معرفی ایمن ترین ایرلاین های دنیا در سال 2023

به روز رسانی: ۱۳ تیر ۱۴۰۲

نگرانی ناشی از سوانح هوایی باعث می‌شود تا تعداد زیادی از مسافران همواره به دنبال ایمن‌ترین ایرلاین‌های دنیا باشند. آمارها نشان می‌دهد که در سال 2019 میلادی 125 سانحه هوایی در دنیا اتفاق افتاده که منجر به فوت 578 نفر شده است. البته تمام سوانح هوایی منجر به کشته شدن مسافران نخواهد شد و بیش از 95 درصد آنها از سقوط هواپیما جان سالم به در می‌برند. به علاوه، طبق آمارها تعداد مرگ و میرهای ناشی از تصادفات جاده‌ای بسیار بیشتر از سوانح هوایی است.

ایمن ترین ایرلاین های دنیا

ایرلاین ریتینگز تنها وبسایت رتبه‌بندی ایرلاین‌های دنیا بر اساس ایمنی است. این وبسایت 20 ایرلاین ایمن دنیا در سال 2023 میلادی را از بین 385 شرکت هواپیمایی مختلف انتخاب کرده است. این ایرلاین‌ها در ادامه مطلب به اختصار معرفی خواهند شد.

1. هواپیمایی کانتاس

کانتاس به عنوان بزرگ‌ترین ایرلاین استرالیا شناخته می‌شود. این هواپیمایی، فعالیت رسمی خود را از سال 1921 آغاز کرده و در حال حاضر، سومین شرکت هواپیمایی قدیمی در دنیا است. کانتاس بیش از 119 هواپیمای مسافربری و باربری دارد که به بیش از 110 مقصد مختلف جهان سفر می‌کنند.

2. ایر نیوزلند

این ایرلاین، بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی کشور نیوزلند است. ایر نیوزلند در سال 2020 میلادی به عنوان بهترین خط هواپیمایی دنیا معرفی شد. این هواپیمایی بیش از 107 هواپیمای مسافربری و باربری دارد و پروازهای خود را به بیش از 55 مقصد دنیا انجام می‌دهد.

3. اتحاد ایرویز

اتحاد ایرویز حامل پرچم امارات متحده عربی است. این هواپیمایی در حال حاضر به عنوان چهارمین خط هواپیمایی بزرگ خاورمیانه شناخته می‌شود. اتحاد ایرویز روزانه به بیش از 96 مقصد دنیا سفر هوایی انجام می‌دهد و 120 فروند هواپیما دارد.

4. قطر ایرویز

قطر ایرویز حامل پرچم کشور قطر است و در سال 1993 فعالیت خود را آغاز کرد. در سال 2017 وبسایت «بیزینس اینسایدر» قطر ایرویز را در جایگاه نخست شرکت‌های هواپیمایی دنیا قرار داد.

معرفی ایمن ترین ایرلاین های دنیا در سال 2023_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

مطالب مرتبط:

هواپیمایی پارس ایر

هواپیمایی سلام ایر

5. سنگاپور ایرلاینز

این هواپیمایی جزء پنج شرکت بزرگ هواپیمایی جهان است. همچنین، نشریه «فوربس» سنگاپور ایرلاینز را به عنوان بهترین شرکت هواپیمایی در سال 2019 معرفی کرد.

6. هواپیمایی تاپ پرتغال

این شرکت هواپیمایی حامل پرچم پرتغال است که روزانه به بیش از 78 مقصد دنیا سفرهای هوایی انجام می‌دهد. تاپ پرتغال هم‌اکنون دارای 69 فروند هواپیمای جت مسافربری از نوع ایرباس، بویینگ، مک دانل داگلاس و لاکهید مارتین است.

7. هواپیمایی امارات

این شرکت متعلف به امارات متحده عربی است و به عنوان بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی خاورمیانه شناخته می‌شود. این شرکت بیش از 18 هزار خدمه پرواز دارد و سفرهای هوایی آن به 133 مقصد دنیا صورت می‌گیرد.

