تور تایلند و هرآنچه باید در مورد ماساژ تایلند بدانید

به روز رسانی: ۱۴ آبان ۱۴۰۲

امتحان کردن چیزهای جدید یکی از انگیزه‌های مهمی است که افراد را به سمت یک مقصد گردشگری جذب می‌کند. در مورد تایلند، یکی از جاذبه‌های خاصی که گردشگران را به خود می‌کشاند، ماساژهای مخصوصی است که می‌توان در این کشور امتحان کرد. ماساژ تایلندی نوعی در واقع درمان به شمار می‌رود که از بسیاری جهات با ماساژ سنتی متفاوت است. شما می‌توانید این ماساژ را هم در کنار بسیاری خاطره به یادماندنی دیگر در تور تایلند داشته باشید.

کارشناسان لیاناپرواز در این مطلب شما را با تفاوت ماساژ تایلندی، خواص و تاریخچه آن آشنا می‌کنند.

تور تایلند و هرآنچه باید در مورد ماساژ تایلند بدانید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

تاریخچه ماساژ تایلندی

بخش زیادی از تاریخچه ماساژ تایلندی یک راز است، چون بسیاری از اسناد مربوط به آن به مرور زمان از بین رفته و این امکان وجود دارد که سنت و شیوه ماساژ تایلندی در طول قرن‌ها به صورت شفاهی به نسل‌ها منتقل شده باشد.

بسیاری از مورخان بر این باورند که ماساژ تایلندی حداقل 2500 سال پیش آغاز شده و شروع آن را به یک پزشک هندی، شیواگو کومارپاج، که جیواکا بوچا کومار نیز نامیده می‌شود، نسبت می‌دهند. شیواگو کومارپاج همکار بودا بود. او به گسترش شیوه‌های سنتی طب در سراسر جنوب آسیا کمک کرد. در طول سال‌ها، با تأثیرات خارجی، ماساژ تایلندی به یک سنت بهداشتی جامع و محبوب تبدیل شده که شامل رویکردهای یوگا، آیورودا و طب چینی است.

تور تایلند و هرآنچه باید در مورد ماساژ تایلند بدانید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

تفاوت ماساژ تایلندی با سایر انواع ماساژ

در بیشتر انواع ماساژ، شما معمولا باید تمام یا بیشتر لباس‌های خود را در بیاورید و روی میز مخصوص ماساژ دراز بکشید. در ماساژهای معمولی پزشک از دستان خود و گاهی اوقات دیگر اشیا برای شل کردن عضلات شما استفاده می‌کند.

اما در ماساژ تایلندی، شما روی یک تشک روی زمین دراز می‌کشید و تایلندی می‌توانید لباس‌های خود را بپوشید. پوشیدن لباس‌های راحت و گشاد که به راحتی قابل جابجایی باشد بسیار مهم است. متخصصان ماساژ تایلندی، اندام‌های شما را به اطراف حرکت می‌دهند تا مفاصل را کشیده و به آرامی نواحی کلیدی بدن را طبق تئوری سنتی طب تایلندی ماساژ دهند.

تور تایلند و هرآنچه باید در مورد ماساژ تایلند بدانید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

فواید ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی ترکیبی از فشرده سازی و کشش غیرفعال است که دامنه حرکتی مفاصل و ماهیچه‌های شما را افزایش می‌دهد. ماساژ تایلندی همچنین بر روی نواحی خاصی متمرکز می‌شود که می‌توانند به کمردرد کمک کنند، مانند قسمت داخلی ران و شکم.

محققان نشان داده‌ند که ماساژ تایلندی استرس را کاهش می‌دهد، به‌ویژه زمانی که با استراحت زیاد همراه باشد. سایر فواید ماساژ تایلندی شامل خواب بهتر، آرامش بیشتر، بهبود هضم غذا و ذهن آرام می‌شود.

تور تایلند و هرآنچه باید در مورد ماساژ تایلند بدانید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

خطرات ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی، مانند هر نوع ماساژ، چند خطر بالقوه دارد.

  • ممکن است باعث تغییراتی در ضربان قلب شود. بنابراین، اگر بیماری قلبی دارید، این ماساژ ممکن است مضر باشد.
  • خطر آسیب کم به عضلات یا استخوان‌ها در اثر ماساژ خشن وجود دارد.

 

با این حال، برای اکثر مردم، ماساژ تایلندی نه تنها بی‌ضرر است، بلکه می‌تواند مفید باشد. توجه داشته باشید که هر ایالت تایلند شرایط متفاوتی دارد، اما اکثر متخصصان ماساژ حداقل 500 ساعت آموزش می‌بییند تا کسی به یک ماساژ-درمانگر مجاز تبدیل شوند. روی هم رفته، این حساسیت روی آموزش متخصصان نشان می‌دهد که آنها دانش لازم را دارند بدون آسیب رساندن به شما، کمک کنند احساس بهتری داشته باشید.

تور تایلند و هرآنچه باید در مورد ماساژ تایلند بدانید_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

سفر به تایلند با تورهای مسافرتی

یکی از بهترین راه‌ها برای سفر به تایلند و بازدید از جاذبه‌های متنوع و بی‌شمار آن، انتخاب یک تور مناسب برای سفر به تایلند است. برای کسب اطلاعات از تور تایلند و رزرو هتل‌ می‌توانید از کارشناسان لیاناپرواز کمک بگیرید که مشتاقانه برای پاسخگویی به سوالات شما آماده هستند. برای ارتباط مستقیم با آنها از شماره تماس 02141187 استفاده کنید.

4.5/5 - (8 امتیاز)
منبع: / به روز رسانی:۱۴ آبان ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.