حمل و نقل عمومی در تور کازان

به روز رسانی: ۱۵ آبان ۱۴۰۲

یکی از مسائل مهمی که در سفر به یک کشور مطرح می‌شود، مسئله رفت و آمد و سهولت آن است. در مورد کازان نیز که یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار به شمار می‌رود، این مسئله مطرح می‌شود. خبر خوش این که حمل و نقل عمومی در کازان بسیار توسعه یافته است و در این شهر، مترو، اتوبوس، اتوبوس برقی و تراموا در خدمت حمل مسافرین درون شهری هستند.

کارشناسان لیاناپرواز در ادامه این مطلب به انوع وسایل حمل و نقل عمومی که گردشگران می‌توانند در تور کازان از آنها استفاده کنند، می‌پردازند.

حمل و نقل عمومی در تور کازان_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

نکاتی در مورد وسایل حمل و نقل عمومی در کازان

در مجموع می‌توان گفت سیستم حمل و نقل در کازان بسیار پیشرفته است و شما با استفاده از یک اپلیکیشن موبایلی می‌توانید موقعیت اتوبوس‌ها را بر روی نقشه ببینید. برای حمل و نقل عمومی یک نرخ کرایه (25 روبل) و یک شیوه پرداخت مخصوص در نظر گرفته شده است. بسیاری از ایستگاه‌ها به نمایشگرهای الکترونیکی مجهز هستند که شماره مسیرها و زمان رسیدن مترو یا اتوبوس بعدی را نمایش می دهند.

جالب است بدانید که در کازان علاوه بر سیستم معمولی حمل و نقل عمومی، یک سیستم اتوبوس ویژه توریست‌ها نیز وجود دارد که مشغول به کار است. استفاده از این اتوبوس‌ها بسیار راحت است ولی متاسفانه فعالیت‌شان همیشگی نیست.

 

انواع وسایل حمل و نقل عمومی در کازان

توریست‌هایی که قصد در تور کازان قصد استفاده از حمل و نقل عمومی را دارند، با گزینه‌های زیادی مواجه می‌شوند؛ تاکسی، اتوبوس، اتوبوس برقی، تراموا، مترو و حتی یک سیستم اتوبوس مخصوص گردشگران. شما می‌توانید با توجه به نیاز و بودجه خود از هر کدام از این وسایل نقلیه استفاده کنید.

 

تاکسی

نرخ کرایه تاکسی در کازان شبیه بقیه شهرهای روسیه است. رزرو تاکسی از طریق تلفن یا به صورت آنلاین برای‌تان ارزان‌تر از آن در می‌آید که کنار خیابان بخواهید سوار تاکسی بشوید. بسیاری از شرکت‌های تاکسی‌رانی رسمی در روسیه مجهز به تاکسی متر هستند و کرایه با تعرفه هر کیلومتر 20 روبل محاسبه می‌شود.

حمل و نقل عمومی در تور کازان_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

اتوبوس، اتوبوس برقی، تراموا

همه وسایل نقلیه عمومی در کازان با یک روش مشخص پرداخت کرایه کار می‌کنند. شما می‌توانید هنگام استفاده از اتوبوس، اتوبوس برقی یا تراموا، کرایه را در داخل کابین به راننده یا دستیارش بپردازید یا با استفاده از یک کارت که در هر سه وسیله حمل و نقل عمومی معتبر است، کرایه خودتان را پرداخت کنید.

برای گردشگرها بهتر است که هر بار از این وسایل استفاده می کنند کرایه آن را پرداخت کنند، در این صورت کرایه برابر با 35 روبل پول نقد خواهد بود. پرداخت به وسیله کارت مقرون به صرفه‌تر است و کرایه هر سفر بین 27 تا 30 روبل حساب می‌شود. توجه داشته باشید که بار اول باید کارت را به قیمت 75 روبل خریداری کنید.

حمل و نقل عمومی در تور کازان_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

متروی کازان

متروی کازان فقط یک خط و 10 ایستگاه دارد. استفاده از مترو نیز برای گردشگرها بسیار راحت است. متروی کازان از ساعت 6 صبح تا نیمه شب کار می‌کند و هر 6 دقیقه یک قطار وارد ایستگاه می‌شود. بنابراین متروی کازان وسیله نقلیه عمومی راحتی است و گردشگران می‌توانند به آسانی از آن استفاده کنند.

حمل و نقل عمومی در تور کازان_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

اتوبوس‌های مخصوص گردشگران

در کازان سیستمی از اتوبوس‌های توریستی وجود دارد که در یک مسیر خاص حرکت می‌کنند. شما با خرید یک بلیط می‌توانید برای مدتی که مایل هستید، در این مسیر حرکت کنید. مسیر اتوبوس و ایستگاه‌ها به گونه‌ای تنظیم شده که بیشترین تعداد جاذبه‌ها را پوشش دهد. شما می‌توانید در تور کازان از این اتوبوس‌های دو طبقه زیبا استفاده کنید.

حمل و نقل عمومی در تور کازان_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

تور کازان با آژانس‌های مسافرتی

یکی از بهترین راه‌ها برای سفر به کازان انتخاب یک تور مناسب است. برای کسب اطلاعات از تور کازان و رزرو هتل‌ در این شهر دیدنی می‌توانید از کارشناسان لیاناپرواز کمک بگیرید که مشتاقانه برای پاسخگویی به سوالات شما آماده هستند. برای ارتباط مستقیم با آنها از شماره تماس 02141187 استفاده کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۱۵ آبان ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.