نکاتی که نباید در تور ارمنستان فراموش کنید

به روز رسانی: ۱۶ مهر ۱۴۰۲

سفر به هر کشوری در کنار تمام لذتی که از دیدن جاهای جدید نصیب‌تان می‌کند، با بایدها و نبایدهایی همراه است. در مورد سفر به ارمنستان هم نکاتی وجود دارد که بد نیست قبل از سفر به این کشور با آنها آشنا شوید.

کارشناسان لیاناپرواز در ادامه این مطلب شما را با چند نکته جالب و مهم در مورد ارمنستان آشنا می‌کنند.

سفر به ارمنستان

1- کمک گرفتن از مردم محلی را فراموش نکنید

مردم ارمنستان به طور کلی رفتار بسیار دوستانه‌ای با گردشگران دارند. اغلب افرادی که در این کشور می‌بینید، بسیار خونگرم هستند و هیچوقت از کمک کردن به شما خودداری نمی‌کنند. بنابراین اگر در طول سفر به ارمنستان و اقامت در این کشور گم شدید یا سوالی داشتید، می‌توانید از مردم بپرسید. آنها صمیمانه به شما کمک خواهند کرد.

نکاتی که نباید در تور ارمنستان فراموش کنید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

2- تمام مدت اقامت‌تان را در شهر نگذرانید

شهرهای ارمنستان دیدنی‌های زیاد دارند. اما اگر از طبیعت زیبای روستاها و حومه شهرها غافل شوید، یکی از لذت‌‌های بزرگی را که می‌توانید در سفر به ارمنستان تجربه کنید، از دست می‌دهید. برای بازدید از طبیعت زیبای ارمنستان می‌توانید به یکی از باغ‌ها و مراتع زیبای روستایی بروید. این زمین‌های سرسبز و چشم‌نواز یکی از زیباترین دیدنی‌های ارمنستان هستند.

نکاتی که نباید در تور ارمنستان فراموش کنید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

3-  انعام دادن را فراموش نکنید

در بسیاری از کشورها انعام دادن معمول نیست و در رستوران‌ها یا هر مکان دیگری از افراد انتظار نمی‌رود تا مبلغی را به عنوان انعام پرداخت کنند. در ارمنستان با این که تقریبا بر همه چیز مالیات اعمال می‌شود، مرسوم است که مبلغ کمی هم به عنوان انعام پرداخت شود. معمولا پرداخت مبلغی در حد یک دلار آمریکا کافی است.

نکاتی که نباید در تور ارمنستان فراموش کنید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

4- در اواسط روز از اتوبوس استفاده نکنید

یکی از متداول‌ترین وسایل حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد در شهر، اتوبوس است. با این حال باید توجه داشته باشید که در شهرهای بزرگی مثل ایروان، سوار اتوبوس شدن در اواسط روز قطعا پشیمان‌تان می‌کند. اتوبوس‌های ایروان در این ساعت از روز معمولا آنقدر شلوغ هستند که غیرممکن است صندلی‌ای برای نشستن پیدا کنید.

به جای اتوبوس می‌توانید از حمل و نقل زیرزمینی استفاده کنید که هزینه‌ای برابر با اتوبوس دارد و بسیار سریع‌تر است.

5- خرید در ایروان فراموش نشود

ایروان شهری است که هزینه زندگی پایینی دارد. فرهنگ خرید خوب این شهر در کنار هزینه‌های پایین، یکی از مزایایی است که می‌توانید از آن استفاده کنید. بودجه شما اهمیت زیادی ندارد، خرید در ایروان تقریبا با هر بودجه و سلیقه و نیازی ممکن و لذت بخش خواهد بود.

نکاتی که نباید در تور ارمنستان فراموش کنید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

6- شب‌ها را از دست ندهید

وقتی در یک شهر بزرگ اقامت دارید، گذراندن زمانی در شب‌های و کافه‌های زیبای آن بسیار لذت‌بخش خواهد بود. در این کافه‌های چشم‌نواز می‌توانید با مردم ارمنستان و فرهنگ‌شان بیشتر آشنا شوید و اوقات خوبی را تجربه کنید.

نکاتی که نباید در تور ارمنستان فراموش کنید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

سفر به ارمنستان با تورهای مسافرتی

یکی از بهترین راه‌ها برای سفر به ارمنستان انتخاب یک تور مناسب برای سفر به این کشور است. برای کسب اطلاعات از انواع تور ارمنستان یا رزرو هتل می‌توانید از کارشناسان لیاناپرواز کمک بگیرید که مشتاقانه برای پاسخگویی به سوالات شما آماده هستند. برای ارتباط مستقیم با آنها از شماره تماس 02141187 استفاده کنید.

3/5 - (5 امتیاز)
منبع: / به روز رسانی:۱۶ مهر ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.