معروف ترین قلعه هند کدام است؟

به روز رسانی: ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

معروف‌ترین قلعه هند با مساحتی بزرگ و معماری جذاب طراحی شده و در اغلب موارد در طول زمان به آن بخش‌های دیگری اضافه شده است. اکثر قلعه‌های بزرگی که در هند پیدا می‌شوند اهمیت دارند و عموما قدمت آن‌ها می‌تواند به چندین قرن برسد. این مکان‌های قابل توجه که اکثرا به ثبت میراث جهانی یونسکو نیز رسیده‌اند، هر ساله هزاران بازدید کننده را از سراسر جهان به خود جذب می‌کنند. قلعه قرمز، قلعه عامر قلعه جایسالمر، قلعه چیتورگاه و قلعه جوناگار از جمله این قلعه‌های معروف هستند. علاوه بر آن، قلعه گوالیور مالیا پرادش نیز یکی از قلعه‌های معروف و محبوب هندی به شمار می‌آید که نباید دیدن آن را از دست داد.

کارشناسان لیانا پرواز در این گزارش معروف‌ترین قلعه‌های تور هند را معرفی کرده‌اند.

معروف ترین قلعه هند کدام است؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

قلعه قرمز، به عنوان معروف ترین قلعه هند

قلعه قرمز در سال 1630 و به دستور شاه جهان ساخته شده است. این قلعه جذاب و معروف بیش از 200 سال به عنوان مکانی برای مراسم‌های مختلف مغول‌ها کاربرد داشته و بعد از مغول‌ها چند باری تخریب شده و دوباره بازسازی شده است. در این قلعه قسمت‌های جدیدی اضافه شده و به طور کلی با توجه و حفظ و نگه داری به مکانی جذاب برای توریست‌ها تبدیل شده که همین آن را در میراث جهانی یونسکو قرار می‌دهد. این قلعه هند نمادی از معماری مغول‌ها در هند است و طرفداران زیادی دارد.

معروف ترین قلعه هند کدام است؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

 

قلعه هند با نام عامر، راجستان

این قلعه که به عنوان دروازه‌ای به راجستان شناخته می‌شود، بنایی زیبا و عظیم بوده و بالای تپه عقاب‌ها قرار دارد. این بنای زیبا با انعکاسی که در آب دریاچه موائوتا نشان می‌دهد، نمایی زیبا و جذاب داشته و سبک آن هندویی و راجپوتانا است. این مکان با سنگ‌های مرمر و سنگ‌های ماسه سنگ قرمز ساخته شده و در آن می‌توان ترکیبی از نور و موسیقی را در گردش اطراف دریاچه لمس کرد.

معروف ترین قلعه هند کدام است؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

 

 

قلعه جایسالمر راجستان قلعه‌ای جذاب برای مسافران

قلعه دیگری که در راجستان طرفداران زیادی را به خود جذب می‌کند، با نام جایسالمر شناخته می‌شود. این مکان زیبا در سال 1156 به دستور حاکم زمان راجپوت، راوال جایسال ساخته شده و اهمیت زیادی برای اهالی منطقه دارد. علاوه بر آن، این قلعه ماسه سنگ‌هایی طلایی داشته و هر یک از ورودی‌های آن با شکل متفاوتی ساخته شده‌اند.

معروف ترین قلعه هند کدام است؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

 

قلعه هند با نام چیتورگاه

این قلعه راجستان بر روی تپه‌ای در بالای رودخانه براچ قرار گرفته و یکی از جذاب‌ترین قلعه‌هایی است که می‌توان از آن دیدن کرد. این قلعه هند نماد غرور، عشق و روح هنرمندانه مردم راجپوت در نظر گرفته شده و ساخت آن به قرن 7 میلادی بر می‌گردد. این مکان زیبا قصه‌های زیادی برای تعریف کردن داشته و فضایی محشر با معماری خاص را پیش چشم مسافران قرار می‌دهد. علاوه بر آن، این قلعه هند با 7 ورودی که هر یک با طراحی و اسمی خاص ساخته شده‌اند امکان بازدید از مراکز مختلفی از جمله بخش‌های دارای آب، معبدها و سالن‌های مختلف اجتماعات را فراهم می‌کند.

معروف ترین قلعه هند کدام است؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

قلعه هند با نام جوناگار در راجستان

این قلعه هند برجی محصور در بین دیوارهای بلند و خندق‌های عمیق بوده و به دستور راجا رای سینگ ساخته شده است. این مکان که ساخت آن مربوط به 1558  میلادی است، در طول زمان با بخش‌های زیادی که به آن اضافه شده، گسترش یافته و زیبایی‌های آن بیشتر به چشم می‌رسند. دیوارهای این قلعه هند طلایی و قرمز بوده و موزاییک‌های آن شیشه‌ای هستند. علاوه بر آن، نقاشی‌های زیادی نیز بر روی دیوارها دیده می‌شود.

معروف ترین قلعه هند کدام است؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

برای دریافت اطلاعات بیشتر از شرایط سفر به هند و دیدن قلعه‌های منحصر به فرد آن با کارشناسان لیانا پرواز در ارتباط باشید. برای این منظور شماره تلفن 02141187 در اختیار گردشگران قرار گرفته است و می‌توانند تمام سوالات خود را از متخصصان بپرسند.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۲۷ فروردین ۱۴۰۳

مطالب پیشنهادی

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.