نکاتی که در خرید سیمکارت قطر باید بدانید

به روز رسانی: ۱۶ بهمن ۱۴۰۲

خرید سیمکارت قطر که برای توریست‌ها با امکانات مختلفی ارائه می‌شود یکی از مسائل مهم برای گردشگران به حساب می‌آید. افراد مختلف می‌توانند با روش‌های متفاوتی برای خرید سیمکارت اقدام کنند و برای این منظور اپراتورهای فعالی در قطر وجود دارند. تور قطر در نوروز 1403 جزو تورهای مسافرتی پرطرفدار بوده و به همین جهت در قطر نیز امکانات متعددی برای رفاه مسافران در نظر گرفته می‌شود که یکی از این امکانات مسائل مربوط به سیمکارت است.

کارشناسان لیاناپرواز  در این گزارش نکاتی که در خرید سیمکارت قطر باید بدانید را معرفی کرده‌اند.

نکاتی که در خرید سیمکارت قطر باید بدانید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

خرید سیمکارت قطر از اپراتورهای معتبر

در خرید سیمکارت قطر اولین نکته‌ای که باید توجه کرد اپراتوری است که افراد می‌خواهند سیمکارت را از آن تهیه کنند. اپراتورهای مختلف قطر خدمات متفاوتی عرضه می‌کنند و قیمت سیمکارت در هر یک متفاوت است.

نکاتی که در خرید سیمکارت قطر باید بدانید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

قطر تل Qatar tel

این اپراتور کیفیت آنتن دهی مناسبی داشته و در سراسر قطر کاربران زیادی از آن استفاده می‌کنند. قطر تل با شرکت همراه اول ایران نیز قراردادی دارد که باعث شده کاربران ایرانی بتوانند مدیریت بهتری در مورد هزینه‌های خود داشته باشند. طبق این قرارداد در سفر به قطر، مسافرانی که سیمکارت همراه اول دارند می‌توانند رومینگ همراه اول خود را فعال کنند و سیمکارت اعتباری خود را به کار ببرند. با توجه به این قرارداد آنتن دهی این اپراتور کیفیت بالایی ارائه می‌دهد و امکان تماس‌های بین المللی را فراهم می‌سازد. در  این حالت نیازی به خرید سیمکارت همراه اول وجود ندارد.

خرید سیمکارت قطر ودافون Vodafone

اپراتور معروف دیگری که می‌توان از آن سیمکارت تهیه کرد ودافون است. این اپراتور شرکت مخابراتی چند ملیتی بریتانیایی بوده و یکی از نمایندگی‌های آن در قطر قرار دارد. برای خرید سیمکارت ودافون باید به بسته اعتباری و اینترنت همراه مورد نیاز خود توجه کنید زیرا قیمت سیمکارت به حجم این دو مورد وابسته است.

سیمکارت اردو Ooredoo

سیمکارت اردو یکی از سیمکارت‌های با کیفیت است که آنتن دهی بالایی دارد. این سیمکارت را می‌توان از تمام شعبه‌های فروش سیمکارت در دوحه تهیه کرد. برای خرید این محصول نیز باید نوع سیمکارت و بسته مورد نیاز خود را مشخص کرد تا هزینه مورد نظر اعمال شود. اپراتور اردو جزو شرکت‌هایی است که برای توریست‌ها بهترین گزینه‌ها و پیشنهادات را ارائه می‌دهد.

سیمکارت هالا Hala

سیمکارت اپراتور هالا را به سادگی و بعد از رسیدن به فرودگاه حمد می‌توان تهیه کرد. این  سیمکارت مانند نمونه‌های مشابه دیگر با انواع مختلفی به فروش می‌رسد که همگی در بسته اینترنت و مکالمه اهمیت دارند.

 

سیمکارت قطر را از کجا باید خرید؟

خرید سیمکارت قطر بهتر است از شعبه‌های نمایندگی فروش سیمکارت صورت گیرد. برای خرید سیمکارت بین المللی قطر نیز می‌توان سراغ فرودگاه حمد رفت. البته بهتر است مسافران توجه داشته باشند که قیمت سیمکارت قطر در فرودگاه نسبت به سیمکارت‌های سطح شهر بالاتر خواهد بود. برای پیدا کردن نمایندگی‌ها و شعبه‌های اپراتورهای تلفن همراه بهتر است گزینه مورد نظر خود را انتخاب کرده و از طریق گوگل مپ پیدا کنید.

نکاتی که در خرید سیمکارت قطر باید بدانید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

چه مدارکی برای خرید سیمکارت قطر لازم است؟

برای خرید این سیمکارت به همراه داشتن پاسپورت اهمیت بالایی دارد. در نمایندگی‌های اپراتورها معمولا فرمی به افراد داده می‌شود که باید اطلاعات مورد نیاز خود را بر روی آن ثبت کنند و سیمکارت توریستی خود را بگیرند. این سیمکارت برای زمان محدودی اعتبار دارد و قبل از فعال کردن آن بهتر است از کارگزار فروش درخواست کرد تا پروسه استفاده و هزینه آن را توضیح دهد.

نکاتی که در خرید سیمکارت قطر باید بدانید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

آیا امکان استفاده از سیمکارت قطر در ایران وجود دارد؟

نمی‌توان سیمکارت قطر را در ایران استفاده کرد و آنتن دهی نخواهد داشت.

نکاتی که در خرید سیمکارت قطر باید بدانید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

برای دریافت اطلاعات بیشتر از شرایط و هزینه‌های سفر به قطر می‌توانید با کارشناسان لیاناپرواز در ارتباط باشید. برای رفع ابهامات خود با شماره تلفن 02141187 تماس حاصل فرمایید.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۱۶ بهمن ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.