راهنمای گشت و گذار در منطقه آنتی گراویتی صلاله در تور عمان

به روز رسانی: ۱۸ دی ۱۴۰۲

علاوه بر طبیعت بکری که در سفر به آنتی گراویتی خواهید دید با پدیده‌ای عجیب و ضد گرانشی مواجه خواهید شد که هر بیننده‌ای را حیرت زده می‌کند. کارشناسان لیاناپرواز در این گزارش راهنمای گشت و گذار در منطقه آنتی گراویتی صلاله را در اختیار شما قرار داده‌اند.

تور عمان

مقابله با جاذبه زمین در آنتی گراویتی

از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود مردم به سمت آنتی گراویتی کشیده شوند پدیده‌ای عجیب است که در جاده پرشیب و کوهستانی مسیر طاقه به مرباط دیده می‌شود. در این جاده اگر اتوموبیل را خاموش کرده و در حالت دنده خلاص بگذارید خودرو خود به خود به طرف بالای تپه کشیده خواهد شد. در این اتفاق ماشین بدون شتاب و بدون افزایش سرعت 40 تا 60 کیلومتر به سمت بالا حرکت خواهد کرد.

 

چرا در آنتی گراویتی جاذبه زیر سوال می‌رود؟

در این منطقه جاذبه به طور کامل از بین نمی‌رود زیرا اگر جاذبه وجود نداشت مردم به پرواز در می‌آمدند. در واقع این منطقه در صلاله ضد گرانشی نیست بلکه گرانش در آن به حداکثر خود می‌رسد. آنتی گراویتی که به آن تپه مغناطیسی، تپه اسرار یا جاده جاذبه نیز می‌گویند در اطراف خود طرح‌های عجیبی از زمین را به نمایش می‌گذارد که باعت توهم بصری یا خطای دید می‌شوند. در این منطقه شیب سرازیری به صورت سربالایی به چشم می‌آید.

 

دلیل علمی توهم بصری تپه گرانشی

بسیاری از مردم به اشتباه فکر می‌کنند که ماجرای این تپه‌ به یک تغییر ناگهانی در نیروی جاذبه زمین برمی‌گردد و عده‌ای آن را به نوسانات میدان مغناطیسی یا نیروهای ماورایی ربط می‌دهند. طبق تحقیقاتی که در سال 2003 انجام شده است توهم تپه گرانشی معمولا به دلیل دو اتفاق پیش می‌آید. اولین دلیل ایجاد توهم افق است یعنی اگر بتوان نقطه گم شدن جاده را روی خط افق ببینید مغزتان افق را خطی صاف تصور می‌کند حتی اگر خط افق شیب تندی داشته باشد. اگر خط افق به سمت بالا باشد احتمالا شما شیب آن را به سمت پایین خواهید دید. این اتفاق به شکل برعکس نیز رخ می‌دهد. دلیل دوم شیب متنی است. یعنی اینکه شما شیب این تپه را بر اساس شیب دور و اطراف آن تفسیر می‌کنید. اگر جاده کنار شیب تند باشد شیب رو به بالا دیده می‌شود.

 

محل دقیق آنتی گراویتی صلاله کجاست؟

این منطقه بعد از طی کردن حدود 27 کیلومتر از تاگا تا مرباط در تپه‌های سمت چپ جاده و بعد از در حدود یک کیلومتر چرخیدن به سمت چپ قابل دیدن است.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر از مکان‌های گردشگری عمان و صلاله می‌توانید با کارشناسان لیاناپرواز مشورت کنید. برای این منظور با شماره تلفن 0214118 تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۱۸ دی ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.