بهترین مکان‌های عکاسی در دبی

به روز رسانی: ۱۳ تیر ۱۴۰۲

دبی مملو از تفرجگاه‌های گوناگون، سواحل زیبا، سازه‌های مدرن و لوکس، تپه‌های شنی و محله‌های قدیمی است. گردشگران می‌توانند با وجود این مناظر زیبا عکس‌های بسیار جذابی در سفر به دبی از خود ثبت کنند. البته باید به خاطر داشت که به هیچ عنوان نباید از ساختمان‌های دولتی و مرکز پلیس دبی عکس گرفت. در ادامه این مطلب، کارشناسان لیاناپرواز بهترین مکان‌های عکاسی در سفر به دبی را معرفی خواهند کرد.

سفر به دبی

1- برج خلیفه

برج خلیفه با ارتفاع 830 متر، بلندترین سازه جهان محسوب می‌شود و جای تعجب نیست که آمار بازدیدها از آنجا بالا باشد.  بالکن شیشه‌ای در طبقه 124 یکی از بهترین نقاط برای عکس گرفتن در برج خلیفه است. همچنین، بال‌های نقاشی شده داخل ساختمان یکی از معروف‌ترین سوژه‌های عکاسی برای اشتراک‌گذاری در اینستاگرام محسوب می‌شود.

بهترین مکان‌های عکاسی در دبی_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

مطالب مرتبط:

بهترین مسیرهای پیاده روی در سفر به دبی

چشیدن طعم بی نظیر غذا در بهترین رستوران های دبی

چگونه هزینه سفر به دبی را کاهش دهیم؟

چگونه به برج خلیفه برویم؟

برای استفاده از حمل و نقل عمومی می‌توانید سوار خط قرمز مترو که در ایستگاه مترو برج خلیفه/دبی مال توقف می‌کند، شوید. فاصله برج خلیفه با دبی مال حدود 900 متر است. از تاکسی هم می‌توان استفاده کرد.

زمان و هزینه بازدید از برج خلیفه

طلوع و غروب آفتاب بهترین زمان برای عکاسی در برح خلیفه است. پکیج عکاسی معمولاً در روزهای جمعه و شنبه در برج خلیفه موجود است.

با بلیط های استاندارد می‌توانید از طبقات 124-125 بازدید کنید و قیمت آن‌ها بین 159-234 درهم است. اگر می‌خواهید برای طلوع آفتاب بروید، باید گزینه غذای طلوع آفتاب + صبح را رزرو کنید که هزینه آن 129 درهم است. جهت بازدید از طبقه 148 برج خلیفه که آخرین طبقه آن محسوب می‌شود، باید مبلغی بین 398 تا 543 درهم هزینه کنید.

2- هتل شانگری لا

شانگری لا دبی یکی از بهترین هتل‌های دبی با منظره برج خلیفه است و یکی از بهترین مکان‌های عکاسی در افق این شهر را در خود جای داده است. این هتل دارای یک تراس روباز در طبقه 42 است که مشرف به برج خلیفه و خط افق مرکز شهر دبی است که هر بیننده‌ای را محسور خود می‌کند.

بهترین مکان‌های عکاسی در دبی_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

متأسفانه، تنها دو راه برای دسترسی به این تراس لوکس وجود دارد: یا باید مهمان هتل باشید یا می‌توانید تراس را برای یک رویداد خصوصی رزرو کنید. در همین راستا، پکیج ناهار «فقط شما و منظره طبقه 43» برای استفاده از تراس در دسترس است که البته گزینه گران قیمتی محسوب می‌شود. رزرو اتاق در این هتل، ارزان‌تر تمام می‌شود.

چگونه به هتل شانگری لای دبی برویم؟

هم ایستگاه مترو برج خلیفه/دبی مال و هم ایستگاه مرکز مالی (خط قرمز) در چند قدمی شانگری لا هستند.

بهترین زمان بازدید

در هر زمانی می‌توانید به این هتل بروید؛ اما هنگام طلوع یا غروب خورشید زمان بهتری است.

3- پارک برج

این پارک در احاطه مناظر شگفت‌انگیزی از برج خلیفه و سایر آسمان‌خراش‌ها قرار دارد. فقط به یاد داشته باشید که در پارک برج نمی‌توان با دوربین عکاسی حرفه‌ای عکس گرفت.

بهترین مکان‌های عکاسی در دبی_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

چگونه به پارک برج برویم؟

 بهترین پیشنهاد این است که از پارک بوستان و برج خلیفه با دبی مال در یک روز دیدن کنید، چون آن‌ها در چند قدمی هم قرار دارند. در غیر این صورت، 1.5 کیلومتر مسیر پیاده‎روی ایستگاه مترو برج خلیفه/دبی مال را تا بوستان برج باید بپیمایید.

بهترین زمان بازدید از پارک برج در سفر به دبی

 این پارک عمومی معمولاً خلوت است و می‌توان در هر زمان از شبانه روز از آن دیدن کرد. بازدید از پارک برج هزینه‌ای ندارد.

