باور های خاص مردم قطب شمال + راهنمای خرید تور شفق قطبی

به روز رسانی: ۰۵ آذر ۱۴۰۲

باورهای خاص مردم قطب شمال و فرهنگ متفاوتی که دارند ریشه در شرایط زندگی دشوارشان دارد و به همین جهت جنبه‌های متفاوت‌تری نسبت به مردم مکان‌های دیگر دارد. یکی از عجیب‌ترین منظره‌های زندگی این افراد دیدن شفق قطبی است که خود به تنهایی برای عجیب‌تر کردن شرایط کافی است. بسیاری از مردم با تور شفق قطبی به شمال کره زمین سفر می‌کنند تا بتوانند این فضای رویایی را از نزدیک درک کنند.

کارشناسان لیاناپرواز در این گزارش به بررسی زندگی مردم قطب شمال و باورهای عجیب و خاصشان پرداخته‌اند.

تور شفق قطبی

زندگی اسکیموها

مردم قطب شمال در محیطی سرد، یخ زده و بدون پوشش گیاهی زندگی می‌کنند و در طول زندگی خود گیاهان بسیار کمتری می‌بینند. این مردم بیشتر از غذاهایی مانند ماهی کاریبو، شیرماهی، گوشت و چربی نهنگ و غذاهایی این چنینی تغذیه می‌کنند. اسکیموها با قایق‌های خاصی به نام اومیاک به شکار نهنگ می‌روند و با نیزه‌هایشان فک‌ها را از پا در می‌آورند.

این مردم با لباس‌های خاصی که از خزهای کاریبو درست شده‌اند در برابر سرما مقاومت می‌کنند. برای درست کردن خانه در فصل تابستان چادرهایی از پوست حیوانات برپا می‌کنند و فصل زمستان را در خانه‌های نیمه زیرزمینی ایگلو سر می‌کنند.

باور های خاص مردم قطب شمال + راهنمای خرید تور شفق قطبی_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

فرهنگ اسکیموها

مردم اسکیمو فرهنگ متفاوتی نسبت به گروه‌های بومی دیگر مانند سرخپوستان شمالی و سامی‌های شمال اروپا دارند. توجه به گروه خونی اهمیت زیادی در بررسی نژادها دارد زیرا گروه خونی یک ویژگی موروثی بسیار پایدار است. مردم اسکیمو اکثرا گروه خونی B دارند و از این جهت می‌توان تا حد زیادی قبول کرد که بخشی از این مردم منشا متفاوتی با مردم بومی آمریکا و دیگر کشورهای اطراف قطب شمال دارند. واحد اصلی اجتماعی در زندگی اسکیموها خانواده هسته‌ای است و به روح یا انیمیسم اعتقاد دارند.

باور های خاص مردم قطب شمال + راهنمای خرید تور شفق قطبی_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

باورهای خاص مردم قطب شمال

مردم قطب شمال باورهای متعدد و خاص زیادی دارند. اعتقاد این مردم به ارواح موجود در طبیعت باعث شده است که ریشه بسیاری از باورهای خاص آن‌ها در دل مسائل طبیعی قرار بگیرد.

 

دفن کردن اشیا با مرده‌ها

یکی از باورهای عجیب مردم قطب شمال این است که باید وسیله‌ای که باعث مرگ فردی شده است همراه با او دفن شود. مردم اسکیمو گمان می‌کنند که اگر این وسیله یا ابزار همراه با فردی که از بین رفته دفن نشود بد یمن خواهد بود و ممکن است دامن افراد دیگر را هم بگیرد.

 

ارتباط با ارواح

اسکیموها به ارواح طبیعت و حیوانات اعتقاد دارند و به همین جهت در بین آن‌ها کسانی وجود دارند که با این ارواح ارتباط برقرار می‌کنند و برای قبیله‌شان طلب شفای بیماری، زندگی بهتر و شکار بیشتر می‌کنند. به طور کلی در زندگی اسکیموها آداب و رسوم برگرفته از اعتقاد آن‌ها به ارواح مختلف است.

 

بردن نام حیوانی که شکار می‌شود ممنوع است

یکی از اعتقادات جالب اسکیموها که بیشتر سمت آلاسکا دیده می‌شود این است که آن‌ها از بردن نام حیوانی که قصد شکارش را دارند پرهیز می‌کنند زیرا معتقدند که روح حیوان از قصد آن‌ها مطلع می‌شود و اجازه شکار به آن‌ها نمی‌دهد. به طور کلی این مردم از فکر کردن به کاری که می‌خواهند انجام دهند اجتناب می‌کنند تا دچار بدشانسی نشوند.

 

 

همسر اشتراکی یا پیشکشی همسر به دیگران

برخی گمان می‌کنند که اسکیموها همسر خود را در اختیار دیگران قرار می‌دهند. در قطب شمال با توجه به فضای سخت زندگی و نیاز شدید به همکاری، بسیاری از ازدواج‌ها به شکل قراردادی اتفاق می‌افتند و معمولا افراد نقش زیادی در تعیین همسر خود ندارند. با توجه به اینکه نیاز شدیدی به ازدواج دیده می‌شود اسکیموها برای بقای خود به جای اینکه به شکل متداول مردم دیگر طلاق بگیرند همسر خود را تغییر می‌دهند.

در این راهکار که به آن تعویض همسر می‌گویند در واقع هدف اصلی دوام آوردن است. زیرا در صورتی که فرد همسر دیگری را نپذیرد زندگی خود و خانواده‌اش را به خطر می‌اندازد. معمولا افراد در قطب شمال جایگاه یکسانی دارند و زن و مرد نسبت به یکدیگر برتری خاصی ندارند.

 

راهنمای خرید تور شفق قطبی

برای خرید تور شفق قطبی و سفری هیجان انگیز به قطب شمال می‌توانید سراغ تور قطب شمال با پرواز ایرفلوت بروید. این تور از 15 بهمن شروع خواهد شد و به مدت 6 شب و 7 روز طول خواهد کشید. تور دومی که می‌توانید در آن ثبت نام کنید تور قطب شمال مسکو مورمانسک با ایرفلوت فول گشت است که از 19 بهمن آغاز شده و به مدت 6 شب و 7 روز طول خواهد کشید.

 

برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر تور شفق قطبی می‌توانید با کارشناسان لیاناپرواز در تماس باشید. برای این منظور با شماره تلفن 0214118 در ارتباط باشید.

4/5 - (9 امتیاز)
منبع: / به روز رسانی:۰۵ آذر ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.