نکاتی که باید قبل از ثبت درخواست ویزای ایران بدانید

به روز رسانی: ۱۷ آبان ۱۴۰۲

گسترش گردشگری و سفرهای تجاری به معنی لزوم اندیشیدن چاره‌هایی برای تسریع روند صدور ویزا است. ایران نیز مانند تمام کشورهای دنیا برای ورود به خاک خود قوانینی دارد که داشتن ویزا از جمله آنها است. امروزه به دلیل توسعه گردشگری در جهان و همچنین توسعه تکنولوژی، تلاش شده صدور ویزا سریع‌تر و ساده‌تر صورت گیرد. نتیجه این تلاش‌ها، راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیکی صدور ویزا است که نیاز به مراجعه سفارت را تا حدود زیادی کاهش می‌دهد. با این حال، همچنان نکاتی وجود دارد که قبل از ثبت درخواست ویزای ایران باید بدانید.

کارشناسان لیاناپرواز در این مطلب به این نکات مهم می‌پردازند.

ویزای ایران

انواع ویزای ایران

ویزای ایران انواع مختلفی دارد؛ از جمله ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای زیارتی، ویزای دیدار با خانواده، ویزای ترانزیتی، ویزای دیپلماتیک، ویزای خبرنگاری، ویزای تحصیلی، ویزای کاری و ویزای درمانی. برای ثبت درخواست هر کدام از این ویزاها باید با توجه به مدارک لازم در سامانه الکترونیکی صدور ویزای ایران اقدام کنید.

نکاتی که باید قبل از ثبت درخواست ویزای ایران بدانید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

سامانه الکترونیکی صدور ویزای ایران

وزارت امور خارجه ایران به منظور صدور روادید برای اتباع خارجی که قصد ورود به کشور را دارند، سازوکاری با عنوان سامانه روادید الکترونیکی طراحی کرده است. پیش از راه‌اندازی این سامانه اتباع خارجی برای دریافت ویزای ایران باید به سفارت مراجعه می‌کردند. اما این اقدام وزارت خارجه ایران باعث شده متقاضیان بتوانند به جای مراجعه حضوری به سفارت، ویزای خود را با سهولت و سرعت بیشتری دریافت کنند.
نکاتی که باید قبل از ثبت درخواست ویزای ایران بدانید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست ویزای ایران

مدارکی که لازم است برای ثبت درخواست ویزای الکترونیکی در سامانه بارگذاری کنید، شامل این موارد می‌شود؛

  • اسکن عکس واضح صفحه اول پاسپورت
  • عکس واضح متقاضی یا اسکن عکس
  • اسکن کارت ملی میزبان
  • تکمیل فرم اطلاعات مسافر و میزبان او

نکاتی که باید قبل از ثبت درخواست ویزای ایران بدانید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

مراحل ثبت درخواست ویزای ایران

1- بعد از ورود به سامانه ویزای الکترونیکی صدور ویزای ایران، با توجه به نیاز خود باید به سراغ گزینه‌های مربوطه بروید. آژانس‌های مسافرتی و شرکت‌های گردشگری گزینه مخصوص خود را دارند و اگر شما می‌خواهید ویزای خود را به صورت فردی بگیرید، باید گزینه درخواست فردی روادید را انتخاب کنید.

2- توجه داشته باشید که تمام نکات لازم برای ثبت درخواست آنلاین با دقت مطالعه کرده و سپس مدارک خود را بارگذاری کنید. پس از بارگذاری مدارک و ثبت درخواست ویزا، اطلاعات مربوط به درخواست ویزا را وارد کنید که شامل نوع ویزا، ملیت و محل اخذ روادید است.

3- پس از تائید اطلاعات، فرم ثبت درخواست در سامانه روادید الکترونیکی نمایش داده می‌شود. اطلاعات خواستـه شـده در این فرم شامل نام، نام خانوادگی، نام پدر، جنسیت، تابعیت قبلی، محل تولد، تاریخ تولد، وضعیت تاهل و شغل شما می‌شوند.

4- در مرحله بعد باید اطلاعات تماس خود از جمله شماره تلفن همراه، ایمیل، کد پستی، آدرس محل اقامت، شماره تلفن و آدرس خود در ایران را وارد کنید. در ادامه، اطلاعات مربوط به پاسپورت 5- خود مانند شماره گذرنامه، نوع گذرنامه، تاریخ صدور و تاریخ انقضای آن را در سایت وارد کرده و تصویر صفحه اول پاسپورت را نیز بارگذاری کنید.

6- آخرین مرحله تکمیل فرم، مربوط به اطلاعات ویزا است و شما باید مدت روادید را به روز تعیین کرده و همچنین نوع ورودتان را انتخاب کنید.

7- پس از پشت سر گذاشتن این مراحل، یک پیام تایید به آدرس ایمیلی که ثبت کرده‌اید، ارسال می‌شود. برای ثبت نهایی درخواست، این پیام را تایید کنید.

نکاتی که باید قبل از ثبت درخواست ویزای ایران بدانید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

ثبت درخواست ویزای ایران با آژانس‌های مسافرتی

آژانس‌های مسافرتی و موسسات گردشگری می‌توانند از طریق سامانه صدور ویزای الکترونیک، درخواست خود را ثبت کنند. بنابراین این آژانس‌ها یکی از گزینه‌های مطلوب و مقرون به صرفه برای اخذ ویزا ویزای الکترونیک شما هستند که برای راحتی بیشتر می‌توانید از آنها کمک بگیرید. لیاناپرواز یکی از آژانس‌هایی است که با کمک آن می‌توانید ویزای الکترونیکی ایران را دریافت کنید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می‌توانید با شماره 02141187 تماس گرفته و از مشاوران لیاناپرواز کمک بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۱۷ آبان ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.