شرایط دریافت ویزای ایران برای اتباع چین چگونه است؟

به روز رسانی: ۰۱ آذر ۱۴۰۲

طبق گزارش معاون گردشگری در ایران اتباع چینی که اقامتی 15 روزه در ایران خواهند داشت می‌توانند بدون ویزا و مهر ورود به ایران وارد کشور شوند. این طرح که از بهمن 1396 به شکل محدودتری آغاز شده بود از مهر 97 در سایر مبادی ورودی به کشور گسترده شد. طرح لغو یک‌طرفه ویزای ایران برای اتباع چینی نیز به تازگی تصویب شده و این مسئله شرایط دریافت ویزای ایران برای اتباع چین را آسان‌تر کرده است.

کارشناسان لیاناپرواز در این گزارش به بررسی شرایط اخذ ویزای ایران برای اتباع چین پرداخته‌اند.

شرایط دریافت ویزای ایران برای اتباع چین چگونه است؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

روابط ایران و چین در طول تاریخ

ایران و چین از سال 140 یا 141 قبل از میلاد مسیح اولین تماس‌های میان دولتی خود را برقرار کرده‌اند. این اتفاق همزمان با دوره حکومت سلسله هان در چین و اشکانیان در ایران بود. بعد از فراز و نشیب‌های زیاد در دوره‌های تاریخی مختلف و بخصوص در دوره ساسانیان که ایرانیان خرید و فروش ابریشم را در انحصار داشتند و این مسئله باعث تنش بین دو کشور شده بود به مرور روابط این دو کشور بهبود پیدا کرد.

 

ویزای فرودگاهی چیست؟

ویزای فرودگاهی که برای اتباع چینی و اتباع برخی از کشورهای دیگر در نظر گرفته شده است به آن‌ها امکان سفر به ایران را می‌دهد. هدف این ویزا مسافرت‌های توریستی و گردشگری است و اگر اتباع چینی هدف دیگری از مسافرت داشتند بهتر است ویزای دیگری تهیه کنند.

 

برای گرفتن ویزای ایران برای اتباع چین به چه مدارکی نیاز است؟

برای گرفتن این ویزا قبل از هر چیز باید فرم درخواست ویزای ایران را پر کرد. از دیگر مواردی که برای گرفتن ویزا ضروری است دو قطعه عکس 3 در 4 تمام رخ پرسنلی است که عکس بانوان باید با حجاب روسری یا مقنعه باشد. برای دریافت این ویزا اصل گذرنامه معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و پرداخت هزینه صدور ویزای ایران نیز ضروری هستند.

 

آیا تمام اتباع چینی می‌توانند ویزای فرودگاهی بگیرند؟

این ویزا محدوده سنی ندارد و باید توجه داشت که برای دریافت آن فرد متقاضی خود باید در سفارت حضور داشته باشد. البته کودکانی که کمتر از شش سال سن دارند لازم نیست در سفارت حضور داشته باشند. افرادی که سنشان کمتر از 18 سال است باید همراه با مدارک دیگر گواهی اجازه والدین را هم به سفارت ارائه دهند.
شرایط دریافت ویزای ایران برای اتباع چین چگونه است؟_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

دریافت ویزای ایران برای چینی ها

متقاضیان دریافت ویزای ایران که قصد سفر از چین را دارند می‌توانند از مشاوران لیاناپرواز کمک بگیرند تا سفر خوبی را برای خود رقم بزنند. برای اطلاعات بیشتر با شماره 0214118 تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۰۱ آذر ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.