4- مجسمه بال‌های فرشته

یکی از جالب‌ترین مکان‌ها در دبی، مجسمه بال‌های فرشته است که در پس زمینه آن، برج خلیفه هم قابل مشاهده است. برای گرفتن عکس، گردشگران معمولاً جلوی بال‌ها می‌ایستند.

بهترین مکان‌های عکاسی در دبی_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

چگونه به سمت مجسمه بال‌های فرشته برویم؟

ساده‌ترین گزینه این است که بازدید از مجسمه بال‌های فرشته را با برج خلیفه یا مرکز خرید دبی ادغام کنید، چون همه آن‌ها در فاصله کمی از یکدیگر قرار دارند. از طرف دیگر، می‌توانید از اتوبوس‌های اف 13 یا اف 27 استفاده کنید. بازدید از اینجا رایگان است.

5- هتل پالاس داون تاون دبی

پالاس داون تاون یکی از شگفت‌انگیزترین مناظر از دبی را دارد. حتی اگر مهمان هتل نیستید، می‌توانید از محوطه استخر روباز این هتل پنج ستاره دیدن کنید و عکس بگیرید. در اینجا هم نمی‌توان با دوربین عکاسی حرفه‌ای عکس گرفت.

بهترین مکان‌های عکاسی در دبی_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

چگونه به هتل پالاس داون تاون دبی برویم؟

 ساده ترین گزینه این است که بازدید از مرکز شهر کاخ را با برج خلیفه یا مرکز خرید دبی را در یک روز انجام بدهید. از طرف دیگر، می توانید از اتوبوس شماره 27 یا F13 که در نزدیکی هتل توقف می‎‌کنند استفاده کنید یا تاکسی بگیرید.

بهترین زمان برای بازدید

صبح‌ها به این هتل نروید. چرا که نور خورشید اجازه عکس‌برداری را نمی‌دهد. به همین خاطر، عصر یا شب بهترین زمان بازدید از هتل پالاس داون تاون در سفر به دبی است. بازدید از این هتل رایگان است.

6- آبشار مصنوعی دبی مال

دبی مال یکی از مشهورترین مراکز خرید خاورمیانه و جهان است. ارتفاع آبشار مصنوعی دبی مال حدود 24 متر است و مجسمه‌هایی فایبرگلاسی از غواصان در سرتاسر آن نصب شده است.

بهترین مکان‌های عکاسی در دبی_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

چگونه به آبشار مصنوعی دبی مال برویم؟

برای استفاده از حمل و نقل عمومی می‌توانید سوار خط قرمز مترو که در ایستگاه مترو برج خلیفه/دبی مال متوقف می‌کند، شوید. پس از آن باید حدود ده دقیقه پیاده‌روی کنید تا به اولین ورودی دبی مال برسید. از تاکسی هم می‌توان استفاده کرد.

بهترین زمان برای بازدید

اگر از شلوغی بیزار هستید، بهتر است صبح‌ها از دبی مال دیدن کنید.

7- باغ گل دبی

برخی از گردشگران متعقدند که باغ گل دبی یکی از بهترین و زیباترین جاذبه‌های این شهر است. این مکان مملو از چیدمان‌های زیبای گل، مجسمه‌های عظیم پوشیده شده با گل، تونل‌های قلبی شکل و چترهای رنگارنگ است. گل‌های رنگارنگ همیشه یک پس زمینه عالی برای عکس‌برداری هستند. این باغ اواسط آبان تا اواسط ماه اردیبهشت باز است.

بهترین مکان‌های عکاسی در دبی_ شرکت خدمات گردشگری و مسافرتی لیانا پرواز

چگونه به باغ گل دبی برویم؟

اگر می خواهید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید، باید سوار خط قرمز شوید و در ایستگاه مترو MOE (مالک امارات) توقف کنید. در این صورت، حدود یک ساعت در راه خواهید بود. استفاده از تاکسی شما را سریع‌تر به مقصد می‌رساند.

بهترین زمان برای بازدید

 این پارک هر روز ساعت 9 صبح باز می‌شود و بهتر است همان موقع از اینجا دیدن کنید. چرا که تعداد بازدیدکنندگان هنگام ظهر و عصر بسیار زیاد است. هزینه ورودی برای هر نفر 55 درهم است.

چنانچه قصد سفر به دبی را دارید، مشاوران آژانس لیاناپرواز می‌توانند به شما کمک کنند تا یک سفر لذت‌بخش و خاطره‌انگیز را برنامه‌ریزی کنید. برای گفتگو با کارشناسانی که مشتاقانه آماده صحبت با شما هستند با شماره 02141187 تماس بگیرید.

به این مطلب امتیاز دهید
منبع: / به روز رسانی:۱۳ تیر ۱۴۰۲

ارسال نظرات و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرات و پیشنهاد های شما را صبورانه می خوانیم و پاسخ می دهیم.