جالب ترین باورهای بومی در روسیه

به روز رسانی: ۲۹ بهمن ۱۴۰۲

روسیه کشوری بزرگ با جذابیت‌های فراوان است که هر ساله تماشاگران زیادی را به خود جذب می‌کند. باورهای بومی در روسیه ریشه‌های تاریخی، فرهنگی و مذهبی داشته و تا حد زیادی استقلال خاص خود را نسبت به عقاید کشورهای دیگر حفظ کرده‌اند. در تور روسیه بسیار پیش می‌آید که مسافران با این فرهنگ متفاوت روبرو شوند و حتی جذب خاص بودن و زیبایی آن شوند.

کارشناسان لیاناپرواز  در این گزارش جالب‌ترین باورهای بومی در روسیه را معرفی کرده‌اند.

باور های بومی در روسیه

1. روس‌ها اغلب از کلیسای ارتدوکس روسیه پیروی می‌کنند

با اینکه در روسیه بیش از 50 سال حکومتی خدا ناباور حکمرانی کرده، با این حال همچنان در این کشور احترام به مسائل دینی وجود دارد. بسیاری از افراد ممکن است پیگیر مذهب و اعتقادات نباشند اما خود را مسیحی ارتدوکس دانسته و کلیسای ارتدوکس روسیه را به عنوان قلب ملت خود در نظر می‌گیرند. در این کشور حتی سفینه‌های فضایی که می‌خواهند به فضا بروند، قبل از سفر غسل تعمید داده می‌شوند.

جالب ترین باورهای بومی در روسیه_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

2. در روسیه ممکن است زمان کریسمس عوض شود

از باورهای بومی در روسیه می‌توان به این اشاره کرد، که افراد ارتدوکس عموما طرفدار تقویم ژولینی هستند که تقویمی رومی است. طبق این تقویم کریسمس در 7 ژانویه اتفاق می‌افتد. در واقع این افراد تعطیلات رسمی دیگر را هم نسبت به همین تقویم حساب می‌کنند. افرادی که قصد دارند تا کریسمس را در روسیه بگذرانند بهتر است کمی زودتر اقدام کنند.

جالب ترین باورهای بومی در روسیه_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

3. شب سال نو غیر مذهبی در روسیه

با اینکه در روسیه تعطیلات مذهبی مهم است اما شب سال نو غیر مذهبی را بیشتر دوست دارند. در نیمه شب سال نو مردم بومی در روسیه در مهمانی‌های شلوغ شرکت کرده و رقص و آتش بازی را در برنامه‌های خود دارند. بچه‌ها در شب کریسمس و سال نو در روسیه هدیه می‌گیرند. در این کشور به جای بابا نوئل معادل آن با نام Ded Moroz یا پدربزرگ جنگل اهمیت دارد که با نوه خود سفید برفی جزو باورهای بومی در روسیه بوده و داستان‌های افسانه‌ای زیادی برای آن‌ها ساخته شده است. سفیدبرفی در روسیه با سفیدبرفی معمول داستان هفت کوتوله فرق می‌کند.

جالب ترین باورهای بومی در روسیه_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

4. روزه گرفتن از باورهای بومی در روسیه است

از دیگر اتفاقات جالب در روسیه این است که قبل از تعطیلات مذهبی روزه می‌گیرند. مسیحیان ارتدوکس در این روزه، قبل از تعطیلات بزرگی مانند کریسمس، محصولات حیوانی را از رژیم غذایی خود حذف می‌کنند. البته این افراد گوشت را به طور کامل حذف نمی‌کنند بلکه در برخی روزها ماهی، میگو، خاویار و غذاهای دریایی دیگر را میل می‌کنند.

جالب ترین باورهای بومی در روسیه_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

5. اهمیت روز پیروزی در روسیه

یکی از مهم‌ترین جشن‌ها در روسیه جشن پیروزی اتحاد جماهیر شوروی علیه آلمان نازی است. این جشن که در 9 می برگزار می‌شود با رژه‌ای بزرگ در مسکو و شهرهای دیگر همراه بوده و بعد از عید سال نو، محبوب‌ترین عید در بین مردم است. این نمایش قدرت نظامی باعث افتخار و غرور ملی در مردم می‌شود. طبق باورهای بومی در روسیه مردانی که برای روسیه جنگیده‌اند ارزش و مقام بسیار بالایی دارند.

جالب ترین باورهای بومی در روسیه_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

6. نشستن و سکوت قبل از مسافرت

یکی از کارهای عجیبی که در روسیه متداول است و انجام ندادن آن نشانه شومی به حساب می‌آید این است که قبل از سفر طولانی در گوشه‌ای از خانه می‌نشینند و سکوت می‌کنند. اکثر خانواده‌های روسی به این مسئله پایبند بوده و انجام ندادن آن را نشان بدی می‌دانند. طبق باورهای بومی در روسیه بعد از آماده کردن چمدان‌ها برای وسایلی که ممکن است فراموش شده باشند و همچنین آماده کردن خانه برای غیبتی طولانی باید چند دقیقه با سکوت روی مبل نشست و هیچ کاری انجام نداد.

جالب ترین باورهای بومی در روسیه_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

برای دریافت اطلاعات کامل از شرایط سفر به روسیه در نوروز با کارشناسان لیاناپرواز  در ارتباط باشید. برای این منظور می‌توانید با شماره 02141187 تماس گرفته و سوالات خود را بپرسید.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۲۹ بهمن ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.