راهنمای استفاده از حمل و نقل عمومی در تور استانبول

به روز رسانی: ۲۶ مهر ۱۴۰۲

استفاده از حمل و نقل عمومی برای بسیاری از گردشگران کاربرد زیادی دارد. هزینه حمل و نقل مسئله‌ای است که تاثیر چشمگیری بر کاهش یا افزاش هزینه سفر شما دارد. بنابراین، اگر به سراغ وسایل حمل و نقل عمومی بروید، می‌توانید در هزینه‌های‌تان صرفه‌جویی کنید و در عوض به سراغ دیدنی‌های بیشتری بروید و به مراکز خرید بیشتری سر بزنید.

استانبول یکی از مقاصد گردشگری است که با دیدنی‌های تمام نشدنی‌اش همیشه چیزی برای غافلگیر کردن شما دارد. اجتناب از پرداخت هزینه‌های اضافی در تور استانبول می‌تواند شما را از آن دیدنی‌ها بیشتر بهره‌مند کند.

کارشناسان لیانا پرواز در این مطلب شما را با استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی استانبول که متناسب با نیازتان باشد، آشنا می‌کنند.

تور استانبول

متروی استانبول برای چه مسیرها و زمان‌هایی مناسب است؟

استفاده از مترو برای ساعت 7 تا10 صبح و 4 تا 6 بعدازظهر که ترافیک زیاد می‌شود، کاملا مناسب است. همچنین برای مسیرهای طولانی، مترو یکی از بهترین گزینه‌ها است. سفر با متروی استانبول هزینه‌ای در حد 5.3 لیر دارد. این مترو دارای 6 خط است که با توجه به مسیرتان باید انتخاب کنید. در ادامه به 4 خط مهم متروی استانبول می‌پردازیم.

خط 1 از آکسارای تا فرودگاه آتاتورک را پوشش می‌دهد. این خط از آکسارای در مرکز شهر حرکت کرده و به سمت فرودگاه آتاتورک می‌رود. بنابراین خط مناسبی برای رسیدن از مرکز شهر به فرودگاه است.

خط دوم از ینی کاپی شروع می‌شود و در حاجی عثمان به آخر می‌رسد. این خط برای رفتن به میدان تکسیم و منطقه شیشلی مناسب است.

اهمیت بالای خط سوم متروی استانبول که از کرازلی مترو کنت شروع شده و در المپیاد تمام می‌شود، به دلیل کرازلی است. کرازلی مهم‌ترین ترمینال درون شهری استانبول به شمار می‌رود.

خط چهارم از کادیکوی شروع می‌شود و در کاوسان تپه به اتمام می‌رسد. این خط در قسمت آسیایی استانبول واقع شده و از ساحل آسیایی بسفر حرکت خود را آغاز کرده و در انتها به منطقه کاوسان تپه می‌رسد.

راهنمای استفاده از حمل و نقل عمومی در تور استانبول_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

تراموا در استانبول

تراموا یکی از وسایل حمل و نقل عمومی محبوب در استانبول است. تراموا با رد شدن از وسط خیابان‌های استانبول، علاوه بر رساندن شما به مقصد، اجازه می‌دهد تا از شهر دیدن کنید. سرعت این وسیله نه بسیار بالا و نه بسیار کم است. همچنین، ایستگاه‌های تراموا در بیشتر مناطق دیدنی استانبول قرار دارند و بنابراین نیازی نگران دسترسی به آنها باشید.

راهنمای استفاده از حمل و نقل عمومی در تور استانبول_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

استفاده از اتوبوس و مینی بوس در تور استانبول

اتوبوس‌های استانبول به دو نوع تقسیم می‌شوند؛ اتوبوس‌ عادی شهرداری و مینی بوس‌ یا دولموش. اتوبوس‌های استانبول یکی از مهم‌ترین وسایل حمل و نقل در این شهر هستند و با مسیرهای مشخصی که دارند به راحتی قابل استفاده هستند. شما با استفاده از گوگل مپ به خوبی می‌توانید بفهمید که اتوبوس مربوط به مسیر شما کجا است، در چه ایستگاهی باید پیاده شوید و یا خط خود را عوض کنید.

دولموش یا مینی بوس ونی است که می‌توانید با پرداخت پول نقد از آن استفاده کنید. در زمان سوار شدن به دولموش باید حتما تعداد مسافران و مقصدتان را به راننده آن بگویید. این ون‌ها ایستگاه ندارند ولی با توجه به مسیر حرکتی مشخصی که برای آنها تعیین شده به راحتی می‌توانید از آنها استفاده کنید.

مسیر حرکت ترامواها، دولموش‌ها، مترو و اتوبوس را می‌توانید به راحتی با گوگل مپ پیدا کنید.

راهنمای استفاده از حمل و نقل عمومی در تور استانبول_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

خرید تور استانبول با قیمت مناسب

استانبول یکی از مقاصد گردشگری پاییزی است که با هزینه کمتری که به نسبت دیگر اوقات سال دارد، منظره زیبای پاییز را به نمایش می‌گذارد. برای سفر به استانبول یکی از بهترین راه‌ها خرید یک تور مناسب با نیاز و بودجه شما است. برای انتخاب تور مناسب و همچنین رزرو هتل در استانبول می‌توانید از مشاوران لیاناپرواز کمک بگیرید که به خوبی شما را راهنمایی خواهند کرد. برای ارتباط مستقیم با آنها می‌توانید با شماره 02141187 استفاده کنید.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۲۶ مهر ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.