8. آلاسکا ایرلاینز

آلاسکا ایرلاینز یک شرکت هواپیمایی آمریکایی است که روزانه به 95 مقصد دنیا پرواز انجام می‌دهد. این شرکت بیش از 134 فروند هواپیمای مسافربری دارد.

9. ایوا ایر

ایوا ایر یک شرکت هواپیمایی تایوانی است که در سال 1989 راه‌اندازی شد. این شرکت روزانه به 73 مقصد در اروپا، آسیا، استرالیا و آمریکای شمالی پرواز مستقیم دارد.

10. ویرجین استرالیا

در حال حاضر، ویرجین استرالیا پس از شرکت کانتاس به عنوان دومین شرکت هواپیمایی بزرگ استرالیا شناخته می‌شود. این شرکت در ناوگان هوایی خود حدود 101 فروند هواپیمای جت مسافربری دارد.

معرفی ایمن ترین ایرلاین های دنیا در سال 2023_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

11. کاتای پسیفیک ایرویز

این شرکت حامل پرچم هنک کنگ است که در سال 2011 به عنوان سومین شرکت هواپیمایی جهان بر اساس میزان ارزش بازار سرمایه شناخته شد. کاتای پسیفیک 138 فروند هواپیمای مسافربری و باربری دارد.

12. هاوایی ایرلاینز

هاوایی ایرلاینز یکی از قدیمی‌ترین هواپیمایی‌های دنیا است که در سال 1929 آغاز به کار کرد. دفتر مرکزی این شرکت در هاوایی آمریکا قرار دارد.

13. هواپیمایی اسکاندیناوی

این شرکت بزرگ‌ترین خط هواپیمایی در کشورهای حوزه اسکاندیناوی یعنی دانمارک، نروژ و سوئد است.

14. یونایتد ایرلاینز

یونایتد ایرلاینز یک شرکت بزرگ هواپیمایی آمریکایی است که ناوگان هوایی آن دارای 784 فروند هواپیما است.

15. لوفت هانزا

لوفت هانزا حامل پرچم آلمان است که به لحاظ شمار مقاصد پروازی، دومین هواپیمایی بزرگ دنیا محسوب می‌شود.

16. فن ایر

این شرکت حامل پرچم کشور فنلاند و پنجمین هواپیمایی قدیمی دنیا است. فن ایر هم‌اکنون، روزانه به 60 شهر بزرگ اروپا پرواز دارد.

معرفی ایمن ترین ایرلاین های دنیا در سال 2023_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

17. بریتیش ایرویز

بریتیش ایرویز حامل پرچم کشور بریتانیا است و بر اساس تعداد مقاصد پروازی به عنوان نهمین شرکت هواپیمایی بزرگ جهان شناخته می‌شود. این هواپیمایی به بیش از 169 مقصد دنیا پرواز مستقیم دارد.

18. کا ال ام

کا ال ام یک شرکت هواپیمایی فرانسوی-هلندی است که پایگاه اصلی آن در فرودگاه شارل دوگل پاریس قرار دارد. در حال حاضر، این شرکت قدیمی‌ترین خط هواپیمایی فعال را در دنیا دارد.

19. امریکن ایرلاینز

امریکن ایرلاینز با داشتن 940 فروند هواپیما به عنوان بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی دنیا شناخته می‌شود. این شرکت روزانه به بیش از 350 مقصد دنیا پرواز دارد.

20. دلتا ایرلاینز

این شرکت هواپیمایی آمریکایی در سال 1929 تاسیس شده و دارای 764 فروند هواپیما در ناوگان هوایی خود است.

چنانچه قصد رزرو بلیط هواپیما با بهترین قیمت را دارید با کارشناسان لیاناپرواز تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
منبع: / به روز رسانی:۱۳ تیر ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.