صفر تا صد اخذ ویزای تایلند

به روز رسانی: ۰۲ مرداد ۱۴۰۲

هر ساله، تعداد زیادی از گردشگران، دانشجویان و تجار بین‌المللی برای اخذ ویزای تایلند درخواست می‌دهند. این کشور از دی تا تیرماه 2022 بانکوک، بالاترین درآمد خود را از صنعت گردشگری به میزان بیش از 103 میلیارد بات به دست آورد. صنعت گردشگری فرصت‌هایی را برای اشتغال و گسترش عمده تجارت برای شرکت‌های مختلف به خصوص در صنعت گردشگری به ارمغان آورده است. همچنین، به دلیل تنوع فرهنگی منحصر‌به‌فرد، مناظر بکر، میراث فرهنگی و تاریخی غنی و غذاهای خوشمزه، هر ساله به تعداد گردشگران این کشور افزوده می‌شود. کارشناسان لیاناپرواز در ادامه، انواع ویزای تایلند و شرایط اخذ آن را مورد بررسی قرار می‌دهند.

ویزای تایلند

شرایط اساسی اخذ ویزای تایلند

شرایط دریافت ویزای تایلند برای کشور‌های مختلف، متفاوت است. به طوری که برخی کشور‌ها از دریافت ویزا برای ورود به تایلند معاف هستند؛ اما مسافران ایرانی برای ورود به تایلند نیاز به ویزا دارند. در هر صورت برای اخذ ویزای تایلند باید موجودی حساب بانکی حداقل ۵۰ میلیون تومان باشد. افراد زیر ۱۸ سال فقط همراه پدر یا همراه پدر و مادر اجازه دریافت ویزا دارند.

صفر تا صد اخذ ویزای تایلند_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

انواع ویزای تایلند

ویزای توریستی و مسافرتی: این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که برای تفریح و گردشگری به تایلند سفر می‌کنند. اعتبار این ویزا ۶۰ روزه و اخذ آن به راحتی امکان پذیر است. این نوع ویزا نیازی به مراجعه سفارت و انجام مصاحبه ندارد. هنگام مراجعه به تایلند با این ویزا به هیچ وجه نباید فعالیت‌های تجاری و کاری انجام داد.

ویزای کاری: به منظور انجام فعالیت‌های تجاری و راه‌اندازی کسب‌و‌کار‌ها یا پذیرفته شدن از سوی کارفرمایان تایلندی این ویزا برای افراد صادر می‌شود. این ویزا اعتبار و مدت زمان نامحدود ندارد.

ویزای تحصیلی و دانشجویی: کسانی که به دنبال ادامه تحصیل در موسسات و دانشگاه‌های تایلند هستند به اخذ این ویزا نیاز دارند. تایلند از جمله کشورهایی با هزینه‌های پایین‌تر برای دانشجویان مهاجر است و به آن‌ها اجازه اقامت یک ساله را می‌دهد. البته هر 90 روز باید جهت پرداخت هزینه تمدید ویزای تحصیلی به اداره مهاجرت تایلند مراجعه شود.

ویزای ترانزیت یا فرودگاهی: زمانی که مسافران مقصد دیگری به‌جز تایلند دارند اما برای رسیدن به آن باید از تایلند عبور کنند به اخذ این ویزا نیاز دارند.

ویزای یک بار ورود تایلند: کسانی که یک بار نیاز به ورود و خروج از تایلند را دارند باید برای اخذ این ویزا اقدام کنند. اگر تعداد دفعات بیش‌تری برای ورود ضروری است باید از ویزای مولتی تایلند استفاده شود.

ویزای چند بار ورود: این ویزا محدودیتی برای چندین بار ورود و خروج از کشور را ندارد. هزینه اخذ این ویزا از ویزای یک بار ورود بیش‌تر است.

قدم‌های مهم برای دریافت ویزای تایلند

در ابتدا باید مدارک مورد نیاز را تکمیل کنید. سپس، درخواست اخذ ویزا را در سفارت یا کنسولگری تایلند در کشور خود ثبت کنید. صبر کنید تا به درخواست پاسخ داده شود و در نهایت پاسپورت و ویزا را تحویل بگیرید.

مدارک ضروری جهت اخذ ویزای کشور تایلند

 • اصل گذرنامه با ۶ ماه اعتبار و 2 صفحه خالی
 • کپی گذرنامه (صفحات دوم و سوم)
 • ۲ عدد عکس جدید ۴*۶
 • تائیدیه موجودی حساب بانکی ۵۰ میلیون تومانی برای هر نفر با مهر و امضای بانک
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • رسید رزرو هتل
 • کپی تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی
 • کامل کردن فرم درخواست ویزا
 • کپی آخرین مهر ورود و خروج از ایران
 • بیمه مسافرتی

صفر تا صد اخذ ویزای تایلند_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

مدت زمان صدور ویزا برای مسافران، متفاوت است. اگر درخواست ویزا از طریق ویزای فوری صورت گرفته باشد حدودا 2 روز زمان‌بر است. البته این روش هزینه بالایی دارد. اگر درخواست از طریق ویزای عادی صورت گرفته باشد، حدودا 7 تا 10 روز زمان نیاز دارد. به طور کلی برای رسیدگی به درخواست صدور ویزا در اکثر موارد 10 روز کاری باید منتظر بمانید.

لیاناپرواز مجری انحصاری برگزاری تور تایلند در ایران است و خدمات مربوط به اخذ ویزای توریستی و تجاری این کشور را نیز برای مسافران انجام می‌دهد. اگر قصد رزرو تور، هتل یا دریافت ویزای تایلند را دارید می‌توانید با مشاوران ما با شماره 02141187 تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۰۲ مرداد ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.