قطعی هتل، بلیت برگشت و بیمه درمانی همراه داشته باشند.
 • در صورتی که گردشگر بیش از 14 روز در عمان بماند، باید به ازای هر روز اضافه، 20 ریال عمانی جریمه بپردازد.
 • تمدید اجازه سفر 14 روزه بدون ویزا و روادید امکان‌پذیر نیست.
 • در صورتی که گردشگران قصد داشته باشند تا برای مدت زمان بیشتری در عمان ساکن باشند، باید نسبت به اخذ ویزا و روادید یک ماهه گردشگری اقدام کنند.
 • پاسپورت گردشگران باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. همچنین، داشتن تمکن مالی برای پوشش هزینه‌ها در طول سفر الزامی است.
 • اگر گردشگری معاف از اخذ ویزا و روادید باشد؛ اما همسر و فرزندانش مشمول این معافیت نباشند می‌توانند در بازه زمانی 14 روزه بدون ویزا و روادید به عمان سفر کنند.
 • شهروندان مقیم 103 کشور یاد شده و افرادی که دارای ویزا و روادید معتبر برای ورود به کشورهای آمریکا، استرالیا، کانادا، انگلستان، ژاپن و کشورهای حوزه شنگن هستند، می‌توانند از معافیت ورود به عمان بدون ویزا و روادید استفاده کنند.
 • این معافیت تنها برای ورود گردشگران خارجی به خاک عمان در نظر گرفته شده است. بنابراین، مسافران نمی‌توانند بدون دریافت ویزا و روادید به فعالیت کاری، تحصیلی، درمانی و… بپردازند.
 • گردشگرانی که قصد سفر به عمان را دارند باید حداقل دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده باشند.

شرایط و مدارک اخذ ویزای توریستی عمان

افرادی که قصد دارند تا بیش از 14 روز در عمان اقامت داشته باشند، باید نسبت به اخذ ویزای توریستی این کشور اقدام کنند. درخواست این ویزا به صورت آنلاین است و ویزا به شکل الکترونیکی صادر می‌شود. البته این درخواست حتماً باید از سوی کارگزاران اصلی و آژانس‌های مسافرتی ارائه شود. همچنین، هزینه ویزا نیز باید به آژانس‌های مسافرتی پرداخت شود. برای اخذ این ویزا به مدارکی چون اسکن یا عکس از صفحه اول شناسنامه و پاسپورت، فرم درخواست و یک قطعه عکس 6*4 نیاز است. این مدارک نیازی به ترجمه ندارند.

لیاناپرواز مجری انحصاری برگزاری تور عمان در ایران است و خدمات مربوط به اخذ ویزای این کشور را نیز برای مسافران انجام می‌دهد. اگر قصد رزرو تور، هتل یا دریافت ویزای عمان را دارید می‌توانید با مشاوران ما با شماره 02141187 تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۱۳ تیر ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.