عید امسال به مالزی سفر کنیم یا سنگاپور؟

به روز رسانی: ۲۸ دی ۱۴۰۲

سفر به مالزی با تمام هیجان‌هایی که دارد برای علاقه مندان به تفریحات مربوط به طبیعت جذابیت بیشتری داشته و در آن می‌توان سراغ انواع جزایر ناب و جنگل‌های خاص رفت. البته در مالزی مناطق شهری جذابی نیز وجود دارد که قابلیت گردشی خوشایند را فراهم می‌کنند. اما به طور کلی می‌توان گفت سنگاپور در مورد دیدنی‌های مربوط به شهر، نسبت به گردشگری طبیعی، کفه سنگین‌تری را نشان می‌دهد. افرادی که گردش در دل شهر و تفریحات مربوط به آن را ترجیح می‌دهند می‌توانند به هر دو کشور فکر کنند. اما علاقه مندان به طبیعت بهتر است به مالزی توجه خاص‌تری داشته باشند.

کارشناسان لیاناپرواز در این گزارش به بررسی برخی از جاذبه‌های گردشگری مالزی و سنگاپور در کنار یکدیگر پرداخته‌اند.

عید امسال به مالزی سفر کنیم یا سنگاپور؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

جاذبه‌های گردشگری که در مالزی نباید از دست داد

غارهای باتو در دل مالزی

یکی از جذاب‌ترین دیدنی‌هایی که در مالزی می‌توان پیدا کرد غارهای باتو با بافت آهکی خاص خود هستند. این غارها مربوط به افراد هندو هستند که در آن مجسمه‌های مختلف قرار داده‌اند. بزرگ‌ترین مجسمه این غارها را از خدای هندوها ساخته‌اند و در ورودی غار قرار گرفته است. این مجسمه که رنگی طلایی دارد یکی از مجسمه‌های قابل توجه در خاورمیانه به حساب می‌آید. غارهای باتو در مناسبت‌های مختلف میزبان هندوها هستند و در آن‌ها می‌توان مراسم‌های مختلف و جالبی را تجربه کرد.

عید امسال به مالزی سفر کنیم یا سنگاپور؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

جزایر مالزی، بکرترین جزایر جهان

در مالزی 9 جزیره مختلف وجود دارد که در آن‌ها می‌توان آبی شفاف با ساحلی شنی و سفید پیدا کرد. یکی از معروف‌ترین جزایر مالزی جزیره ردانگ است که آب خوشرنگی داشته و در آن حیوانات مختلفی دیده می‌شود. این جزیره لوکس، هتل‌های شیک و مجللی دارد و علاوه بر این، امکان لذت بردن از تفریحات مختلف را فراهم می‌کند. از دیگر جزایری که در مالزی می‌توان آن را دید جزیره سیپادان است، این جزیره به عنوان بهشت غواصان شناخته می‌شود و بیش از 3000 گونه ماهی در آن زندگی می‌کنند.

عید امسال به مالزی سفر کنیم یا سنگاپور؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

سرسبزهای مالزی!

در مالزی مناطق سرسبز و زیبای بسیاری می‌توان پیدا کرد. یکی از این مناطق که نباید آن را از دست داد ارتفاعات کامرون است. این ارتفاعات به عنوان مرکز کاشت چای و توت فرنگی شناخته می‌شوند و در آن‌ها می‌توان همراه با عطر چای تجربه‌ای منحصر به فرد داشت. علاوه بر این، رودخانه کیناباتانگان از دیگر مناطق گردشگری در مالزی است، اطراف این رودخانه می‌توان حیات وحش جذابی را از نزدیک لمس کرد. پارک ملی باکو برای کسانی که به قدم زدن و تفریح در طبیعت علاقه دارند مکانی مناسب بوده و پارک ملی گونونگ مولو با غارهایی بزرگ و باور نکردنی انتظار مسافران را می‌کشند.

عید امسال به مالزی سفر کنیم یا سنگاپور؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

جاذبه‌های گردشگری که در سنگاپور نباید از دست داد

پارک‌های شهری در سنگاپور

پارک گاردنز بای بی یکی از جاذبه‌های شهری در دل سنگاپور است که حدود 100 هکتار وسعت داشته و به عنوان بهشتی دست ساخته انسان شناخته می‌شود. این پارک با ابردرخت‌های معروفی که دارد حسی مدرن و متفاوت نسبت به مکان‌های دیدنی باستانی را منتقل می‌کند. پارک هوایی مارینا بی سندز، پارک دیگری است که در هتل مارینا بی سندز قرار دارد. این پارک چشم اندازی از شهر را پیش رو قرار می‌دهد و در آن امکانات تفریحی متعددی قرار گرفته است. علاوه بر این باغ گیاه شناسی سنگاپور با بیش از 10 هزار نوع گیاه از جذابیت‌های قابل توجه سنگاپور شناخته می‌شود.

عید امسال به مالزی سفر کنیم یا سنگاپور؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

محله‌های مختلف هندی و چینی

در سنگاپور می‌توان گردشی کوچک در دل دیگر کشورها نیز داشت. در سنگاپور محله هندی‌ها، عرب‌ها و چینی‌ها وجود دارد که هر یک ساختمان‌های خاص خود را داشته و اهالی بومی همان ملیت‌ها در آنجا زندگی می‌کنند. در محله هندی‌ها امکان خوردن غذاهای هندی و دیدن عبادتگاه‌ها، بازارهای مخصوص و به طور کلی لمس سنت و فرهنگ هندی مهیا شده و در محله چینی‌ها می‌توان معابد معروفی مانند معبد هوک کنگ را دید. علاوه بر این در محله چینی‌ها غذا و میراث فرهنگی چینی نیز عرضه شده و محله‌ای جذاب برای توریست‌های سراسر جهان به حساب می‌آید.

عید امسال به مالزی سفر کنیم یا سنگاپور؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

معابد جذاب در سنگاپور

معابد مختلف مربوط به بودایی‌ها، تائوها، هندوها و بناهای دیگر اسلامی و مسیحی همگی به همزیستی مسالمت آمیز با یکدیگر در سنگاپور رسیده‌اند و می‌توانید آن‌ها را ببینید. معبد دندان بودا یکی از مهم‌ترین این معابد بوده و شهرت جهانی دارد. علت شهرت این معبد نگه داشتن دندان بودا در آن عنوان شده است. البته معماری فوق العاده این مکان نیز جذابیت زیادی برای گردشگران دارد. معبد سری سرینیواسا پرومال نیز نام معبد دیگری است که در منطقه هند کوچک قرار گرفته و در آن می‌توان فستیوال‌های مختف مربوط به هند را دید.

عید امسال به مالزی سفر کنیم یا سنگاپور؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

اگر همچنان پاسخی برای سوال خود پیدا نکرده‌اید و نمی‌دانید که می‌خواهید به سنگاپور بروید یا مالزی می‌توانید با کارشناسان لیاناپرواز مشورت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از تورهای نوروزی مالزی و سنگاپور با شماره 02141187 در تماس باشید.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۲۸ دی ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.